یوتیوبر ویژگی تشخیص خرابی آیفون 14 را آزمایش می کند – و کار می کند


یک یوتیوبر کاملاً به معنای واقعی کلمه، ویژگی تشخیص تصادف آیفون 14 را آزمایش کرده است و عملکرد جدید SOS اضطراری اپل را به طور قابل اعتمادی در صورت تصادف کنترل شده وسیله نقلیه وارد عمل می کند.

تست تصادف تشخیص تصادف
گجت‌شکن معمولی TechRax امروز ویدیویی را منتشر کرد که در آن تیم او را می‌توان در حال کنترل از راه دور یک ماشین بدون راننده حاوی یک آیفون 14 پرو که به پشتی سر صندلی راننده بسته شده است، در حالی که سعی می‌کنند آن را در یک وسیله نقلیه ثابت فرو کنند، مشاهده کرد.

پس از یک سری از اشتباهات نزدیک و اضافه شدن چندین وسیله نقلیه جاده ای فرسوده دیگر که دیواری را برای رسیدن به هدف آسان تر تشکیل می دهند، ماشین کنترل از راه دور با موفقیت با سرعت کم تصادف می کند که می توان آن را به عنوان یک برخورد معمولی با گلگیر توصیف کرد.

پس از تاخیری کوتاه به نظر می رسد، ویژگی تشخیص تصادف آیفون 14 پرو به طور خودکار فعال می شود و تلفن شمارش معکوس SOS اضطراری را آغاز می کند که قبل از اینکه بتواند با خدمات اضطراری تماس بگیرد، به صورت دستی توسط تیم لغو می شود.

در دومین تلاش موفقیت‌آمیز، ماشین با سرعت بیشتری به دیوار وسایل نقلیه وارد می‌شود و در هنگام تصادف کاپوت آن به هم می‌خورد. مجدداً، ویژگی Crash Detection اپل به طور قابل اعتماد فعال می شود و سپس به صورت دستی توسط تیم لغو می شود.

در حالی که نتایج آزمایش‌های TechRax لزوماً ثابت نمی‌کند که این ویژگی در برخوردهای شدید و غیرقابل کنترل در دنیای واقعی به طور قابل اعتماد کار می‌کند، این واقعیت که همانطور که انتظار می‌رفت فعال شد، باید به دارندگان آیفون 14 اطمینان دهد که این ویژگی را فعال نگه می‌دارند.

در حین تشخیص تصادف، سنسور حرکت آیفون 14 با ژیروسکوپ دامنه دینامیکی بالا و شتاب سنج با g بالا، GPS، فشارسنج، میکروفون و الگوریتم های حرکتی پیشرفته با هم کار می کنند تا تصادف را به طور دقیق تشخیص دهند.

به‌طور پیش‌فرض فعال است، «تشخیص تصادف» در همه مدل‌های آیفون ۱۴، اپل واچ SE (نسل دوم)، اپل واچ سری ۸ و اپل واچ اولترا پشتیبانی می‌شود.

(ممنون، سانی!)منبع