چیزهای بعدی برای مک: M3 iMac، MacBook Air 15 اینچی، Mac Pro و موارد دیگر

Apple MacBook Pro M2 و Mini


مک بوک پرو و ​​مک مینی به تازگی به روز شده اند، بنابراین امسال انتظار به روز رسانی نداشته باشید. به گفته مینگ چی کو، تحلیلگر اپل، اما برای سال 2024، اپل تراشه های M3 Pro و M3 Max را به مک بوک پرو خواهد آورد. به گفته گورمن، در سال 2025، اپل مک بوک پرو را با پنل OLED و برای اولین بار در مک، صفحه نمایش لمسی به روز خواهد کرد.

M2 MacBook Air 2022 Feature0005


اپل آخرین بار مک بوک ایر را با طراحی جدید و تراشه M2 در ژوئن 2022 به روز کرد. مک بوک ایر به روز شده دارای صفحه نمایش 13.6 اینچی است، طراحی اصلاح شده ای که شاسی مخروطی نمادین قبلی را از بین می برد و قیمت آن از 1199 دلار شروع می شود.

اپل گفت که انتقال به سیلیکون اپل حدود دو سال طول می کشد و اپل در تابستان و پاییز سال گذشته رکورد دو ساله را از دست داد. با این وجود، ظاهراً اپل در حال آماده شدن برای معرفی Mac Pro سیلیکونی اپل خود در سال جاری است. به گفته گورمن، مک پرو به روز شده ظاهراً طراحی مشابه مدل فعلی معرفی شده در سال 2019 خواهد داشت، اما از عملکرد تراشه M2 Ultra بهره خواهد برد.

مک بوک پرو و ​​مک مینی

گورمن در آخرین خبرنامه Power On خود مجدداً تأیید کرده است که اپل قصد دارد تا اواخر امسال خانواده iMac را با تراشه M3 به‌روزرسانی کند، احتمالاً در بازه زمانی اکتبر یا نوامبر، با توجه به سابقه قبلی. Gurman خانواده تراشه‌های M2 را به‌عنوان یک “موقعیت” برای سیلیکون اپل توصیف می‌کند و پیشنهاد می‌کند که اپل قبل از به‌روزرسانی رایانه رومیزی یکپارچه خود منتظر تراشه پیشرفته‌تر M3 مبتنی بر فناوری فرآیند 3 نانومتری است.

apple silicon mac lineup wwdc 2022 دارای ویژگی آبی است
مک‌های جدید با به‌روزرسانی‌های اندک، عده‌ای را متعجب کرده‌اند که آیا چیز دیگری برای مک در سال 2023 وجود دارد و برای سال‌های آینده برنامه‌ریزی شده است یا خیر. در زیر، آخرین شایعات در مورد مک‌های اپل را برای عرضه در سال جاری و برنامه‌های این شرکت برای آینده بیان کرده‌ایم.

مک بوک ایر

Mac Studio IO


اپل مک استودیو حرفه ای را در مارس 2022 به عنوان پیشرفته ترین دسکتاپ مک معرفی کرد تا زمانی که مک پرو سیلیکونی اپل وارد شود. مک استودیو را می توان با تراشه های M1 Max یا M1 Ultra پیکربندی کرد که قدرت فوق العاده ای را به کاربران ارائه می دهد. احتمالاً می توان انتظار داشت که اپل یک سال پس از معرفی مدل فعلی، یک مک استودیو به روز شده با تراشه های M2 Max و M2 Ultra را در سال جاری معرفی کند. با این حال، ما هیچ شایعه مشخصی مبنی بر به روز رسانی نشنیده ایم، بنابراین باید منتظر بمانیم و ببینیم.منبع

برای سال 2023، اپل در حال کار بر روی مک بوک ایر 15 اینچی بزرگتر است تا به خط تولید مک خود بپیوندد. مک بوک ایر جدید دارای تراشه M3 آینده خواهد بود بلومبرگمارک گورمن. انتظار می رود مک بوک ایر 15 اینچی همان طراحی مدل 13.6 اینچی فعلی را داشته باشد، اما به لطف کارایی تراشه M3 و گنجاندن باتری بزرگتر، صفحه نمایش بزرگتر و عمر باتری طولانی تری دارد.

طبق گزارش‌ها، اپل سال‌ها پس از رد این ایده به‌عنوان غیرضروری و غیرعملی، در حال کار بر روی آوردن صفحه نمایش لمسی به مک است. استیو جابز، مدیر عامل اپل، مک صفحه نمایش لمسی را تایید نکرد و جان ترنوس، رئیس مهندسی سخت‌افزار، در سال 2021 گفت که مک برای ورودی‌های غیرمستقیم کاملاً بهینه‌سازی شده است و این شرکت قصد تغییر آن را ندارد. برای مک مینی، شایعات حاکی از آن است که یک مدل به روز شده در سال 2024 همان طراحی مک مینی فعلی را خواهد داشت.

مک استودیو

ویژگی مک پرو سه ساله


قدیمی ترین و تنها مک مبتنی بر اینتل باقی مانده در خط تولید اپل، مک پرو است. مک پرو بالاترین و “قدرتمندترین” مک موجود است، اما با انتقال به سیلیکون اپل، مک پرو به لطف تراشه هایی مانند M1 Ultra در مک استودیو، از نظر عملکرد در جایگاه دوم قرار گرفته است.

اپل هفته گذشته مجموعه ای از مک های جدید را معرفی کرد، از جمله مک مینی به روز شده با پردازنده های M2 و M2 Pro و مک بوک پروهای 14 و 16 اینچی سریعتر با تراشه های کاملا جدید M2 Pro و M2 Max.

iMac 24 Apple Newsroom


آخرین باری که iMac شاهد بروز رسانی بود، در آوریل 2021 بود، زمانی که اپل یک مدل 24 اینچی بازطراحی شده با کارایی و قدرت تراشه M1 در مجموعه ای از هفت رنگ را معرفی کرد. آی‌مک 24 اینچی با M1، پس از مک پرو که در حال حاضر در خط تولید اپل قرار دارد، دومین مک قدیمی‌ترین مک است، که باعث می‌شود برای ارتقای آن مدت‌ها تاخیر داشته باشد.

به گفته راس یانگ، تحلیلگر صفحه نمایش قابل اعتماد، انتظار می رود در ادامه این خط، یک مک بوک ایر به روز شده با صفحه نمایش OLED به زودی در سال 2024 عرضه شود.

آی مک

شایعاتی منتشر شده است که ظاهرا اپل در حال کار بر روی یک “iMac Pro” 27 اینچی برای پیوستن به خط تولید فعلی خود است، اما برنامه های اپل همچنان نامشخص است. به‌روزرسانی M3 iMac که در اواخر امسال انتظار می‌رود، می‌تواند دنباله‌ای مستقیم برای مدل 24 اینچی در حال حاضر در خط تولید یا یک آی‌مک بزرگ‌تر و حرفه‌ای‌تر باشد. اپل یک iMac Pro را در WWDC در سال 2017 معرفی کرد، اما موفقیتی که شرکت انتظارش را داشت شکست خورد و در نهایت در مارس 2021 متوقف شد.

مک پرو