iFixit iPhone 14 Teardown را به اشتراک می گذارد، طراحی جدید را با نمایشگر به راحتی قابل جابجایی و شیشه پشتی تمجید می کند


وب‌سایت تعمیر iFixit امروز ویدیویی از خراب کردن آیفون 14 استاندارد را به اشتراک گذاشت. در یک پست وبلاگی، مدیر عامل iFixit، کایل وینز، طراحی داخلی قابل تعمیر تر دستگاه را ستود و آن را قابل توجه‌ترین طراحی مجدد آیفون از زمان آیفون X نامید.

همانطور که در چند بررسی ذکر شد، آیفون 14 و آیفون 14 پلاس اولین مدل‌های آیفونی هستند که پس از آیفون 4 اس، از پشت دستگاه باز می‌شوند. iFixit می‌گوید صفحه نمایش و صفحه شیشه‌ای پشتی به سادگی با دو پیچ و یک یا دو کانکتور محکم می‌شوند و جدا کردن و تعویض هر دو جزء را آسان‌تر می‌کنند.

وینز گفت: “این یک معامله بزرگ است که باید اعلامیه بزرگ اپل می شد – آیفون از درون به بیرون طراحی شده است تا تعمیر آن آسان تر شود.”

مدل‌های آیفون 14 و آیفون 14 پلاس اساساً یک ساندویچ متشکل از نمایشگر، یک قاب میانی که اکثر اجزای داخلی را در خود جای می‌دهد و پنل شیشه‌ای پشتی است. طبق اسناد داخلی که توسط MacRumors، فروشگاه های اپل و ارائه دهندگان خدمات مجاز اپل می توانند با چسباندن قاب جدید روی صفحه نمایش، شیشه پشتی و دوربین عقب مشتری، قاب میانی را تعویض کنند، تا زمانی که آن قسمت ها آسیب نبینند.

آیفون 14 از پشت باز می شود

iFixit

وینز اضافه کرد: «فریم میانی فلزی جدید که از ساختار پشتیبانی می‌کند، نیاز به یک طراحی مجدد داخلی و همچنین بازنگری RF و دوبرابر کردن موثر محیط حفاظت از نفوذ آنها داشت.» به عبارت دیگر، اپل به تابلوی طراحی بازگشته و قطعات داخلی آیفون را برای آسان‌تر کردن تعمیر کار کرده است.

طراحی داخلی جدید باعث کاهش قابل توجه هزینه تعمیرات 169 تا 199 دلاری برای مدل های آیفون 14 و آیفون 14 پلاس با شیشه های ترک خورده می شود.

اسناد اپل نشان می دهد که پس از تعویض شیشه پشتی آیفون 14 و آیفون 14 پلاس، یک فرآیند کالیبراسیون نرم افزاری به نام پیکربندی سیستم مورد نیاز است. مشخص نیست که اگر پیکربندی سیستم کامل نشود چه اتفاقی می‌افتد، اما احتمالات ممکن است از نمایش هشدار قطعه غیراصلی روی دستگاه گرفته تا مشکلات شارژ بی‌سیم، فلاش دوربین LED و/یا میکروفون عقب متغیر باشد.

iFixit iPhone 14

iFixit

iFixit اعلام کرد که هنوز در حال کار بر روی حذف آیفون 14 پرو مکس است. سایر نسخه‌های شکسته نشان داده‌اند که هر دو مدل آیفون 14 پرو طبق معمول از سمت جلو باز می‌شوند، زیرا طراحی مجدد داخلی به آن دستگاه‌ها گسترش نمی‌یابد.

فراتر از قابلیت تعمیر بهبودیافته، iFixit اشاره کرد که مدل‌های ایالات متحده هر دو آیفون 14 و آیفون 14 پرو دارای یک «شکاف بزرگ» هستند که در آن محل اسلات سینی سیم‌کارت قرار داشت (و هنوز در مدل‌های بین‌المللی وجود دارد). این خرابی همچنین تصویری نزدیک از برد منطقی استاندارد آیفون 14 با اجزایی مانند تراشه A15 Bionic و مودم Snapdragon X65 کوالکام برای اتصال 5G و ماهواره از طریق باند جدید n53 ارائه می دهد.منبع