مقایسه آیفون 12 و 13( IPhone 12 Vs IPhone 13)

در حالی که مدلهای آیفون 13 پرو تا 1000 نیت را تنظیم میکنند. آیفون 13 و 13 مینی میتوانند 800 نیت روشنایی تولید کنند. اپل روز سه شنبه 23 شهریور (14 سپتامبر) از خانواده آیفون 13 رونمایی کرد، که بازه قیمتی ارائه شده از 699 برای آیفون 13 مینی تا 1099 دلار برای آیفون 13 پرومکس هست. و ایفون 12 مینی نیز 1.5 ساعت بیشتر از آیفون 12 مینی باتریاش طول عمر خواهد داشت. اما برای کسانی که مدلهای قدیمیتر دارند، به ویژه آیفون XS و قبلتر، پیشرفتهای زیادی را در عمر باتری و دوربین شاهد خواهند بود. اپل همچنین ویژگی جدیدی به نام سبکهای عکاسی را معرفی میکند که به کاربران اجازه میدهد تنظیمات دلخواه خود را در یک صحنه در عکس اعمال کنند. مگر اینکه واقعاً بخواهید با iPhone خود فیلمهای سینمایی یا عکسهای ماکرو بگیرید و به عمر باتری بیشتری نیاز داشته باشید. این بدان معناست که آنها میتوانند نرخ بازخوانی خود را به طور پویا بین 10 هرتز تا 120 هرتز تنظیم کنند تا فعالیت شما را بر روی مجله خبری iphone-mobile صفحه منعکس کنند. این ویژگی جدید به صورت خودکار فوکوس بین اشیا را جا به جا میکند تا به فیلم زیبایی بیشتری ببخشد. زیرا میتواند تنظیمات مناسبی را اعمال کند تا مطمئن شود عناصری مانند رنگ پوست به طور دقیق حفظ شدهاند.

همانطور که گفته شد آیفون 13 مجهز به پردازنده A15 Bionic هست که سرعت بیشتری را در پردازش ارائه میدهد. اپل میگوید که حالت Cinematic از پردازنده جدید A15 Bionic استفاده میکند. اپل میگوید این ویژگی با فیلتر متفاوت است. این هست که به احتمال زیاد بیشتر دارندگان آیفون 11 و 12 از خرید این ورژن از آیفون خودداری کنند. همچنین رنگ جدید خط تولید آیفون 13 پرو Sierra Blue (آبی سیرا) است که به گزینههای گرافیتی، طلایی و نقرهای میپیوندد. همه آیفونها، شامل آیفون 13 استاندارد، آیفون 13 مینی، آیفون 13 پرو و پرومکس ویژگی جدید فیلمبرداری که حالت سینماتیک نام دارد را دارا میباشند. مدلهای جدید کمی بیشتر وزن دارند که احتمالاً به دلیل باتریهای بزرگتر اپل در آیفون 13 است. آیفونها از مدل 6S به بعد ورژن iOS 15 رو که در تاریخ 20 سپتامبر رونمایی میشود دریافت خواهند کرد. پیش سفارش از روز جمعه شروع میشود و عرضه عمومی محصولات هم در تاریخ 24 سپتامبر انجام میشود.

امیدوارم که این مقاله هم مورد توجه شما قرار گرفته باشد. و تصمیم گیری برای خرید هم بستگی به میزان بودجه افراد خواهد داشت. در حالی که این زمان برای ورژن پرو 2.5 ساعت است. چون تغییرات آنقدر زیاد نیست که این افراد رو برای خرید آیفون 13 ترغیب کند. اگر شما یک آیفون 12 دارید، دلیلی برای ارتقا وجود ندارد، چرا که آیفون 12 بسیار مشابه آیفون 13 هست. در نتیجه اگر گوشی آیفون 12 دارید فعلاً آن را نگه دارید. همچنین مدلهای پرو میتوانند شاتهای ماکرو را نیز ثبت کنند. مدلهای آیفون 12 پرو در 60 هرتز همانند iPhone 13 ، iPhone 13 mini ، iPhone 12 و iPhone 12 mini گیر کرده بودند. که در جدولی آورده شده است. اما شایان ذکر است که اپل سابقهای نیز در به روزرسانی نرم افزارها در آیفونهای قبلی داشته است. که با 128 گیگابایت به جای 64 گیگابایت عرضه می شود. فضای ذخیره سازی آیفون 13 پرو 1 ترابایت است، در حالی که آیفون 12 پرو حداکثر 512 گیگابایت ظرفیت دارد. همچنین فضای ذخیره سازی بیشتری را از سطح پایه iPhone 13 دریافت خواهید کرد.

به طور ویژه، پیشرفتهای زیاد در عکاسی را در مشخصات آیفون 13 در ورژنهای پرو و پرومکس آیفون 13 میتوان مشاهده کرد. یا اینکه گوشی فرد آیا هنوز خوب کار میکنه یا نه و بستگی به نیاز افراد خواهد داشت. این ویژگی میتواند یک موهبت برای کسانی باشد که از گوشی موبایل خودشان برای پروژههای فیلمبرداری استفاده میکنند. صفحه نمایش iPhone 13 Pro و iPhone 13 Pro Max جز اولین گوشیها از خانواده گوشی اپل با صفحه نمایش ProMotion هستند. به جز یک استثناء که کاملا مشخص است. رنگهای صورتی، مشکی (Midnight)، سفید (Starlight)، آبی و قرمز به iPhone 13 و iPhone 13 mini پیوستند. و رنگهای جدیدی نیز اضافه شده است. اندازه ناچ در iPhone 13 کوچکتر شده است که در هر چهار مدل این تغییر اعمال شده است. از دیگر تفاوت آیفون 12 و 13 دوربین عریض در مدلهای استاندارد است که میتواند نور بیشتری را برای نتایج بهتر دریافت کند. در عوض، اپل وعده صفحه نمایشهای روشنتر را میدهد در واقع 28 درصد روشنتر از صفحه نمایشهای آیفون 12 هستند. از نظر طراحی، تفاوت iPhone 13 و iPhone 12 زیاد نیست. تفاوت آیفون 12 و 13 خیلی زیاد نیست.

اگر شما هر گونه سوالی در رابطه با کجا و نحوه استفاده از مجله خبری iphone-mobile دارید، می توانید با ما در صفحه وب تماس بگیرید.