کریگ فدریگی و گرگ جوسویاک در مورد USB-C در آیفون، iMessage در اندروید، عدم وجود برنامه ماشین حساب iPadOS، سرعت نوآوری و موارد دیگر بحث کردند.

فدریگی و جوز در طول مصاحبه خود همچنین در مورد انتقال اپل به سیلیکون اپل در مک، موضع اپل در مورد حریم خصوصی و بازگشت اپل به کار حضوری و جنجال های پیرامون آن صحبت کردند. مصاحبه کامل 35 دقیقه ای را می توانید از طریق الف تماشا کنید پخش پخش زنده بر روی مجله ی وال استریتحساب توییتر.

منبع

در مجله ی وال استریتدر رویداد Tech Live، Craig Federighi Greg Joswiak از اپل در مورد طیف گسترده ای از موضوعات، از جمله USB-C در آیفون، چرا iPadOS هنوز برنامه ماشین حساب ندارد، iMessage در اندروید و موارد دیگر صحبت کرد.

Joz در مورد اینکه چرا iPadOS هنوز فاقد یک برنامه ماشین حساب بومی است، گفت: “تعداد زیادی از آنها وجود دارد. به App Store بروید.” وقتی توسط آن فشار داده شد، ادامه داد: «من از برنامه های شخص ثالث استفاده می کنم مجله ی وال استریتجوانا استرن در مورد اینکه این دو مدیر وقتی می خواهند چیزی را روی iPad خود محاسبه کنند چه می کنند.

از فدریگی و جوز همچنین در مورد عدم وجود iMessage در اندروید و دلیل اپل در انحصار نگه داشتن iMessage برای دستگاه های اپل سؤال شد. از فدریگی در مورد ایمیلی که در سال 2013 ارسال کرده بود پرسیده شد که در آن گفت: “من نگرانم که iMessage در اندروید به سادگی حذف شود. [an] مانعی بر سر راه خانواده های آیفون که به فرزندان خود گوشی اندرویدی می دهند.”

فدریگی در پاسخ به این سوال به شوخی گفت: من از حمل و نقل آن اطلاعی ندارم. «اگر می‌خواهیم وارد بازاری شویم و در مسیر ساختن یک اپلیکیشن برویم، باید به گونه‌ای در آن حضور داشته باشیم که تفاوت ایجاد کند، مشتریان زیادی داشته باشیم، و مشتریان خوبی داشته باشیم. فدریگی گفت، به این معنی که اپل احساس نمی‌کند iMessage در اندروید تفاوتی ایجاد می‌کند، کاربران زیادی دارد یا تجربه‌ای عالی خواهد بود.

اگر ما اپلیکیشنی را ارسال می‌کردیم که واقعاً حجم بحرانی را در سایر پلتفرم‌ها دریافت نمی‌کرد، چیزی که با آن همراه بود این بود که ما را از نوآوری در تمام راه‌هایی که می‌خواهیم در پیام‌های مشتریان خود نوآوری کنیم، باز می‌داشت. فدریگی توضیح داد. او در پایان گفت: iMessage در اندروید به نظر می‌رسد یک «دور انداختن» است که «قرار نبود به دنیا خدمت کند».

رویداد craig jox wsj
اتحادیه اروپا تمام دستگاه‌های الکترونیکی مصرفی، از جمله آیفون و ایرپاد را مجبور می‌کند تا پایان سال 2024 به USB-C منتقل شوند. قانون جدید مستقیماً بر اپل تأثیر می‌گذارد که همچنان از رابط لایتنینگ در مدل‌های آیفون و ایرپاد استفاده می‌کند. Joswiak که با نام Joz نیز شناخته می شود، امروز در سخنرانی خود در این رویداد گفت که اپل باید از قانون جدید پیروی کند و به طور غیرمستقیم تأیید کرد که آیفون در آینده به USB-C تغییر خواهد کرد. گزارش ها حاکی از آن است که اپل در حال آزمایش USB-C بر روی مدل های آیفون 15 است که قرار است پاییز آینده عرضه شود.

فدریگی و جوز در مورد سرعت نوآوری در آیفون صحبت کردند، از جمله اینکه آیا تلفن های هوشمند خسته کننده شده اند یا نه و اینکه آیا آیفون هر سال نیاز به به روز رسانی دارد. جوز با اشاره به ویژگی های جدید آیفون 14 پرو، از جمله دوربین جدید 48 مگاپیکسلی و Dynamic Island، گفت: «مردم از آیفون های جدید بسیار هیجان زده هستند. فدریگی گفت: “ما همیشه چیزهای زیادی داریم که باید از آنها بیرون بیاییم.” ما سال‌ها و سال‌ها روی چیزهایی کار کرده‌ایم، و مجموعه‌ای از چیزها وجود دارد که معتقدیم بهتر به مشتریان ما کمک می‌کند.»