16 سال پیش امروز، استیو جابز آیفون را معرفی کرد


امروز ۱۶ سال از زمانی که استیو جابز، مدیرعامل اپل در ۹ ژانویه در Macworld Expo در سانفرانسیزو کالیفرنیا روی صحنه ایستاد و آیفون را برای اولین بار به دنیا معرفی کرد، می گذرد.

آیفون اورجینال 2007
جابز که روی صحنه در Macworld Expo ایستاده بود، کلماتی را به زبان آورد که در تاریخ ماندگار شد و دستگاهی را معرفی کرد که همه چیز را تغییر می داد. جابز با رونمایی از آیفونی که در آن زمان با توجه به طراحی آینده نگر، صفحه نمایش چندلمسی بدون صفحه کلید فیزیکی و iPhoneOS، یک سیستم عامل مناسب موبایل، متمایز بود، گفت: «امروز، اپل قصد دارد گوشی را دوباره اختراع کند.

جابز آیفون را به‌عنوان یک آی‌پاد با کنترل‌های لمسی، تلفن و یک دستگاه ارتباطی اینترنتی پیشرفته توصیف می‌کند، سه حوزه متمایز که هیچ دستگاهی در آن زمان قادر به مقابله با آن‌ها نبود. آیفون اصلی دارای صفحه نمایش 3.5 اینچی LCD، دوربین 2 مگاپیکسلی و بدنه آلومینیومی و پلاستیکی بود.

آیفون اورجینال


هر سال از زمان تولید آیفون اصلی، اپل به به روز رسانی آن با ویژگی ها و قابلیت های جدید ادامه می دهد. اولین طراحی مجدد قابل توجه آیفون با آیفون 4 در سال 2010، سه سال پس از معرفی آیفون اصلی انجام شد. آیفون 4 نقطه عطفی در تاریخ آیفون محسوب می‌شود و طراحی کاملاً جدیدی با لبه‌های مسطح، نمایشگر کاملاً جدید رتینا، پردازنده A4، دوربین 5 مگاپیکسلی، فلاش LED و موارد دیگر ارائه می‌دهد.

فروشگاه اپل آیفون 5


دو سال بعد، آیفون 5 طراحی مجدد دیگری را برای آیفون نشان داد و با نمایشگر رتینا بزرگتر، تراشه A6، طراحی نازکی که آن را به «نازک ترین گوشی هوشمند جهان» در آن زمان تبدیل کرد، آن را بلندتر کرد، یک iSight 8 مگاپیکسلی جدید دوربین، و بیشتر.

در سال‌های بعد، اپل چندین نوآوری را معرفی کرد که تا به امروز به حیات خود ادامه می‌دهند، مانند Touch ID و Face ID، دوربین‌های پیشرفته، عملکرد پیشرو در صنعت گوشی‌های هوشمند و عمر باتری، طراحی‌های شیک، و اکوسیستم کاملاً یکپارچه از دستگاه‌ها. .

نمایشگر و دوربین آیفون 14 پرو


به سرعت تا امروز، خط تولید آیفون چهار مدل مختلف دارد: آیفون 14، آیفون 14 پلاس، آیفون 14 پرو و ​​آیفون 14 پرو مکس. آیفون‌های امروزی دارای ویژگی‌هایی هستند که در زمان آیفون اصلی غیرقابل تصور بودند، از جمله نمایشگر تمام صفحه بدون دکمه هوم و حاشیه‌های نازک، تشخیص چهره، فیلم‌برداری 4K، دوربین 48 مگاپیکسلی، جزیره دینامیک، نمایشگر با نرخ تازه‌سازی بالاتر، و تمامی ویژگی ها و قابلیت های iOS 16.منبع