هنگام خرید گوشی آیفون دست دوم؛ این نکات را در نظر بگیرید!

ممکن است در مورد خرید آیفون دست دوم یا بازسازی شده نگرانی هایی داشته باشید. اگر آیفونی را بخرید که برای Verizon طراحی شده است و آن را به AT&T ببرید، ممکن است نتوانید به سیگنال LTE اضافی دسترسی پیدا کنید. با این حال، مهم است بدانید که شبکه AT&T از سیگنال LTE اضافی استفاده میکند که سایرین از آن استفاده نمیکنند، که میتواند به معنای خدمات سریعتر در برخی مکانها باشد. برخی از مدل های موجود با قیمت های پایین حتی 16 گیگابایت ظرفیت دارند. در حالی که جذابیت قیمت پایین قوی است، به یاد داشته باشید که آیفون های دست دوم معمولا جدیدترین مدل ها نیستند و اغلب فضای ذخیره سازی کمتری نسبت به مدل های فعلی دارند. در حالی که یک آیفون دست دوم می تواند معامله خوبی باشد، چند نکته وجود دارد که باید مراقب آنها باشید. اگر از یک منبع معتبر و آموزش دیده خرید می کنید، به اپل و شرکت های تلفن فکر کنید؛ می توانید فرض کنید که یک آیفون بازسازی شده آیفون خوبی است. از فروشنده شماره مدل آیفون را بپرسید (چیزی شبیه A1633 یا A1688 خواهد بود) و بررسی کنید که با شرکت تلفن شما سازگار باشد. یک آیفون کم استفاده باید عمر باتری مناسبی داشته باشد، اما هر چیزی که بیش از یک سال است باید بررسی شود.

حتی اگر مدل آیفون مناسبی دارید، بهتر است قبل از خرید با شرکت تلفن خود تماس بگیرید تا مطمئن شوید که میتواند گوشی را فعال کند. مطمئن شوید که می دانید هنگام خرید یک آیفون دست دوم چه ویژگی هایی را قربانی می کنید. با این حال، خراش های عمده روی صفحه، مشکلات مربوط به تاچ آیدی، فیس آیدی یا حسگر لمس سه بعدی، خراش روی لنز دوربین یا سایر آسیب های سخت افزاری می توانند مشکلات بزرگی باشند. دوربین، دکمه ها و سایر سخت افزارها را تست کنید. نسبت به فروشندگان کمتر معتبر بیشتر شک کنید. اگر بازرسی تلفن امکان پذیر نیست، یک فروشنده معتبر و معتبر بخرید که پشت محصولات آنها ایستاده است. معتبرترین فروشندگان پشت محصولات خود ایستاده اند. سپس با شرکت مخابراتی خود تماس بگیرید، وضعیت را توضیح دهید و شماره IMEI یا MEID تلفن را به شرکت مخابراتی بدهید. اپل با قابلیت Activation Lock خود که با فعال شدن Find My iPhone فعال می شود از فعال شدن آیفون های دزدیده شده توسط کاربران جدید جلوگیری می کند.

خرید تلفن های بازسازی شده یا پیدا کردن تلفن های دست دوم می تواند مقداری پول را ذخیره کند، اما این دستگاه ها ممکن است با معاوضه هایی همراه مجله خبری iphone-mobile باشند. آیفون یک دستگاه عالی است و همه آن را می خواهند، اما ارزان نیستند و به ندرت به فروش می رسند. هر مدل آیفونی در تمام شبکه های شرکت تلفن کار می کند. اگر می توانید یک آیفون بازسازی شده با گارانتی تهیه کنید، این کار را انجام دهید. درصد نمایش داده شده در بخش حداکثر ظرفیت به شما می گوید باتری خوب است. شرکت باید بتواند به شما بگوید که آیا گوشی سازگار است یا خیر. به پایین اسکرول کنید و در کنار IMEI (یا MEID) شماره را پیدا کنید. برای انجام این کار، شماره IMEI یا MEID گوشی را با انجام مراحل بالا یا سوال از فروشنده پیدا کنید. شما به شماره IMEI یا MEID گوشی (بسته به شرکت مخابراتی) نیاز دارید. آیفونهای پیشرفته فعلی تا 512 گیگابایت فضای ذخیرهسازی را برای موسیقی، عکسها، برنامهها و سایر دادههای شما ارائه میکنند. همچنین از این ترفند می توانید برای بررسی سخت افزار سایر لوازم جانبی موبایل مانند، پاور بانک، شارژر و هندزفری بیسیم استفاده نمایید.

در صورت امکان بخواهید تلفن را شخصاً بررسی کنید. یک باتری کامل و کاملاً جدید در یک تلفن کاملاً جدید 100٪ ظرفیت دارد، بنابراین هر چه به آن نزدیکتر باشید، بهتر است. از آنجایی که تعویض باتری آیفون عملی نیست، مطمئن شوید که هر آیفون دست دومی که خریداری می کنید باتری قوی دارد (همچنین برای بررسی اصل بودن، می توانید مقاله تشخیص باتری اصلی اپل را مطالعه نمایید). فقط مطمئن شوید که ویژگی هایی را که مدل مورد نظر شما ندارد و بدون آنها خوب هستید را می دانید. اندازه به اندازه گذشته مهم نیست، به خصوص برای افرادی که از iCloud برای عکس و موسیقی استفاده می کنند، اما شما نباید چیزی کوچکتر از 64 گیگابایت (و هر چه بیشتر، بهتر) دریافت کنید. اگر گزارش حاوی چیزی غیر از اعلان سبز است، بهتر است در جای دیگری به دنبال آیفون مجله خبری iphone-mobile جدید بگردید. هنگامی که شماره را دریافت کردید، به وب سایت CTIA Stolen Phone Checker بروید و شماره را در فیلد ارائه شده وارد کنید.