نقشه راه 2023 اپل: چه زمانی باید منتظر عرضه محصولات جدید در سال جاری باشیم


طبق گزارش ها، اپل در حال برنامه ریزی برای عرضه حداقل 10 دستگاه اپل در سال جاری است که ظاهراً برای هر سه ماهه سال برنامه ریزی شده است.

ویژگی جعبه imac 2021
پس از ماه‌ها شایعات در مورد بسیاری از دستگاه‌های آینده اپل، ما اطلاعاتی را از منابع مختلف جمع‌آوری کرده‌ایم تا یک نقشه راه آزمایشی برای برنامه‌های راه‌اندازی این شرکت در سال جاری ارائه کنیم. بازه‌های زمانی زیر بر اساس اطلاعات منابع معتبری مانند مینگ-چی کو، تحلیلگر اپل است. بلومبرگمارک گورمن، و راس یانگ، تحلیلگر صفحه نمایش – همه آنها سوابق بسیار خوبی در ارائه بینش دقیق در مورد برنامه های اپل دارند.

نیمه اول 2023

طبیعتاً اطلاعات دقیق تری در مورد برنامه های اپل برای نیمه اول سال 2023 وجود دارد زیرا این دستگاه ها در چرخه توسعه خود بسیار دورتر هستند. سه ماهه چهارم سال 2022 اولین بار در 22 سال گذشته بود که اپل مک های جدیدی را عرضه نکرد و با توجه به اینکه بسیاری از مک های موجود در خط تولید اپل اکنون نیاز مبرمی به به روز رسانی دارند، به نظر می رسد نیمه اول سال 2023 یک دوره سنگین برای مک است. برای محصولات جدید

سه ماهه اول

طبق یک گزارش منتشر شده از آسیا، اپل در حال برنامه ریزی برای عرضه مدل های به روز شده مک بوک پرو 14 و 16 اینچی به طور خاص در ماه مارس است، اما منابع دیگر تمایلی به محدود کردن بازه زمانی خاص تر برای دستگاه های جدید ندارند. از آنجایی که انتظار می‌رفت این دستگاه‌ها از سه ماهه چهارم سال 2022 عرضه شوند، مک‌بوک پروهای جدید به نظر دستگاه‌هایی هستند که برای اوایل سال جاری برنامه‌ریزی شده‌اند.

شایان ذکر است که با عرضه M2 Max MacBook Pro و M2 Ultra Mac Pro در اواخر امسال، مک استودیوی فعلی حاوی سخت‌افزار تراشه‌های قدیمی خواهد بود و منطقاً باید شاهد به‌روزرسانی نیز باشد – اگرچه ما چیزی بتن نشنیده‌ایم. شایعات در مورد چنین به روز رسانی تا به امروز.

همچنین این احتمال وجود دارد که یک هوم پاد مینی جدید بتواند احیای هوم پاد فول سایز، احتمالاً با یک تراشه جدیدتر را همراهی کند.

ربع دوم

مک‌بوک ایر 15.5 اینچی کاملاً جدید که در سه ماهه اول سال 2023 وارد تولید انبوه می‌شود، تنها دستگاهی است که در سه ماهه دوم، یعنی بین ماه‌های می و آگوست، در کارت‌های سه‌ماهه دوم می‌دانیم. این زمان‌بندی می‌تواند نشان‌دهنده عرضه‌ای باشد که در حدود WWDC است که اپل معمولاً در اوایل ژوئن برگزار می‌کند.

نیمه دوم 2023

اطلاعات کمتری در مورد زمان دقیق عرضه اپل برای نیمه دوم سال 2023 وجود دارد، اما می تواند با راه اندازی یک دسته دستگاه کاملاً جدید، دوره ای حیاتی برای این شرکت باشد. دو دستگاه به طور نامشخص در نیمه دوم سال به شرح زیر است:

ذکر این نکته ضروری است که انتظار می رود هدست اپل همچنان در نیمه اول سال 2023 وارد تولید انبوه شود، بنابراین تنها شایعه عرضه واقعی دستگاه برای نیمه دوم سال است. این بدان معنی است که هدست اپل هنوز هم می تواند زودتر از دیرتر در نیمه اول سال معرفی شود، اما تعیین زمان دقیق تر هنوز دشوار است.

به همین ترتیب، اطلاعات کمی در مورد نسل بعدی ایرپاد مکس وجود دارد، اما انتظار می‌رود تا سال 2024 با USB-C عرضه شود و در صورتی که روندهای ایجاد شده در راه‌اندازی سایر ایرپادها همچنان دنبال شود، می‌توانند در نیمه دوم سال 2023 عرضه شوند.

ربع سوم

  • آیفون 15، آیفون 15 پلاس، آیفون 15 پرو و ​​آیفون 15 اولترا
  • اپل واچ سری 9

عرضه‌های سه‌ماهه سوم اپل تقریباً همیشه قابل پیش‌بینی‌ترین راه‌اندازی‌های تقویم این شرکت هستند و به احتمال زیاد سال 2023 با عرضه مدل‌های جدید آیفون و اپل واچ در ماه سپتامبر مشابه سال‌های گذشته خواهد بود.

با توجه به اینکه اپل واچ سری 9 احتمالاً اولین ارتقاء تراشه اپل واچ را پس از سری 5 دریافت می کند، اپل واچ اولترا نیز می تواند با یک تراشه جدید به روزرسانی سال 2023 را دریافت کند.

ربع چهارم

به غیر از سال 2022، اپل از سال 2001 هر سال مک های جدید را در سه ماهه چهارم سال منتشر کرد – بنابراین انتشار مک در این زمان از سال به طور کلی قابل انتظار است. در حالی که در میان شایعات نه چندان محکم برای امسال است، سه ماهه چهارم سال 2023 می تواند تحت سلطه آی مک باشد، با دو مدل جدید – یکی جایگزین آی مک 24 اینچی با تراشه M1 از سال 2021 و دیگری احیای جایگاه برتر. پایان همه کاره توسط iMac Pro بین سال‌های 2017 تا 2021 نگهداری می‌شود.

همچنین لازم به ذکر است که هیچ شایعه ای در مورد رفرش آیپد برای سال 2023 به جز آیپد مینی وجود ندارد – بنابراین ممکن است مدت زیادی طول بکشد تا چندین تبلت جدید از اپل عرضه شود. به گفته مینگ چی کو، حتی مینی آی‌پد نیز می‌تواند به اوایل سال ۲۰۲۴ کشیده شود.

در این مرحله اولیه، زمان عرضه محصولات جدید اپل برای سال هنوز در معرض تغییر است. با بسته شدن تاریخ های اعلامیه، چارچوب های زمانی در طول سال تثبیت خواهند شد و احتمالاً با انتشار شایعات بیشتر، ایده خوبی از زمان انتظار دستگاه های جدید خواهیم داشت.منبع