8 ویژگی شایعه شده برای آیفون 15 که در سال 2023 عرضه می شود

اپل دقیقاً به منظور راحت‌تر کردن زندگی شما با USB-C تعویض نمی‌کند، بلکه این تغییر را ایجاد می‌کند زیرا اتحادیه اروپا آن را می‌خواهد. آیفون‌هایی که در اروپا فروخته می‌شوند باید تا سال 2024 دارای پورت‌های USB-C باشند، بنابراین اپل یا باید تغییری در طراحی جهانی ایجاد کند یا آیفون‌های ویژه‌ای برای اروپا بسازد.

مینگ چی کو، تحلیلگر اپل، اخیراً گفته است که اپل ممکن است به جای دکمه‌های فیزیکی، دکمه‌های صدا و پاور حالت جامد را به آیفون 15 اضافه کند، که شبیه به ترک‌پد در مک‌ها و دکمه هوم آیفون 7 است. بازخورد لمسی احساس فشار دکمه روی دکمه ثابت را تقلید می کند و جایگزین فشار دکمه مکانیکی می شود.

انتظار می رود سال 2023 با انتقال اپل به USB-C، پایان پورت لایتنینگ برای آیفون باشد. این بدان معناست که می‌توانید مک، آی‌پد و آیفون مدرن خود را با یک کانکتور شارژ کنید.

اپل تایید کرده است که با مقررات محلی مطابقت خواهد داشت و شایعات نشان می دهد که اپل این تغییر را در سال 2023 انجام خواهد داد.

دکمه های صدا و پاور حالت جامد

ما سال‌هاست که در مورد کار اپل بر روی فناوری لنز پریسکوپ می‌شنویم و ممکن است سال 2023 سال معرفی آن باشد. لنزهای پریسکوپ، که قبلاً توسط برخی از تولیدکنندگان گوشی‌های هوشمند اندرویدی استفاده می‌شوند، دارای قابلیت زوم اپتیکال هستند که از محدوده زوم موجود با یک لنز تله فوتو استاندارد فراتر می‌رود.

برای اطلاعات بیشتر در مورد آیفون 15، مطمئن شوید که خلاصه آیفون 15 ما را نشانک گذاری کرده و دنبال کنید، که به طور منظم با همه شایعاتی که می شنویم به روز می شود.منبع

با لنز پریسکوپ، اپل می‌تواند زوم اپتیکال 5 برابر یا حتی 10 برابر را ارائه دهد، در حالی که در مدل‌های فعلی آیفون 14 پرو، 3 برابر است.

تغییر نام؟

تقریباً یک سال تا دریافت مدل‌های جدید آیفون 15 در سپتامبر 2023 باقی مانده است، اما ماه‌هاست که شایعاتی را می‌شنویم. به نظر می رسد که مدل های آیفون 15 می توانند به روز رسانی های قابل توجه تری نسبت به آیفون 14 دریافت کنند، از جمله ویژگی هایی که بسیاری از کاربران آیفون سال ها می خواستند.

بلومبرگمارک گورمن گفته است که اپل ممکن است نسخه «پرو مکس» آیفون 15 را با مدل جدید «اولترا» جایگزین کند. این با اپل واچ اولترا همخوانی دارد و می‌تواند بهانه‌ای به اپل بدهد تا برخی ویژگی‌ها را به بالاترین سطح آیفون محدود کند، مانند فناوری لنز پریسکوپ.

اگر اپل از تراشه 3 نانومتری A17 استفاده کند، پیشرفت قابل توجهی نسبت به A16 خواهد بود. فقط مدل‌های Pro دارای A16 هستند که بر اساس فرآیند 4 نانومتری ساخته شده است و انتظار می‌رود که A17 به آیفون 15 پرو محدود شود. مدل‌های استاندارد آیفون 15 ممکن است شاهد ارتقاء به نسل قبلی A16 باشند.

رم بیشتر

اپل جزیره دینامیک را برای آیفون 14 پرو و ​​پرو مکس معرفی کرد، در حالی که مدل‌های ارزان‌تر آیفون 14 همچنان از ناچ استفاده می‌کنند. با آیفون 15، انتظار می‌رود که کل خط تولید جزیره پویا را دریافت کند، بنابراین اگر می‌خواهید به جزیره پویا دسترسی داشته باشید اما نمی‌خواهید برای آیفون حرفه‌ای هزینه کنید، منتظر آیفون 15 باشید.

همان اندازه ها

مینگ چی کو، تحلیلگر اپل قبلاً گفته است که لنز پریسکوپ را می توان به بزرگترین آیفون محدود کرد.

تراشه 3 نانومتری A17

استفاده از دکمه‌های حالت جامد احتمالاً در برابر نفوذ آب محافظت می‌کند و به اپل اجازه می‌دهد مقاومت بهتری در برابر آب ارائه دهد. استفاده از بازخورد لمسی برای دکمه‌ها به اپل نیاز دارد تا موتورهای Taptic جدید اضافه کند.

جزیره پویا برای همه مدل ها

مدل‌های آیفون 15 پرو ممکن است اولین مدل‌هایی باشند که دارای تراشه 3 نانومتری از تامین‌کننده اپل TSMC هستند. انتظار می رود فناوری تراشه 3 نانومتری عملکرد پردازش را 10 تا 15 درصد افزایش دهد و در عین حال مصرف انرژی را تا 30 درصد کاهش دهد.

ما هنوز شایعاتی در مورد تغییرات قابل توجه طراحی برای خط آیفون 15 نشنیده ایم، بنابراین به نظر می رسد که ما همان اندازه ها را خواهیم داشت. آیفون 15 و 15 پرو 6.1 اینچ و آیفون 15 پلاس و پرو مکس 6.7 اینچ خواهند بود.

فناوری لنز پریسکوپ

مدل‌های آیفون 15 پرو می‌توانند از 6 گیگابایت رم 8 گیگابایتی برخوردار شوند، شاید برای پشتیبانی از قابلیت‌های جدیدی مانند فناوری لنز پریسکوپ.

ادامه مطلب

آیفون 15 برای تغییر از لایتنینگ به USB C در سال 2023 از ویژگی بدون پیکان
ما برخی از بهترین ویژگی های آیفون 15 را که تاکنون شنیده ایم جمع آوری کرده ایم. MacRumors خوانندگان می دانند که منتظر چه چیزی هستند.

پورت USB-C