مشخصات صفحه نمایش هدست AR/VR اپل: روشنایی 5000+ نیت برای HDR، صفحه نمایش مورب 1.41 اینچی و موارد دیگر

اگر اپل به هدف روشنایی بیش از 5000 نیت برسد، هدستش تجربه ای از نمایشگر را ارائه می دهد که رقبا قادر به مطابقت با آن نیستند و همچنین زمینه را برای عینک های AR آینده فراهم می کند. عینک های واقعیت افزوده برای کاهش نور خورشید و سایر منابع نوری به روشنایی بالایی نیاز دارند. در سطوح روشنایی پایین‌تر، محتوای AR که نمای دنیای واقعی را پوشش می‌دهد می‌تواند پاک شود.

شما بیشتر می خواهید، من بیشتر به شما می دهم: مشخصات Micro OLED برای هدست AR/VR اپل:
1.41 اینچ در مورب
4000 PPI
> 5000 نیت روشنایی – راس یانگ (@DSCCross) 30 مه 2023

به گفته یانگ، 5000 nits احتمالاً به حداکثر روشنایی اشاره دارد، به این معنی که کاربران را کور نمی‌کند، بلکه کنتراست عالی، رنگ‌های روشن‌تر و برجسته‌سازی بهتری را نسبت به سایر هدست‌های امروزی ارائه می‌دهد. برای نمایشگرهای SDR، اوج روشنایی معمولاً اشاره‌ای به عملکرد خوب نمایشگر در اتاق‌هایی با نور روشن است، زیرا به حداکثر روشنایی شباهت دارد، اما برای نمایشگرهای HDR، معیاری است که نشان می‌دهد نمایشگر چقدر رنگ و کنتراست را نشان می‌دهد.

Magic Leap 2، یکی از شناخته شده ترین هدست های واقعیت افزوده، دارای روشنایی بین 20 نیت تا 2000 نیت است.

مارک زاکربرگ، مدیر عامل متا در سال 2022 نمونه اولیه هدست واقعیت مجازی “Starbursts” را به نمایش گذاشت که قادر بود 20000 نیت روشنایی داشته باشد، اما بسیار زیاد بود، روی سر قابل پوشیدن نبود، و نه فناوری که متا تاکنون قادر به پیاده سازی آن است.

برای مقایسه، تلویزیون های رده بالا حدود 2000 تا 5000 نیت را ارائه می دهند. به عنوان مثال، سامسونگ یک تلویزیون 98 اینچی دارد که می تواند به 5000 نیت برسد، همراه با تلویزیون های Neo QLED که حداکثر روشنایی 4000 نیت را ارائه می دهند. سامسونگ این تلویزیون‌ها را به‌عنوان «جزئیات رنگی خیره‌کننده، دقیق و محدوده کنتراست فوق‌العاده‌ای که تجربه‌ای فراتر از زندگی را ایجاد می‌کند» تبلیغ می‌کند.

با روشنایی ~ 5000 نیت یا بیشتر، هدست AR/VR اپل از محتوای HDR یا محدوده دینامیکی بالا پشتیبانی می کند که برای هدست های واقعیت مجازی فعلی موجود در بازار معمول نیست. به عنوان مثال، Meta Quest 2 دارای حداکثر روشنایی 100 نیت است و HDR را ارائه نمی دهد، و HoloLens 2 روشنایی 500 نیت را ارائه می دهد. هدست PSVR 2 سونی حدود 265 نیت روشنایی دارد میکند هنگام اتصال به صفحه نمایش HDR، یک ویژگی HDR تبلیغاتی داشته باشید.منبع