نسل سوم Apple TV 4K اکنون به مشتریان نیوزلند و استرالیا می رسد

اپل تی‌وی 4K به تراشه A15 Bionic بسیار سریع‌تر مجهز است که 50 درصد عملکرد CPU سریع‌تر و 30 درصد عملکرد GPU سریع‌تر در مقایسه با تراشه A12 در مدل نسل قبل ارائه می‌کند. همچنین دارای 4 گیگابایت رم از 3 گیگابایت است و انواع 64 و 128 گیگابایتی موجود است.

قیمت اپل تی وی ۴K از ۱۲۹ دلار برای نسخه ۶۴ گیگابایتی شروع می‌شود و برای مدل با ۱۲۸ گیگابایت فضای ذخیره‌سازی، پورت اترنت داخلی و پشتیبانی Thread برای دستگاه‌های خانگی متصل به ۱۴۹ دلار می‌رسد. اپل تی‌وی 4K جدید نسبت به مدل‌های نسل قبلی که از 179 دلار شروع می‌شدند مقرون به صرفه‌تر است.

پس از نیوزلند و استرالیا، فروش Apple TV 4K در آسیا، خاورمیانه، اروپا و در نهایت آمریکای شمالی آغاز خواهد شد. انتظار می‌رود اپل تی‌وی 4K آخرین محصول اپل در سال 2022 معرفی شود و هیچ دستگاه دیگری در افق سال آینده وجود ندارد. ما انتظار داریم در اوایل سال 2023 مک های جدید را ببینیم.منبع

Apple TV 2022 ویژگی آبی
مشتریانی که در تاریخ 18 اکتبر یک Apple TV 4K را سفارش داده‌اند، تحویل خود را آغاز می‌کنند. هیچ فروشگاه اپل در نیوزلند وجود ندارد، بنابراین مشتریان استرالیا اولین کسانی خواهند بود که می‌توانند یکی از مدل‌های 4K تلویزیون اپل جدید را در محل خرده‌فروشی اپل خریداری کنند.

این روز جمعه، 4 نوامبر در نیوزلند و استرالیا است، به این معنی که روز رسمی عرضه نسل سوم Apple TV 4K است. مشتریان استرالیا و نیوزلند به دلیل تفاوت در منطقه زمانی، همیشه اولین کسانی هستند که دستگاه های جدید را به دست می آورند.

ما انتظار داریم که اکثر فروشگاه‌های سراسر جهان اپل تی‌وی ۴K را به‌راحتی برای خرید در دسترس داشته باشند، زیرا اپل تی‌وی معمولاً دستگاهی نیست که تقاضای بالایی داشته باشد.

در کنار HDR10 و Dolby Vision، Apple TV 4K جدید از HDR10+ در تلویزیون‌هایی که این ویژگی را ارائه می‌کنند، پشتیبانی می‌کند، به علاوه طراحی نازک‌تر و سبک‌تری نسبت به نسخه قبلی دارد. همچنین با یک کنترل از راه دور سیری جدید مجهز به درگاه USB-C عرضه می شود.