فرماندار کالیفرنیا از حمایت از شناسه های دیجیتال انتقاد کرد: “ما این کار را مانند هیچ ایالت دیگری انجام خواهیم داد”


اپل در سال 2022 اپلیکیشن Wallet را با ویژگی جدیدی ارتقا داد که به گونه ای طراحی شده است که اجازه می دهد گواهینامه های رانندگی و کارت های شناسایی ایالتی را در برنامه کیف پول ذخیره کنند، اما ایالت ها باید از این گزینه پشتیبانی کنند و تا کنون تنها تعداد انگشت شماری این کار را انجام داده اند. .

ویژگی گواهینامه رانندگی کیف پول اپل
کالیفرنیا مدتی است که در حال توسعه یک شناسه دیجیتالی است و کالیفرنیا DMV مجوز شروع آزمایش گواهینامه رانندگی و کارت شناسایی تلفن همراه را با تعداد محدودی از افراد در سال 2021 دریافت کرده است. این ایالت هنوز به طور مشخص تأیید نکرده است که راه حل شناسه تلفن همراه خود این کار را انجام خواهد داد. با عملکرد برنامه کیف پول که اپل معرفی کرده است، یکپارچه شوید، اما ممکن است مدت زیادی منتظر نباشیم تا بفهمیم کالیفرنیا چه برنامه‌ای دارد.

فرماندار کالیفرنیا، گاوین نیوسام، امروز طرح بودجه 2023/2024 کالیفرنیا را تشریح کرد و به عنوان بخشی از سخنرانی خود، گفت که ایالت آماده است تا در چند ماه آینده نوعی راه حل شناسه دیجیتال را با برنامه هایی برای اجرای پشتیبانی ارائه کند. به روشی منحصر به فرد در مقایسه با سایر ایالت ها.

این را بدانید، تنها در عرض چند ماه، ما بالاخره آن کیف پول‌های دیجیتالی را خواهیم داشت که می‌توانید گواهینامه رانندگی خود را با یک کیف پول دیجیتال دریافت کنید. و ما این کار را انجام خواهیم داد که هیچ کشور دیگری آن را انجام نداده است. فقط تعداد کمی هستند که دارند. اما مسائلی وجود دارد ما فکر می کنیم در سطح بعدی خواهد بود. ما بسیار هیجان زده ایم که DMV می تواند چگونه باشد.

اطلاعات کمی در مورد برنامه های شناسایی دیجیتال کالیفرنیا وجود دارد، زیرا ایالت در حال حاضر جزئیات را به اشتراک گذاشته است، اما قانونگذار کالیفرنیا بر حفظ حریم خصوصی تمرکز کرده است. همانطور که توسط لس آنجلس تایمز در سال گذشته، شناسه‌های دیجیتال و برنامه‌های تلفن همراه مربوطه قادر به جمع‌آوری یا نگهداری اطلاعات فراتر از آنچه برای انجام عملکردهای ذکر شده است، نیستند و همه اطلاعات به آنچه در گواهینامه رانندگی فیزیکی یا کارت شناسایی موجود است محدود می‌شود.

این قانون همچنین تصریح می‌کند که شناسه‌های دیجیتال باید انتخاب شوند و کاربران شناسه دیجیتال را نمی‌توان مجبور کرد برای تأیید شناسه تلفن هوشمند خود را تحویل دهند، همچنین استفاده از دستگاه برای شناسه رضایت مجریان قانون برای جستجوی تلفن هوشمند را فراهم نمی‌کند.

در حال حاضر، گواهینامه‌های رانندگی دیجیتال و شناسه‌های موجود در برنامه کیف پول توسط آریزونا، مریلند و کلرادو پشتیبانی می‌شوند.

کانکتیکات، جورجیا، هاوایی، آیووا، کنتاکی، می سی سی پی، اوهایو، اوکلاهاما و یوتا همگی متعهد شده اند که به ساکنان اجازه دهند شناسه ایالتی یا گواهینامه رانندگی را به برنامه کیف پول اضافه کنند، اما زمان آن هنوز مشخص نیست. اپل با بسیاری از ایالت‌های دیگر و همچنین پورتوریکو درباره پشتیبانی صحبت کرده است، اما هیچ اطلاعیه خاصی در کالیفرنیا ارائه نشده است.

این امکان وجود دارد که کالیفرنیا بتواند از برنامه Wallet اجتناب کند و گواهینامه رانندگی را از طریق یک برنامه دولتی مشابه آنچه فلوریدا و لوئیزیانا انجام می دهند ارائه دهد، اما کالیفرنیا از ادغام های دیگر با آیفون پشتیبانی کرده است و اپل در کالیفرنیا مستقر است، بنابراین احتمالاً کوپرتینو است. شرکت قادر خواهد بود مقامات کالیفرنیا را برای مشارکت متقاعد کند.

در ایالت‌هایی که از شناسه‌ها و گواهی‌نامه‌های رانندگی در برنامه کیف پول در آیفون پشتیبانی می‌کنند، می‌توان از اطلاعات به جای شناسه فیزیکی در فرودگاه‌های منتخب از جمله فرودگاه بین‌المللی تورگود مارشال بالتیمور/واشنگتن (BWI)، رونالد ریگان ملی واشنگتن استفاده کرد. فرودگاه (DCA) و فرودگاه بین المللی فونیکس اسکای هاربر (PHX).

شناسه‌های دیجیتال همچنین می‌توانند در برنامه‌های آیفون منتخب برای اهداف تأیید هویت یا سن از iOS 16 استفاده شوند، و اپل همچنین در حال کار با خرده‌فروشان و مکان‌ها برای شروع پذیرش تأیید هویت دیجیتال است.منبع