در بیانیه مطبوعاتی اپل در سال 2021 آمده است: “Apple Music قصد دارد سال آینده یک برنامه اختصاصی موسیقی کلاسیک را راه اندازی کند که رابط کاربری کلاسیک Primephonic را ترکیب می کند که طرفداران آن را با ویژگی های اضافی بیشتر دوست دارند.” اپل قول داده است که بهترین ویژگی های Primephonic از جمله «قابلیت‌های مرور و جستجوی بهتر بر اساس آهنگساز و رپرتوار» و «نمایش دقیق فراداده موسیقی کلاسیک».

ارجاعات پنهان به برنامه موسیقی کلاسیک در نسخه بتا برنامه Apple Music برای اندروید و در نسخه بتای iOS 15.5 در سال گذشته کشف شد. ارجاعات بیشتری به این برنامه در یک فایل XML در سرورهای اپل در سال گذشته کشف شد.

در آگوست 2021، اپل اعلام کرد که سرویس موسیقی کلاسیک Primephonic را خریداری کرده و قصد دارد یک برنامه اختصاصی موسیقی کلاسیک را در سال 2022 منتشر کند، اما این برنامه هنوز راه اندازی نشده است و اپل در مورد این برنامه ها سکوت کرده است. Primephonic در سپتامبر 2021 تعطیل شد و مشترکین یک اشتراک شش ماهه رایگان Apple Music دریافت کردند.

اپل با توجه به تغییرات کد پنهان، به کار بر روی یک برنامه موسیقی کلاسیک مستقل ادامه می دهد کشف شده توسط @iSWUpdates در iOS 16.3 Release Candidate امروز. به‌روزرسانی نرم‌افزار در مرحله نهایی آزمایش بتا است و انتظار می‌رود هفته آینده برای عموم منتشر شود، اما مشخص نیست که آیا این برنامه یا چه زمانی راه‌اندازی می‌شود.

به گفته مارک گورمن از بلومبرگ، اپل احتمالاً قصد دارد نمایشگرهای microLED سفارشی را به آیفون، آی‌پد و مک وارد کند، پس از اینکه این فناوری در نسخه جدیدی از Apple Watch Ultra که در حال حاضر برنامه‌ریزی شده تا پایان سال 2024 عرضه شود، عرضه شود. گورمن در آخرین نسخه خبرنامه Power On خود گفت که اپل حدود شش سال را صرف توسعه فناوری microLED کرده است تا …