هدست واقعیت ترکیبی اپل با رابط کاربری مشابه iOS، ردیابی دست پیشرفته و به عنوان نمایشگر دوم برای مک کار می کند.

برای علاقه مند کردن افراد به هدست، مکان های فروشگاه اپل دارای یک منطقه اختصاصی هستند که می توان آن را پس از راه اندازی نشان داد و آزمایش کرد.منبع

استفاده از این هدست با رابطی که تقریباً شبیه به ظاهر آیفون یا آی‌پد است، برای کاربران اپل احساس آشنایی خواهد داشت. یک صفحه اصلی با نمادهای برنامه وجود خواهد داشت که می‌توان آن‌ها را مجدداً مرتب کرد، همچنین ویجت‌های قابل تنظیم.

همانطور که قبلاً شایعه شده بود، این هدست دارای بسته باتری خارجی خواهد بود تا از گرم شدن بیش از حد آن بر روی صورت کاربر به دلیل تراشه های پیشرفته مک استفاده شده برای دستگاه جلوگیری کند. باتری تقریباً به اندازه دو مدل آیفون 14 پرو مکس است که روی هم قرار گرفته اند و حدود دو ساعت انرژی هدست را تامین می کند. یک باتری خارجی به کاربران این امکان را می دهد که یک باتری را تعویض کرده و باتری دیگر را شارژ کنند تا از دستگاه برای مدت زمان طولانی تری استفاده کنند.

برای کسانی که از عینک استفاده می کنند، اپل لنزهای سفارشی ارائه می دهد که می توانند در داخل محفظه قرار گیرند، و اپل از کاربران انتظار دارد که از AirPods استفاده کنند تا تجربه صوتی برابر با تجربه بصری که هدست ارائه می دهد، داشته باشد، هرچند که دارای داخلی خواهد بود. در بلندگوها

برنامه‌ها شامل Safari، Photos، Mail، Messages، Apple TV+‌، Apple Music، Podcasts و Calendar خواهند بود و این هدست یک App Store اختصاصی برای محتوای شخص ثالث خواهد داشت. سیری می تواند برای ورودی متن استفاده شود، مانند صفحه کلید آیفون، آی پد یا مک. اپل در حال کار بر روی ویژگی تایپ هوا است، اما انتظار نمی رود که برای راه اندازی آماده شود.

هدست AR/VR که اپل سال‌هاست روی آن کار می‌کند قرار است در سال 2023 عرضه شود، که به این معنی است که شایعات در مورد این دستگاه در حال افزایش است. بلومبرگ امروز اطلاعاتی در مورد رابط کاربری هدست، برنامه‌هایی که دارای ویژگی‌های آن خواهد بود و نحوه عملکرد آن به اشتراک گذاشت.

هدست واقعیت مختلط اپل دارای یک رابط “iOS-مانند” خواهد بود که شامل “عملکردهای بسیاری” موجود در آیفون و آیپد می‌شود و این هدست همچنین می‌تواند به عنوان یک نمایشگر خارجی برای مک متصل باشد. کاربران می توانند نمایشگر مک خود را به صورت VR ببینند و مک را با صفحه کلید فیزیکی و پد/ماوس کنترل کنند.

اپل در حال کار بر روی محتوای واقعیت مجازی با شرکای رسانه ای مانند دیزنی و دالبی است و همچنین برنامه ها و فیلم های Apple TV+ را برای کار با هدست به روز می کند. هدف اپل ارائه تجربه تماشای یک صفحه نمایش غول پیکر در محیطی مانند بیابان یا فضای بیرونی است.

این هدست که احتمالا “Reality Pro” نامیده می شود، می تواند بین واقعیت افزوده و واقعیت مجازی سوئیچ کند. واقعیت افزوده اشیاء مجازی را بر روی دنیای واقعی می پوشاند، در حالی که واقعیت مجازی یک محیط کاملا مجازی است که محیط اطراف کاربر را مسدود می کند. عملکردهای واقعیت افزوده از طریق یک حالت عبور که از دوربین‌های خارجی هدست استفاده می‌کند، کار می‌کنند و تعویض بین واقعیت افزوده و واقعیت مجازی با یک دکمه کنترلی Digital Crown مانند انجام می‌شود.

سایر ویژگی‌های شایعه شده هدست AR/VR عبارتند از نمایشگرهای 4K microOLED، بیش از ده‌ها دوربین، ردیابی عنبیه، تشخیص حالت چهره و موارد دیگر، با جزئیات موجود در خلاصه ما. انتظار می رود این هدست در اواخر سال 2023، شاید به زودی در بهار، با قیمتی در حدود 3000 دلار به فروش برسد.

ردیابی چشم و دست یک “نقطه فروش عمده” برای این هدست خواهد بود، زیرا اپل از دوربین های خارجی استفاده می کند که می تواند دست ها و چشم های کاربر را تجزیه و تحلیل کند. مطابق با بلومبرگ، کاربر می تواند هدست را با نگاه کردن به یک مورد روی صفحه برای انتخاب آن کنترل کند، سپس با استفاده از حرکات برای فعال کردن مورد روی صفحه، آن را فعال کند. برخلاف سایر گزینه‌های هدست، اپل به کنترل‌کننده فیزیکی متکی نیست.

کنفرانس ویدئویی با افزودن قابلیت‌های چت ویدیویی مبتنی بر FaceTime و اتاق‌های جلسه، مورد توجه قرار خواهد گرفت. چهره واقعی و تمام بدن کاربر در واقعیت مجازی برای جلسات تعاملی با آواتارهای واقعی موجود برای چت های یک به یک ارائه می شود. FaceTime با چندین شرکت کننده از نمادهای با جزئیات کمتر مانند Memoji استفاده می کند.