وب‌سایت جدید اندرویدی که فناوری پیام‌رسانی RCS را فشار می‌دهد، می‌گوید: «زمان آن رسیده که اپل پیام‌رسانی را اصلاح کند»


تیم اندروید گوگل امروز یک وب‌سایت جدید «دریافت پیام» را راه‌اندازی کرد که دوباره از اپل می‌خواهد خدمات ارتباطی غنی یا RCS را برای برنامه پیام‌ها بپذیرد. گوگل ماه‌هاست که اپل را تحت فشار قرار داده است تا RCS را بپذیرد، اما هیچ پاسخی از سوی اپل دریافت نشده است.

اندروید اپل رفع rcs
RCS برای جایگزینی استاندارد پیام کوتاه فعلی طراحی شده است. پشتیبانی از عکس‌ها و ویدیوهای با وضوح بالاتر، پیام‌های صوتی، اندازه فایل‌های بزرگ‌تر، رمزگذاری بهبودیافته، واکنش‌های ایموجی، چت‌های گروهی قابل اعتمادتر و موارد دیگر را ارائه می‌دهد.

وب‌سایت «دریافت پیام» با هدف رسیدگی به مسئله «حباب‌های سبز/آبی» بین کاربران آیفون و اندروید به همراه مشکلات پیام‌رسانی بین پلتفرمی مانند عکس‌ها و ویدیوهای با کیفیت پایین، مشکلات مربوط به چت گروهی، و انتها به انتها طراحی شده است. رمزگذاری، رسید خواندن، و نشانگرهای تایپ، اشاره می کند که اگر اپل RCS را بپذیرد، می توان این مشکلات را برطرف کرد. در این وب سایت آمده است: «زمان آن رسیده که اپل پیامک را اصلاح کند.

در مورد رنگ حباب ها نیست. این عکس‌ها و ویدیوهای کوچک است، بدون ارسال پیامک از طریق وای فای و بدون رسید خواندن. اپل این مشکلات را زمانی ایجاد می کند که از آیفون و گوشی های اندرویدی به یکدیگر پیامک می دهیم، اما هیچ کاری برای رفع آن انجام نمی دهد.

این وب‌سایت می‌گوید که آیفون‌ها عکس‌ها و ویدیوهای کاربران اندروید را کاهش می‌دهند، از ترک چت‌های گروهی با کاربران اندرویدی جلوگیری می‌کنند، کاربران آیفون را از ارسال پیامک به تلفن‌های اندرویدی از طریق وای‌فای منع می‌کنند، پیام‌های کاربران اندرویدی را برای خواندن دشوار می‌کنند و پیام‌ها را بین کاربران iOS و اندروید ارسال می‌کنند. رمزگذاری نشده این سایت مردم را تشویق می‌کند تا به اپل در دریافت پیام از طریق توییت‌ها کمک کنند، به‌علاوه مقاله‌های خبری درباره ارتباطات اندروید/آی‌فون را برجسته می‌کند.

در کنار وب‌سایت، تیم اندروید یک پست وبلاگی نیز ارائه کرده است که نحوه عملکرد Rich Communication Services و اینکه چرا مکالمات متنی بین کاربران iPhone و Android گاهی اوقات با مشکلاتی مواجه می‌شوند را توضیح می‌دهد. در پست وبلاگ آمده است که چت های گروهی “منسوخ شده” به نظر می رسد زیرا آیفون ها هنوز از SMS و MMS برای مکالمه استفاده می کنند.

آیفون‌ها هنوز برای مکالمه با کاربران اندروید به پیامک و MMS متکی هستند، به همین دلیل است که چت‌های گروهی شما بسیار قدیمی به نظر می‌رسند. اینطور فکر کنید: اگر دو گروه از مردم دارید که از زبان های گفتاری متفاوتی استفاده می کنند، آنها می توانند به طور موثر به زبان مربوطه با سایر افرادی که به زبان آنها صحبت می کنند ارتباط برقرار کنند، اما نمی توانند با یکدیگر صحبت کنند. و وقتی سعی می‌کنند با یکدیگر صحبت کنند، باید به آنچه می‌گویند عمل کنند، انگار که در حال بازی کردن هستند. اکنون RCS را به‌عنوان یک مترجم جادویی در نظر بگیرید که به چندین گروه کمک می‌کند تا روان صحبت کنند – اما هر گروهی باید از مترجم استفاده کند، و اگر یکی از آنها استفاده نکند، هر کدام باید دوباره از حرکات استفاده کنند.

بر اساس پست وبلاگ گوگل، RCS می‌تواند «همه کاربران گوشی‌های هوشمند را به هم متصل کند» و «تجربه ایمن و مدرن پیام‌رسانی» را برای همه به ارمغان بیاورد.» این مقاله بازتاب چندین تلاش قبلی گوگل برای تشویق اپل به تایید RCS است که همگی ناموفق بوده‌اند.

از اواسط سال 2021، گوگل و همه اپراتورهای اصلی به RCS مبادله کردند، اما گوگل نتوانسته اپل را متقاعد کند که این استاندارد را اتخاذ کند. هیروشی لاکهایمر، معاون ارشد اندروید ماه‌هاست که در مورد عدم پشتیبانی اپل و RCS توییت می‌کند و گوگل حتی به ویدیوهای توضیح‌دهنده طعنه‌آمیز متوسل شده است.

هنوز هیچ خبری در مورد اینکه اپل چه زمانی ممکن است خدمات ارتباطی غنی را بپذیرد، و همچنین اطلاعاتی در مورد اینکه آیا اپل در نظر دارد یا خیر وجود ندارد.



منبع