گزارش نکات برجسته خطر استفاده از AirTag برای سگ ردیاب

AirTags ممکن است راه مناسبی برای ردیابی سگ هایی باشد که ممکن است از بند خارج شوند یا گم شوند، اما خطرات مرتبط با این عمل وجود دارد، همانطور که در گزارشی از روزنامه وال استریت.

این سگ پس از بلعیدن جسم خارجی به اورژانس AMC آمد. 🔎 آیا می توانید بر اساس این اشعه ایکس بگویید چه خورده است؟ ⬇️ در نظرات حدس بزنید و فردا پاسخ را فاش خواهیم کرد! ( جسم با آندوسکوپی خارج شد و توله احساس بهتری دارد. 😌) pic.twitter.com/B9XlYEWpAa
– مرکز پزشکی حیوانات شوارتزمن (@amcny) 30 ژوئن 2022

در Reddit، دوبرمن یک کاربر یک AirTag را قورت داد، در حالی که کاربر دیگری گزارش داد که سگی را در پارک سگ تماشا می کند که یک AirTag می خورد. آ MacRumors خواننده همچنین یک حادثه بلعیدن سگ و یک AirTag را مشاهده کرد، که نشان می دهد مصرف تصادفی AirTag توسط سگ ها بسیار نادر نیست. در واقع، یک دامپزشک لوئیزیانا گفت روزنامه وال استریت او شش سگ را که در 18 ماه گذشته یک AirTag بلعیده بودند، درمان کرده بود و در هر مورد، AirTag ابتدا به قلاده سگ وصل شده بود.

اپل استفاده از AirTag ها را برای ردیابی حیوانات خانگی یا کودکان توصیه نمی کند و در واقع گفته است که این کاری نیست که مردم انجام دهند، زیرا AirTag ها برای ردیابی اقلام طراحی شده اند تا موجودات زنده. AirTag‌هایی که بلعیده می‌شوند ممکن است به طور ایمن از سیستم گوارش حیوان خانگی عبور کنند، اما اگر AirTag جدا شود، می‌تواند عوارضی داشته باشد.

صاحبان سگی که AirTag را به قلاده حیوان خانگی متصل می‌کنند باید به دنبال قلاده‌ای باشند که تا حد امکان مطمئن باشد، بدون هیچ قطعه آویزانی که سگ بتواند به آن برسد یا از آن بجود، مانند TagVault از Elevation Lab. گزینه های قلاده سگ AirTag زیادی در بازار وجود دارد، اما هیچ نظارتی برای این محصولات وجود ندارد و اپل هیچ یک از آنها را توصیه نمی کند، بنابراین باید با احتیاط از آنها استفاده کرد.منبع

یک باتری CR2032 در داخل AirTag وجود دارد و در صورت آسیب دیدن، برخی از باتری‌ها می‌توانند باعث نشت مواد سوزاننده شوند که در صورت جویده شدن باتری به معده یا دهان حیوان خانگی آسیب برساند یا منجر به مسمومیت شود. آن هوهنهاوس، دامپزشک ارشد در مرکز پزشکی حیوانات شوارتزمن در نیویورک گفت که اگر سگی یک AirTag بخورد، باید «در اسرع وقت» بیرون بیاید.

کالین مورتیمر صاحب سگ گفت روزنامه وال استریت که AirTag روی قلاده سگش سوفی گم شد. او آن را با برنامه Find My ردیابی کرد و توانست صدایی را با صدای بوق از شکم سگ دیگرش، ساسی، پخش کند. ساسی توانست AirTag را که هنوز در حال کار بود به بالا پرتاب کند، اما گاهی اوقات این حوادث ممکن است نیاز به جراحی داشته باشند.