12 نکته صرفه جویی در زمان آیفون برای تبدیل شدن شما به کاربر کارآمدتر


اگر به دنبال کاهش مدت زمانی هستید که برای انجام برخی اقدامات در آیفون خود صرف می کنید، معمولاً راه حلی در سیستم عامل موبایل اپل پنهان است. در اینجا 12 نکته سریع برای iOS آورده شده است که با شروع استفاده از آنها در دراز مدت زمان شما را بسیار کارآمدتر می کند.

نمایشگر آیفون 14 پرو دو برابر روشن تر است
این مقاله فرض می‌کند که از آیفونی استفاده می‌کنید که iOS 16 را اجرا می‌کند، اما برخی از این نکات روی iPad و نسخه‌های قبلی سیستم‌عامل موبایل اپل کار می‌کنند.

1. تغییر سریع از اعداد به حروف

جابجایی صفحه کلیدهای روی صفحه زمانی که نیاز به تایپ یک عدد یا نماد دارید، اغلب در آیفون اتفاق می افتد، بنابراین در اینجا نکته ای برای انتقال فوق العاده سریع وجود دارد.

یادداشت


به جای ضربه زدن روی کلید “123” برای جابه‌جایی به صفحه کلید عدد/نماد، آن را نگه دارید و انگشت خود را روی کلیدی که می‌خواهید بکشید، سپس رها کنید. این عمل واحد عدد/نماد را تایپ می‌کند و به‌طور خودکار شما را به طرح الفبایی برمی‌گرداند، و از انجام سه ضربه جداگانه برای رسیدن به نتیجه مشابه اجتناب می‌کند.

2. آخرین عدد را در محاسبات حذف کنید

ماشین حساب


این یک تصور اشتباه رایج است که اگر عدد اشتباهی را در برنامه ماشین حساب تایپ کنید، باید کل مبلغ را دوباره شروع کنید. خوشبختانه اینطور نیست: برای حذف آخرین عددی که تایپ کرده‌اید، کافی است انگشت خود را به سمت راست یا چپ بکشید و در صورت لزوم این عمل را تکرار کنید تا چندین عدد حذف شود.

3. یک عملکرد Back Tap اختصاص دهید

تنظیمات


Back Tap یک ویژگی دسترس‌پذیری است که به شما امکان می‌دهد با دو ضربه یا سه ضربه زدن به پشت آیفون خود، عملکردی را تعیین کنید. می‌توانید از آن برای راه‌اندازی یک برنامه خاص یا فراخوانی مرکز کنترل، روشن/خاموش کردن Rotation Lock، فعال کردن زوم، نمایش دوربین یا حتی راه‌اندازی میانبر استفاده کنید.

برای اختصاص دادن یک عملکرد به دو ضربه یا سه ضربه، به تنظیمات -> دسترسی، سپس در بخش «فیزیکی و موتوری»، روی ضربه بزنید دست زدن به. به پایین اسکرول کنید و ضربه بزنید برگشت ضربه بزنید، ضربه زدن دو تا ضربه ی آهسته بزن یا سه ضربه بزنید برای تنظیم یک عمل برای راه اندازی، سپس اقدامی را از لیستی که می خواهید فعال کنید انتخاب کنید.

4. Volume را بکشید

وقتی می‌توانید صدای آیفون خود را تنظیم کنید، چرا دکمه‌های صدا را مکررا فشار دهید، در حالی که می‌توانید یک بار فشار دهید و سپس نوار ولوم روی صفحه را با انگشت خود کنترل کنید.

صفحه قفل


این نه تنها راهی سریع‌تر برای افزایش یا کاهش صدا است، بلکه به شما امکان می‌دهد تا کنترل بسیار دقیق‌تری را برای کمک به پیدا کردن نقطه شیرین خود، شبیه به فشار طولانی نوار صدا در مرکز کنترل، به شما ارائه دهد.

5. از Trackpad پنهان استفاده کنید

آیا می دانستید صفحه کلید مجازی دارای یک ترک پد مخفی است؟ به سادگی کلید فاصله را به مدت طولانی فشار دهید و صفحه کلید خالی می شود و به یک ترک پد تبدیل می شود و به شما امکان می دهد مکان نما را روی صفحه به سرعت در متنی که نوشته اید حرکت دهید.

یادداشت


شاید شما قبلاً این نکته را می دانستید. اما آیا می دانستید که اگر با انگشت دیگری روی پد لمسی ضربه بزنید می توانید متن را نیز انتخاب کنید؟

6. رتبه‌بندی‌های درون‌برنامه و درخواست‌های بازبینی را خاموش کنید

اگر تمایل به دانلود برنامه‌های زیادی دارید، با اعلان‌های nag ‘rate this app’ آشنا خواهید بود که به طور دوره‌ای شما را از جریان خود خارج می‌کند.

تنظیمات


خوشبختانه می توانید به راحتی آنها را خاموش کنید. قابل اعتماد و متخصص تنظیمات -> فروشگاه App و سوئیچ کناری را خاموش کنید رتبه‌بندی‌ها و نظرات درون‌برنامه.

7. دکمه های برگشت را طولانی فشار دهید

تنظیمات


اگر چندین منو در اعماق یک برنامه سیستمی مانند تنظیمات هستید، لازم نیست برای بازگشت به منوی بالا چندین بار روی دکمه برگشت بالا سمت چپ ضربه بزنید. به‌جای آن، کافی است آن را به مدت طولانی فشار دهید تا از صفحه‌های قبلی بازنمایی کنید که می‌توانید روی آن ضربه بزنید و مستقیماً به آن بازگردید.

8. QuickTake Video

در آیفون 11 و مدل‌های جدیدتر، می‌توانید بدون خارج شدن از حالت پیش‌فرض عکس، ویدیو ضبط کنید. برای گرفتن یک فیلم سریع در برنامه دوربین، فقط دکمه شاتر را فشار داده و نگه دارید، سپس آن را رها کنید تا ضبط متوقف شود.

دوربین


برای ادامه ضبط ویدیو بدون نیاز به نگه داشتن دکمه، دکمه شاتر را به سمت راست بکشید. در حین انجام این کار، شاتر به صورت کشسان زیر انگشت شما کشیده می شود و نماد قفل هدف ظاهر می شود. وقتی روی قفل قرار می‌گیرید، دکمه شاتر تا زمانی که فیلم می‌گیرید در آنجا باقی می‌ماند. همچنین می توانید برای گرفتن عکس ثابت در حین ضبط، روی شاتر ضربه بزنید. هنگامی که آماده توقف فیلمبرداری هستید، به سادگی روی دکمه ضبط در زیر منظره یاب ضربه بزنید.

9. یک تایمر سریعتر تنظیم کنید

برای تنظیم یک تایمر در زمان سریع، با کشیدن انگشت به صورت مورب از سمت راست بالای صفحه به پایین، Control Center را فراخوانی کنید (اگر آیفون شما دارای دکمه Home است، انگشت خود را از پایین صفحه به بالا بکشید)، سپس دکمه تایمر را طولانی فشار دهید. . برای تنظیم مدت زمان تایمر، انگشت خود را روی نوار لغزنده به سمت بالا بکشید، سپس Start را فشار دهید.

مرکز کنترل


توجه داشته باشید که هر کاشی در نوار لغزنده مدت زمان تایمر را در مراحل زیر افزایش می دهد: 1، 2، 3، 4، 5، 10، 15، 20، 30، و 45 دقیقه و 1 یا 2 ساعت. اگر به مدت زمان بیشتر یا مشخص تری نیاز دارید، فقط از سیری بخواهید تایمر را تنظیم کند.

10. یک دکمه شماره گیری سریع ایجاد کنید

اگر مرتباً با همان افراد تماس می‌گیرید، چرا یک دکمه شماره‌گیری سریع برای تماس مستقیم با آنها از صفحه اصلی خود ایجاد نمی‌کنید؟

میانبرها


باز کن میانبرها برنامه و فشار دهید + دکمه در گوشه سمت راست بالا ضربه زدن افزودن اکشن، سپس یکی از مخاطبین پیشنهادی را از ردیف تماس انتخاب کنید. بعد، روی ضربه بزنید اشتراک گذاری را در پایین فشار دهید و انتخاب کنید افزودن به صفحه اصلی از منوی اقدامات میانبر خود را نامی انتخاب کنید و در صورت داشتن عکس، روی نماد ضربه بزنید تا عکسی از مخاطب خود انتخاب کنید روی افزودن ضربه بزنید تا آن را در صفحه اصلی خود قرار دهید.

11. ویرایش های عکس را کپی و جایگذاری کنید

اگر چندین عکس دارید که می‌خواهید به یک روش ویرایش کنید، یا اگر تغییراتی در یک عکس ایجاد کرده‌اید که می‌خواهید در عکس‌های دیگر تکرار کنید، از ابزارهای ویرایش کپی و پیست جدید در iOS 16 استفاده کنید.

عکس ها


در برنامه Photos، ابتدا یک تصویر را باز کنید، سپس روی ضربه بزنید ویرایش کنید و تنظیمات مورد نظر خود را در آن انجام دهید. وقتی کارتان تمام شد، ضربه بزنید انجام شدهو سپس روی آن ضربه بزنید بیضی نماد (سه نقطه) در گوشه سمت راست بالای رابط.

از آنجا، ضربه بزنید کپی ویرایش ها در منوی کشویی برای کپی کردن تمام کارهایی که روی تصویر انجام دادید در کلیپ بورد. سپس عکس دیگری را باز کنید یا چندین عکس را در کتابخانه خود انتخاب کنید، روی آن ضربه بزنید بیضی دوباره نماد را لمس کنید و سپس ضربه بزنید چسباندن ویرایش ها تا دقیقا همان تنظیمات را دریافت کنید.

12. با یک ضربه به بالا بروید

این یک نکته قدیمی است، اما یکی از بهترین ها است که به راحتی فراموش می شود. هر زمان که در Safari مرور می‌کنید یا در یک منوی طولانی برنامه یا فید پیمایش می‌کنید، روی نوار وضعیت در بالای صفحه نمایش آیفون خود ضربه بزنید تا دوباره به سمت بالا عکس بگیرید.

تنظیمات


اگر آیفون 14 پرو دارید و Dynamic Island در حال استفاده نیست، ضربه زدن روی آن همین عمل را انجام می دهد. نکته مورد علاقه ای برای صرفه جویی در زمان دارید که در اینجا ذکر نشده است؟ در نظرات به ما اطلاع دهید.منبع