وب سایت اپل پیشنهاد می کند که اعلامیه های M2 و M2 Pro Mac در ابتدا برای پاییز 2022 تنظیم شده است.

اطلاعات جاسازی شده در وب سایت اپل نشان می دهد که اعلامیه های جدید مک این هفته، از جمله تراشه های M2 Pro و M2 Max، در ابتدا قرار بود در اکتبر یا نوامبر سال گذشته رونمایی شوند.

به طور معمول، هر پاییز، اپل رویدادی را در ماه سپتامبر برگزار می کند تا آخرین مدل های آیفون و اپل واچ خود را معرفی کند. در آستانه پاییز 2022، شایعات به طور فزاینده ای حاکی از برنامه ریزی اپل برای برگزاری دو رویداد بین سپتامبر و دسامبر بود: یکی برای آیفون و اپل واچ و دیگری برای مک و آی پد.

اپل این هفته همچنین یک مک مینی جدید را معرفی کرد که دارای طراحی مشابه مدل نسل قبلی است، اما اکنون با M2 یا M2 Pro. مک مینی و مک‌بوک پروهای جدید برای پیش‌سفارش در وب‌سایت اپل در دسترس هستند و از روز سه‌شنبه، ۲۴ ژانویه به دست مشتریان خواهند رسید.

منبع

مک بوک پروهای 14 و 16 اینچی جدید دارای گزینه هایی برای تراشه M2 Pro یا M2 Max هستند که بر اساس عملکرد M1 Pro و M1 Max است. تراشه های جدید عملکرد سریع تر و ظرفیت بالاتر 96 گیگابایت حافظه یکپارچه را با M2 Max امکان پذیر می کنند. مک های جدید همچنین به لطف پورت HDMI پیشرفته تر، اکنون از نمایشگرهای خارجی 8K پشتیبانی می کنند و مدل 16 اینچی بیشترین عمر باتری را در بین مک ها دارد.

در ماه اکتبر، اپل یک آیپد پرو به روز شده با M2 و نسل دهم آیپد سطح پایه بازطراحی شده را از طریق بیانیه های مطبوعاتی معرفی کرد. در اواسط ماه دسامبر، گورمن گزارش داد که مک های جدید اکنون برای عرضه در «اوایل» سال 2023 برنامه ریزی شده اند.

طبق شایعات منتشر شده در آن زمان، رویداد اخیر قرار بود کاملاً روی مک‌ها و آی‌پدهای سیلیکونی اپل، از جمله مک‌بوک پروهای ۱۴ و ۱۶ اینچی به‌روزرسانی‌شده و نسل بعدی آی‌پد پرو متمرکز شود. در سپتامبر، بلومبرگمارک گورمن گزارش داد که اپل برنامه های خود را برای برگزاری دومین رویداد دیجیتالی در پاییز لغو کرده است و در عوض محصولات باقی مانده برای سال 2022 را از طریق بیانیه های مطبوعاتی در وب سایت خود منتشر خواهد کرد.

برخی حدس می‌زنند که این ویدیوی 18 دقیقه‌ای بخشی از رویداد بزرگ‌تری بود که شرکت قصد داشت در اکتبر یا نوامبر 2022 برگزار کند که بیش از اعلامیه‌های M2 Pro و M2 Max مک‌های جدید بود. همچنین در توییتر مشاهده شد، فایل های AR برای مدل های جدید مک بوک پرو 14 و 16 اینچی در اکتبر 2022، سه ماه قبل از معرفی مک های جدید جمع آوری شدند.

ویژگی Apple MacBook Pro M2 سبز آبی
مانند در توییتر مشاهده شد، نام فایل یک ویدیو کوتاه کوتاه به سبک سخنرانی که اپل پس از اعلام مک بوک پرو و ​​مک مینی به روز شده 14 و 16 اینچی منتشر کرد، سال 2022 را شامل می شود، که نشان می دهد این ویدیو ممکن است ابتدا برای اولین بار سال گذشته نمایش داده شود. . این ویدئو که بیش از 18 دقیقه طول می‌کشد، شبیه رویدادهای دیجیتال اپل است که این شرکت در چند سال گذشته برگزار کرده است.