گوشی اپل مدل آیفون IPhone 12 Pro ظرفیت 256 گیگابایت رم 6GB

این نرم افزار تغییراتی نظیر افزودن قابلیت Apple Fitness Plus که به کاربران امکان دسترسی به طیف وسیعی از فیلمهای تمرینی را میدهد و قابلیت ProRaw که به بهبود عملکرد دوربین کمک میکند را برای کاربران ایفون ۱۲پرو به ارمغان میآورد. ایفون ۱۲ پرو با نسخهی iOS 14.1 ارائه میشود که از ویژگیهایی نظیر بازسازی بصری صفحه اصلی با ویجتها، پوشههای App Library، ابزارهای حفظ حریم خصوصی پیشرفته و برنامه جدید ترجمه بهره میبرد. با توجه به قیمت ایفون ۱۲ پرو در واقع از یک نسخه همه چیز تمام بهرهمند میشوید که ویژگیهایی مثل طراحی شیک، قابلیت زوم دوربین، اسکنر LiDAR و افزایش حافظه داخلی پایه دارد. لازم به ذکرست که این گوشی بیش از پنج سال پشتیبانی نرم افزار از جمله اصلاحات امنیتی و بروزرسانی نسخه iOS را هر سال مطابق با تمام آیفونهای دیگر دریافت میکند. آیفون 12 پرو به صورتیست که هر کاربری را تحت تأثیر قرار میدهد.

برای آیفون ۱۲ پرو ویژگیهای منحصر به فردی لحاظ شده که هر کاربری را به خرید آیفون 12 پرو ترغیب میکند. تراشهی بکار رفته در گوشی آیفون ۱۲ پرو براساس معماری 5 نانومتری تولید شده و یک پردازندهی شش هستهای دارد که دو هستهی Firestorm با فرکانس 3.1 گیگاهرتزی و چهار هستهی Icestorm با فرکانس 1.8 گیگاهرتز را به خدمت گرفته است. در بررسی آیفون 12 پرو مشخص شد که این مدل با شارژ سریع 20 واتی همراه است و در 30 دقیقه تا 50 درصد شارژ میشود. با 19کالا همگام باشید تا به بررسی این مدل گوشی بپردازیم. برای اطلاع از قیمت ۱۲ پرو فروشگاه اینترنتی 19کالا را بررسی کنید. در قسمت فیلمبرداری تثبیت کننده فیلم عالی است و به نظر می رسد کیفیت میکروفون در طی چند نسل گذشته آیفونها بهبود یافته است که در افزایش قیمت گوشی آیفون ۱۲ پرو نقش مهمی دارد. ظرفیت باتری ایفون ۱۲ پرو 2,815 میلی آمپر ساعتی است که نسبت به ظرفیت باتری آیفون نسل قبل با کاهش مشخصی روبرو شده است. این سیستم برای سنجش فاصله است و این کار را با تاباندن پرتو لیزر روی سوژه و محاسبهی مدتزمان بازتابش انجام مجله خبری iphone-mobile میدهد. همچنین ضبط ویدئو با کیفیت 4K و ضبط Dolby Vision HDR نیز از سایر قابلیتهای این بخش است.

ایفون ۱۲پرو نیز مانند سایر اعضای خانواده گوشی آیفون ۱۲ با شارژرهای بیسیم مغناطیسی موسوم به MagSafe سازگار هستند که تأثیر زیادی بر قیمت ایفون ۱۲پرو دارد. با توجه به شکل ظاهری و طراحی آیفون 12 پرو و به کارگیری لبههای زاویهدار و مربعی شکل به جای منحنی آیفون های قبلی، این سری برای نگه داشتن در دست ایمنتر و به نوعی جمع و جورتر به نظر میرسد؛ اندازه نسخه استاندارد ایفون ۱۲پرو دقیقاً یکسان است و مدل خوش دستی محسوب میشود، اما در مورد جنس فریم متفاوت هستند – آلومینیوم در مقابل فولاد ضد زنگ براق است، در نتیجه خیلی زود لک میگیرد و کثیف میشود. خرید مدل ۱۲پرو گام ارزشمندیست و با در نظر گرفتن موارد ذکر شده ارزش خرید بالایی دارد. ایفون ۱۲ پرو یکی از نسخههای با ارزش بازار موبایل است که از بهترین ویژگیهای اپل برخوردارست و اگر در جستجوی بهترین گوشی آیفون از نظر سخت افزار و نرم افزار هستید، بهترین گزینه پیش روی شما قرار دارد. آیفون از لیدار برای سنجش عمق محیط استفاده میکند که در جلوههای ویدئویی و عکاسی کاربرد دارد. شایان ذکر است که اپل مثل همیشه از پوشش اولئوفوبیک و شیشه ضد خش نیز برای محافظت از این نمایشگر گرانبها استفاده کرده که با توجه به قیمت ایفون ۱۲ پرو یک ویژگی مثبت در نظر گرفته میشود.

اگر در مورد رنگ بندی اپل ۱۲ پرو کنجکاو باشید، بد نیست بدانید که اپل باز هم از رنگهای خاص خود استفاده کرده و با 4 رنگ نقرهای، مشکی گرافیتی، طلایی و آبی اقیانوسی گوشی آیفون ۱۲ پرو را زینت بخشیده است. اپل در ایفون ۱۲ پرو از سیستم LiDAR نیز استفاده کرده است. در محیط هایی که از نظر میزان نور متوسط تا تاریک هستند، ایفون ۱۲ پرو با استفاده از الگوریتم نرمافزاری Deep Fusion تمام دوربینهای خود را بهکار میگیرد؛ این الگوریتم چندین فریم را ثبت میکند و در نهایت بهترین را انتخاب میکند. اگر از طرفداران پر و پا قرص گوشی آیفون هستید حتماً در مورد جدیدترین سری این برند خبرهایی زیادی شندیدهاید، اما واقعاً آیفون ۱۲ پرو از چه امکانات و قابلیتهایی بهره گرفته است؟ شکست ایفون ۱۲ پرو در بخش ویدئو کار واقعاً سختیست! ایفون ۱۲ پرو از این سیستم برای فوکوس دقیقتر و سریعتر در عکاسی در حالت پرتره و فیلمبرداری در تاریکی نیز بهره میگیرد. روشنایی صفحهنمایشهای آیفون همیشه زبان زد خاص و عام بوده است و اپل این بار هم در این مورد سنگ تمام گذاشته است. ابعاد آیفون ۱۲ پرو 7.4×71.5×146.7 میلیمتر بوده که در مقایسه با نسخه پرو سال گذشته، 0.3 اینچ کاهش در سایز صفحهنمایش داشته و در عوض طول آن کمی افزایش داشته و عرض و ضخامت آن هم کاهش پیدا کرده است.