نسخه بتای iOS 16.4 چه زمانی منتشر می شود؟

سال گذشته، اولین نسخه بتای iOS 15.4 در 27 ژانویه، یک روز پس از راه اندازی iOS 15.3، و در سال 2021، نسخه بتای 14.5 وجود داشت که در فوریه و با تسریع جدول زمانی آن سال عرضه شد. در سال 2020، ما iOS 13.4 را در 5 فوریه دریافت کردیم، که یک هفته کامل پس از راه اندازی iOS 13.3.1 بود.

ویژگی های احتمالی iOS 16.4

هفته آینده محتمل‌ترین سناریوی راه‌اندازی نسخه بتای iOS 16.4 است، بر اساس زمانی که نسخه‌های بتا معمولاً منتشر می‌شوند و زمان‌بندی‌های گذشته راه‌اندازی.

iOS 16
سه‌شنبه‌ها روزهایی هستند که اغلب شاهد نسخه‌های بتا هستیم، هرچند دوشنبه و چهارشنبه هرازگاهی اتفاق می‌افتند، و اغلب نسخه‌های بتا در ساعت ۱۰ صبح به وقت اقیانوس آرام منتشر می‌شوند. ما اکنون از محتمل ترین جدول زمانی انتشار بتا برای این هفته گذشته ایم، به این معنی که ممکن است تا سه شنبه، 7 فوریه برای اولین نسخه بتا iOS 16.4 منتظر باشیم.

بیش از یک هفته از انتشار آپدیت iOS 16.3 اپل می گذرد و معمولاً نسخه های بتا جدید iOS در عرض یک روز یا بیشتر عرضه می شوند. ما انتظار داشتیم اپل اولین نسخه بتای iOS 16.4 را در روزهای دوشنبه، سه شنبه یا چهارشنبه این هفته ارائه کند، اما این اتفاق نیفتاده است.

همانطور که گفته شد، اپل به ندرت به‌روزرسانی‌های بتای جدید را در ساعت 13:00 به وقت اقیانوس آرام منتشر می‌کند، بنابراین هنوز احتمال کمی وجود دارد که بتوانیم امروز بتا دریافت کنیم، و حتی به ندرت، نسخه‌های بتا در روز پنجشنبه ارائه می‌شوند، بنابراین فردا 100 درصد منتفی نیست. یا روز پنج‌شنبه روز درآمد است و جزئیات آن در ساعت 1:30 بعد از ظهر منتشر می‌شود، بنابراین ممکن است شاهد بتای پنجشنبه نباشیم.

در iOS 16.3 چیز زیادی وجود نداشت، زیرا در درجه اول بر روی کلیدهای امنیتی و سپس رفع باگ های پنهان تمرکز داشت، اما این احتمال وجود دارد که iOS 16.4 هیجان انگیزتر باشد، به خصوص با توجه به تاخیر راه اندازی.

  • ایموجی جدید – اپل هنوز ایموجی یونیکد 15 را اضافه نکرده است که شامل قلب صورتی، گوزن، پرنده سیاه، چتر دریایی، فلوت، سنبل، زنجبیل، غاز، الاغ و غیره می شود، بنابراین می توانیم آنها را در نسخه بتا 16.4 ببینیم.
  • Apple Music Classical – اپل در حال کار بر روی نوعی تجربه موسیقی کلاسیک بازسازی شده با یک برنامه اختصاصی است. قرار بود در سال 2022 عرضه شود، اما این اتفاق نیفتاد، بنابراین هر زمانی می‌توانست راه‌اندازی شود.
  • اعلان‌های فشاری مبتنی بر وب در iOS – ما هنوز منتظر به‌روزرسانی iOS 16 هستیم که اعلان‌های فشاری مبتنی بر وب را در آیفون و آی‌پد اضافه می‌کند، قابلیتی که به وب‌سایت‌ها اجازه می‌دهد اعلان‌ها را از طریق سافاری ارسال کنند، درست مانند مک‌ها.
  • Apple Pay Later – با Apple Pay Later، مشتریان واجد شرایط در ایالات متحده می توانند خریدهای خود را به چهار پرداخت مساوی تقسیم کنند که طی شش هفته انجام می شود، بدون بهره اضافی. این ویژگی در اپلیکیشن Wallet تعبیه می‌شود و مشابه عملکرد PayPal buy now, pay later است. بلومبرگمارک گورمن قبلاً گفته بود که Apple Pay بعداً می‌تواند در iOS 16.4 معرفی شود.
  • حساب های پس انداز کارت اپل – اپل در نظر دارد به مشتریان Apple Card اجازه دهد تا از طریق Goldman Sachs یک حساب پس انداز با بازده بالا باز کنند، جایی که می توان روزانه نقدینگی انباشته شده از طریق خرید را ذخیره کرد. هیچ خبری در مورد زمان راه‌اندازی این دستگاه وجود ندارد و مانند Apple Music Classical، هر زمان ممکن است عرضه شود.

هنگامی که نسخه بتای اولیه iOS 16.4 عرضه شود، برای شروع به توسعه دهندگان محدود می شود و اپل احتمالاً یک هفته بعد این نرم افزار را در اختیار آزمایش کنندگان بتا عمومی قرار می دهد. اگر اولین بتای توسعه‌دهنده را در 7 فوریه دریافت کنیم، نسخه بتا عمومی می‌تواند در 14 ام بیاید، و راه‌اندازی آن می‌تواند در اوایل هفته دوم تا سوم مارس یا در اوایل آوریل در صورت وجود ویژگی‌هایی که نیاز به آن دارند، رخ دهد. آزمایش گسترده ترمنبع