مک های رومیزی جدید با تراشه های M2 Ultra و M2 Max می توانند اولین WWDC را ببینند

مک استودیو صورتی
گورمن نمی‌داند که کدام مک‌های خاصی از این تراشه‌ها استفاده می‌کنند، اما این دستگاه‌ها در داخل با عنوان «Mac 14،13» و «Mac 14،14» برچسب‌گذاری شده‌اند. شایعات قبلی حاکی از آن بود که مک پرو سیلیکونی اصلاح‌شده اپل می‌تواند شامل تراشه M2 Ultra باشد، ‌مک پروی که اپل در حال توسعه آن است در داخل با عنوان «14،8» برچسب‌گذاری شده است، بنابراین دستگاه‌های دسکتاپ در حال آزمایش احتمالاً چیز دیگری هستند، شاید نسخه‌های جدید. از استودیو مک. اپل همچنین روی آی‌مک‌های جدید کار می‌کند، اما انتظار می‌رود این دستگاه‌ها دارای تراشه‌های M3 باشند.

در ماه آوریل، گورمن گفت که دستگاه‌های مک استودیو به‌روزرسانی شده‌ای برای عرضه در آینده برنامه‌ریزی شده‌اند، اما او همچنین گفت بعید است که اپل نسخه‌ای از مک استودیو را با تراشه M2 Ultra عرضه کند، زیرا به همان اندازه قدرتمند است. مک پرو آینده، به مشتریان دلیل کمی برای انتخاب مک پرو می دهد.

اولین دستگاهی که اپل در حال آزمایش آن بوده است شامل تراشه M2‌ Max با هشت هسته با کارایی بالا، چهار هسته کارآمد، یک پردازنده گرافیکی 30 هسته‌ای و 96 گیگابایت رم است. این تراشه همان تراشه ای است که در نسخه M2 مکس مک بوک پرو 16 اینچی وجود دارد.

اپل این مک های جدید را درست قبل از WWDC آزمایش می کند و گورمن می گوید که انتظار دارد چندین مک در این رویداد معرفی شود. یکی از آنها مک بوک ایر 15 اینچی خواهد بود، اما نمی دانیم کدام مک های دیگر ممکن است ظاهر شوند. گورمن از معرفی این مک‌های جدید با تراشه‌های M2 Max و M2 Ultra در WWDC خودداری می‌کند، اما به نظر می‌رسد که این یک احتمال متمایز است.منبع

دستگاه دوم دارای تراشه M2 Ultra با CPU 24 هسته ای (16 هسته با عملکرد بالا و 8 هسته کارآمد) و GPU 60 هسته ای است، اگرچه اطلاعات قبلی نشان می دهد که تراشه های M2 Ultra می توانند تا یک GPU 76 هسته ای داشته باشند. پیکربندی های مختلف دارای 64 گیگابایت، 128 گیگابایت و 192 گیگابایت رم هستند.

اپل در حال آزمایش دو مک دسکتاپ مجهز به تراشه‌های M2 Max و ‌M2 Ultra است. بلومبرگمارک گورمن. تراشه M2 Max اولین بار در ژانویه با عرضه مدل‌های 14 اینچی و 16 اینچی مک‌بوک پرو 2023 عرضه شد، اما تراشه M2 Ultra جدید است و جایگزین تراشه M1 Ultra خواهد شد که اپل در مک استودیو از آن استفاده می‌کند.