نقد و بررسی گوشی آیفون 11 پرومکس

در گوشیهای گرانقیمتتر بدنه گوشی مات است و به همین دلیل در برابر اثرانگشت و لکه مقاومت زیادی را از خود به نمایش میگذارد و البته در دست هم به راحتی سر نمیخورد. آیفون 11 پرو مکس قادر است به مدت 30 دقیقه تا عمق 4 متری آب مقاومت کند که در مقایسه با آیفون 11 چیزی حدود دو برابر بیشتر است. به لطف بیشتر کردن گستره داینامیک همه چیز در نمایشگر آیفون جدید دی لقب «خیرهکننده» خلاصه میشود. این ظاهر رضایتبخش در کنار بدنه زیبا و رنگ خاص گوشی برای بیشتر کاربران قابل قبول خواهد بود. اگر پشتیبانی از استاندارد Dolby Atmos و خروجی صدای Spatial Audio را در کنار صفحهنمایش خیرهکننده آیفون جدید قرار دهیم به نتیجهای مطلوب دست خواهیم یافت که در کمتر گوشی موبایلی شاهد آن بودهایم. این گوشی گرانقیمت در کنار همه خوبیهایش هنوز امکان اضافه کردن حافظه فیزیکی ندارد و با توجه به کیفیت دوربینهایش فضای داخلیاش هم کافی به نظر نمیرسد. این موضوع نشان میدهد که اپل هنوز هم به دنبال فروش فضای ابری و آنلاین است و ترجیح میدهد همچنان از روشهای نوین به کسب درآمد جانبی بپردازد. احتمالا پس از خرید این گوشی اولین کاری که انجام میدهید خرید کاوری است که بتواند از این گوشی گرانقیمت مقاومت کند.

اما فیلمبرداری هم به بهترین شکلی که بتوانید تصور کنید انجام میشود. اگر شما هم میخواهید بهترین تجربه را در این دنیای رنگارنگ و سرگرمکننده داشته باشید، iPhone 11 Pro Max گوشی حرفهای موردنظر شماست. برخیها برادر بزرگ خانواده iPhone 11 یعنی Pro Max را بهترین گوشی حال حاضر بازار نامیدند و برخی دیگر از قیمت بالای این گوشی انتظارات بسیار بیشتری داشتند. البته باتری آیفون جدید از عهده یک روز کار متوسط بر خواهد آمد اما همچنان با دیگر پرچمداران شرکتهایی مانند سامسونگ فاصله دارد. ازنظر سختافزاری هم این گوشی از تراشه­ی جدید A13 بهره میبرد که تا بتواند علاوه بر کارهای معمول، از قابلیتهای جدید واقعیت مجازی که اپل این روزها روی آن تمرکز خاصی دارد، پشتیبانی کند. عکسبرداری و فیلمبرداری با گوشی موبایل در سالهای اخیر به صنعتی جدید تبدیل شده است که طرفداران بسیاری دارد. عملکرد HDR دوربینهای این گوشی خاص هیچ جای شکایتی باقی نمیگذارد. خروجی صدای این آیفون به شکلی است که صدا را به جای یک نقطه، از محیط پیرامون میشنوید. در زیر نور مستقیم خورشید، این آیفون جدید است که عملکردی مثالزدنی دارد و با اقتدار در بالای قله کیفیت صفحهنمایش میایستد.

گوشی موبایل iPhone 11 Pro Max راه زیادی آمده است تا به به قله دنیای گوشیهای مجله خبری iphone-mobile همراه برسد. مانند سالهای اخیر، ماه سپتامبر سال 2019 زمان برگزاری کنفرانس معرفی محصولات جدید اپل بود که در آن گوشی آیفون 11 پرومکس همراه با دو مدل دیگر از گوشیهای این شرکت یعنی iPhone 11 و iPhone 11 Pro معرفی شد. تشخیص چهره با استفاده از دوربین جلو یکی دیگر از ویژگیهای است که در آیفون جدید اپل به کار گرفته شده است. با استفاده از این امکان رفتن از سایه به روشنایی آفتاب یا بالعکس از کیفیت تصویر نهایی اصلاً کم نمیکند. از اعداد و ارقام مربوط به دوربینها که بگذریم، حالت شب (Night Mode) در این آیفون خروجی فوقالعادهای به همراه دارد که استانداردهای عکسبرداری در نور کم هوآوی و گوگل را جابجا کرده است. البته نور کم عکاسی پرتره را تحت تأثیر قرار میدهد و تصاویری به همان خوبی را تحویل کاربر نمیدهد.

علاوهبراین لکه و چربی هم روی این صفحهنمایش باکیفیت تأثیر چندانی ندارند اما این هم پایان کار نیست. اپل ادعا میکند شیشهای که در طراحی و ساخت پرومکس مورد استفاده قرار گرفته است سختترین و مقاومترین شیشهای است که تا کنون در یک گوشی موبایل به کار گرفته شده است. اپل پیشازاین هیچوقت از پسوند «Pro» برای گوشیهایش استفاده نکرده بود. شاید زمانی فناوری آمولد، مظهر کیفیت نمایشگر بودند اما اپل با تولید نمایشگرهای Super Retina نشان داد که به راحتی از میدان به در نمیرود. سه لنزی که در قاب پشتی iPhone 11 Pro ظاهری خشن را به گوشی دادهاند. سه دوربین با سنسورهای 12مگاپیکسلی عکسهایی با کیفیتِ کاملاً رضایتبخش را به کاربر هدیه میدهد. رنگها کاملاً دقیق و گرم هستند و جزئیات به شکل بسیار کاملی نمایش داده میشوند. شاید در تصاویر این ظاهر چندان مطلوب به نظر نرسد اما از نزدیک ظاهر رضایتبخشی به گوشی داده است. طراحی و کیفیت ساخت هر دو گوشی iPhone 11 Pro تفاوتی عمیقی با گوشی iPhone 11 دارند. این فیلمبرداری بینقص را میتوان مدیون لرزشگیر تصویر بینقص iPhone 11 Pro Max دانست. عکسبرداری پرتره هنوز هم در این گوشی حفظ شدهاست و تصاویری بسیار زیبا را به کاربر هدیه میدهد.

هنگامی که شما این مقاله را دوست داشتید، مایل به اطلاعات بیشتری در رابطه با مجله خبری iphone-mobile وب سایت خود باشید.