Apple Seeds هفتمین بتای عمومی macOS 13 Ventura

macOS Ventura‌ Stage Manager را معرفی می‌کند، گزینه‌ای چندوظیفه‌ای جدید برای تمرکز بر روی یک کار در حالی که برنامه‌های دیگر منتظر هستند. Stage Manager برنامه اصلی شما را در جلو و وسط قرار می دهد و سایر برنامه های شما را برای دسترسی سریع در کنار هم قرار می دهد.

اپل اپلیکیشن‌های Weather و Clock را به Mac آورد، تنظیمات سیستم را دوباره طراحی کرد و نام آن را به تنظیمات سیستم تغییر داد، و پشتیبانی از گروه‌های برگه اشتراکی را اضافه کرد. در iOS 16 و macOS Ventura، گذرواژه‌ها با رمزهای عبور امن‌تر جایگزین می‌شوند و به‌روزرسانی‌هایی برای Spotlight، Visual Lookup، Live Text و موارد دیگر وجود دارد.

اپل امروز هفتمین نسخه بتای macOS Ventura را در گروه آزمایش بتا عمومی خود قرار داد و به غیر توسعه‌دهندگان این امکان را می‌دهد تا سیستم عامل جدید macOS Ventura را پیش از انتشار آن آزمایش کنند. بتای هفتم پس از ششمین نسخه بتا عمومی منتشر می شود و با نهمین نسخه بتای توسعه دهنده که اوایل این هفته منتشر شد مطابقت دارد.

Handoff اکنون با FaceTime کار می‌کند، بنابراین می‌توانید به تماس‌ها در Mac پاسخ دهید و سپس آنها را به دستگاه دیگری منتقل کنید، و Messages در حال لغو، ویرایش و علامت‌گذاری به‌عنوان ویژگی‌های خوانده نشده است. اکنون SharePlay علاوه بر FaceTime در Messages نیز کار می‌کند و برنامه Mail نیز بازنگری شده است. جستجو مرتبط‌تر است، ایمیل‌ها را می‌توان برنامه‌ریزی کرد، و حتی گزینه‌ای برای لغو یک ایمیل تا ۱۰ ثانیه پس از ارسال آن وجود دارد.

دوربین تداومی به شما امکان می دهد از آیفون خود به عنوان وب کم برای مک خود استفاده کنید و کیفیت دوربین بسیار بهتری نسبت به دوربین مک داخلی ارائه می دهد. اپل در حال ساخت پایه‌های ویژه برای نگه‌داشتن آیفون با مک است و ویژگی‌های منظمی مانند Desk View وجود دارد که از لنز Ultra Wide استفاده می‌کند.

ساعت آب و هوا macos Ventura
آزمایش‌کنندگان عمومی بتا می‌توانند پس از نصب نمایه مناسب از وب‌سایت نرم‌افزار بتا اپل، به‌روزرسانی macOS 13 Ventura را از بخش به‌روزرسانی نرم‌افزار در برنامه تنظیمات برگزیده سیستم دانلود کنند.

تعداد زیادی ویژگی دیگر در macOS Ventura‌ وجود دارد، و ما خلاصه‌ای کامل را در خلاصه‌ای اختصاصی macOS Ventura در دسترس داریم.منبع