مقایسه آیفون 12 پرو / پرو مکس و آیفون XS Max / XS

بنابراین اگر شما زیاد با دوربین گوشی فیلمبرداری میکنید، دلیل منطقی برای خرید آیفونهای جدید خواهید داشت. در سالهای اخیر روند پیشرفت گوشیهای هوشمند نسبت به گذشته کندتر شده و همین امر موجب کاهش ارزش خرید سریهای جدید شده است. این مورد شاید در حال حاضر مورد استفاده روزمره کاربران قرار نگیرد اما طی دو تا سه سال آینده، با افزایش پوشش این شبکه، از ویژگیهای کلیدی گوشیهای هوشمند خواهد بود. از لحاظ اعداد ارقام، در تراشه A14 از 11.8 میلیارد ترانزیستور و در تراشه A12 از 6.9 میلیارد ترانزیستور استفاده است. با این حال، نمایشگر این دو گوشی اکنون از لحاظ کیفیت بسیار متفاوتاند. نمایشگر آیفون 12 اکنون 0.3 اینچ بزرگتر شده که کمی بزرگتر از آیفون XS است. دوربین سه گانه آیفون 12 پرو اکنون در وسط دستگاه تعبیه شده است. نمایشگر بدون حاشیه همراه بریدگی بالای نمایشگر در هر دو دستگاه مشابه است. هر دو گوشی عملا تراکم پیکسلی یکسانی دارند (460 در مقابل 458). بنابراین از این لحاظ شاهد پیشرفت چشمگیری نیستیم. در وهله اول، اگر عمر باتری برایتان حائز اهمیت است، گوشی XS Max گزینهی مناسبی برای شما نخواهد بود. البته با توجه به اینکه عمر باتری Xs Max در زمان معرفی اصلی ترین نقطه ضعف آن به حساب میآمد، این پیشرفت در زمینه باتری قابل پیش بینی بود.

البته در حال حاضر، این موضوع چندان قابل توجه نخواهد بود چرا که 5G هنوز در سراسر جهان جا نیفتاده است. دومین نکته این است که سیستم دوربین به شکل قابل توجهی ارتقا یافته است. اما ویژگیهای باتری در نسل جدید کاملا ارتقا یافته و انتظارات شما را بر آورده خواهد کرد. اپل سرانجام حافظه پایهی آیفونها را به 128 گیگابایت ارتقا داد. امسال اپل نخستین تراشه خود را که با استفاده از فرآیند 5 نانومتری ساخته شده، معرفی کرد. معماری جدید 5 نانومتری علاوه بر قدرت بیشتری باعث میشود از نظر مصرف انرژی نیز بسیار بهینه باشد. رنگهای نقرهای و طلایی با مدلهای آیفون XS یکسان هستند، اما با این تفاوت که مات بودن بدنهی آیفون 12 پرو باعث بازتاب نور متفاوتی میشود. این لایه محافظ باعث میشود که گوشی جدید در برابر سقوط تا 4 برابر مقاومت بیشتری داشته باشد. سنسور LiDAR برای اولین بار است که در آیفونها استفاده شده و عملکردی مشابه دوربین True Depth در سنسور Face ID دارد.

از دیگر موارد جدید، محافظ Ceramic Shield است که برای نمایشگر آیفون 12 پرو استفاده شده. همچنین گفتنی است که حالت Night Mode در لنزهای اولترا واید و تله فوتو نیز قابل استفاده خواهد بود. سری جدید، اندکی باریکتر شده و که بدنه آن را از نسل قبلی متمایز میکند. ارتقاهایی که طی این دوسال به وجود آمده، تغییرات زیادی را در زمینه توانایی دوربین ایجاد کرده است. آمارهای نشان میدهد که کاربران به طور میانگین سه سال طول میکشد تا تصمیم به ارتقای اسمارت فون خود بگیرند. پیشتر در این مطلب به اینکه آیفون 12 پرو از دوربین سه گانه برخوردار است اشاره کرده بودیم، اما تفاوتهای دوربین این گوشی با نسلهای پیش فراتر از تعداد لنزهاست. وجود حالت شب و تغییرات عمده در ضبط ویدیو از ویژگیهای برتر آیفون 12 خواهد بود. حالت عکسبرداری در شب به تنهایی کافی است تا بسیاری از کاربران دلیلی خرید پرچمدار جدید اپل داشته باشند.

تکنولوژی 5G نیز از ویژگیهای جدید خانواده آیفون 12 است. خانواده آیفون 12 با قیمت مشابه به سال قبل معرفی شد. پس در مقایسه iPhone 12 Pro با پرچمداران دو سال پیش، همراه گجت نیوز باشید. در مدلهای مکس تفاوت میان باتریها، بیشتر قابل لمس است. اصلی ترین تفاوت میان دوربین این دو گوشی، اضافه شدن لنز اولتراواید و مجله خبری iphone-mobile حسگر LiDAR است. اگرچه روی کاغذ سنسورهای اصلی این دو مدل با یکدیگر مشابهاند، اما در عمل، دوربین آیفون 12 پرو کیفیت بسیار بالاتری دارد. آیفون 12 پرو مکس 20 ساعت توانایی پخش ویدیو دارد در صورتی این رقم در آیفون Xs Max به 15 ساعت میرسد. طبق دادههای رسمی، آیفون 12 پرو توانایی 17 ساعت پخش ویدیو دارد، در صورتی که این مقدار در آیفون XS به 14 ساعت میرسد. آبی اقیانوسی رنگ جدیدی است که در هیچ کدام از مدلهای دیگر آیفون وجود ندارد و رنگ گرافیتی، جایگزینی برای مدل خاکستری است که کمی روشنتر به نظر میرسد. ظرفیت باتری یکی از مواردی است که اپل معمولا آن را رسما اعلام نمیکند. البته در نظر داشته باشید که در جعبه این سری، خبری از شارژر و هدفون نخواهد بود. عکس برداری در محیطهای کم نور، از نقاط ضعف آیفونهای قبلی بود.

اگر شما هر گونه سوالی در رابطه با کجا و نحوه استفاده از مجله خبری iphone-mobile دارید، می توانید با ما در صفحه وب تماس بگیرید.