مقایسه دوربین: Pixel 7 Pro در مقابل iPhone 14 Pro Max

pixel 7 iphon 14 pro max day 30x


هر دو عکس با زاویه باز و فوق عریض به طور مشابه ظاهر می شوند، اما قابلیت های تله فوتو پیکسل 7 پرو بسیار بهتر از ویژگی های تله فوتو ارائه شده توسط آیفون است. گوگل زوم اپتیکال 5 برابری را در مقایسه با زوم اپتیکال 3 برابری برای آیفون 14 پرو مکس اضافه کرد و این تفاوت را ایجاد می کند. در واقع، یک گزینه زوم دیجیتال 30x Super Res وجود دارد که به طرز چشمگیری واضح است.

pixel 7 iphon 14 pro max day 2
آنچه ما از مقایسه‌های دوربین در طول سال‌ها آموخته‌ایم این است که گوشی‌های هوشمند سطح بالا همگی عکس‌های مشابهی می‌گیرند و همه آنها عالی هستند. در بیشتر موارد، هم با آیفون 14 پرو مکس و هم با پیکسل 7 پرو تصاویر خیره کننده ای دریافت خواهید کرد، هرچند تفاوت هایی وجود دارد که باید از آنها آگاه بود.

pixel 7 iphon 14 pro max portrait 2


در مورد حالت شب، هر دو گوشی هوشمند جوانب مثبت و منفی دارند. Pixel 7 Pro در عکس‌های پرتره شبانه از افراد بهتر است، زیرا آیفون بیش از حد در اطراف صورت نرم است، اما آیفون در عکس‌هایی که شامل آسمان می‌شود بهتر است. Pixel 7 Pro در تصاویر بیشتر واضح‌تر است و وقتی صحبت از عکاسی نجومی به میان می‌آید، برنده می‌شود، اما در برخی از تصاویر مشکلاتی با مصنوعات وجود دارد.

pixel 7 iphon 14 pro max night portrait 1


در مجموع، پیکسل 7 پرو در مورد عکس‌ها برتری دارد و آیفون 14 پرو مکس در بخش ویدیو برنده می‌شود، اما هر دو گوشی هوشمند تصاویر عالی می‌گیرند و اغلب تصمیم‌گیری در مورد اینکه کدام یک بهتر است دشوار است. نظر شما در مورد پیکسل 7 پرو چیست؟ در قسمت نظرات پایین ما را آگاه کنید.منبع

پیکسل 7 آیفون 14 پرو مکس شب 4


با ویدیو، آیفون 14 پرو مکس کار بهتری انجام می دهد، موضوعی که اکنون چندین سال است که شاهد آن هستیم. ویدیوی آیفون واضح‌تر است، اگرچه گوگل با تثبیت‌سازی گام‌هایی برداشته است. حالت سینمایی در آیفون در سال 2022 با پشتیبانی از ویدیوهای 24 و 30 فریم بر ثانیه 4K بهبود یافته است، در حالی که تاری سینمایی پیکسل به 30 فریم در ثانیه محدود شده است.

گوگل در ماه اکتبر، پیکسل 7 پرو، جدیدترین گوشی هوشمند پرچمدار خود را معرفی کرد. پیکسل 7 پرو تنها چند هفته پس از آیفون 14 پرو مکس جدید اپل عرضه شد، بنابراین فکر کردیم که دوربین این دو گوشی هوشمند را با هم مقایسه کنیم و آیفون رده بالا را در مقابل پیکسل 7 رده بالا قرار دهیم.

روی کاغذ، آیفون 14 پرو مکس و پیکسل 7 پرو دارای سیستم دوربین مشابهی هستند. آیفون به یک لنز 12 مگاپیکسلی Ultra Wide، یک لنز 12 مگاپیکسلی Telephoto و یک لنز 48 مگاپیکسلی Wide مجهز است که اپل آن را دوربین “اصلی” می نامد. پیکسل 7 پرو دارای یک لنز 12 مگاپیکسلی فوق عریض، یک لنز 48 مگاپیکسلی تله فوتو و یک لنز 50 مگاپیکسلی با زاویه دید عریض است. Pixel 7 Pro از نظر مگاپیکسل خام، مخصوصاً برای لنز تله فوتو، برنده است.

pixel 7 iphon 14 pro max day photo 1


با عکس‌های استاندارد، سایه‌ها در تصاویر آیفون تیره‌تر می‌شوند و Pixel 7 Pro کمی روشن‌تر می‌شود. تصاویر Pixel 7 Pro کمتر اشباع شده‌اند و رنگ‌های زنده‌تری را از آیفون می‌بینیم. در برخی موارد، تصاویری که مستقیماً از دوربین Pixel 7 Pro می‌آیند واضح‌تر به نظر می‌رسند، اگرچه این می‌تواند یک اثر نرم‌افزاری و تفاوت در ویرایشی باشد که گوگل در پشت صحنه انجام می‌دهد.

پیکسل 7 آیفون 14 پرو حداکثر پرتره 1


در حالت پرتره، Pixel 7 Pro عمق میدان بیشتری را برای تاری بیشتر پس‌زمینه ارائه می‌کند که برخی از افراد ترجیح می‌دهند. گاهی اوقات ممکن است در جدا کردن سوژه از پس زمینه مشکل داشته باشد و با افراد بهتر از اشیا کار می کند.