طراحی انواع رستوران

در ایجاد صورتهای مختلف صنایع دستی نیز نقشِ عمدهای را به عهده داشته است ؛ به طور مثال بافنده، اندازه قالی را براساس وسعت اتاقها میبافد و سفالگر براساس جایگاه سفال در فضای ساختمان شکل و حجم مورد نظر را میسازد . نان و نمک هم از بناهای دوره قاجار است که در محله سرچشمه تهران قرار دارد. رستوران را در فضایی از هتل که به یک خیابان دسترسی دارد در نظر بگیرید. ممنون از انرژی خوب شما. سبز گیاهی، صورتی مرجانی و زرد آفتابی، رنگ هایی هستند که انرژی و پس زمینه محیط این رستوران را به وجود آورده اند.

آب و هوای بیرون باید تا حد زیادی تعیین کند که بخشهای بیرونی هتل به چه شکلی بوده و چگونه با بخشهای داخلی تعامل خواهند داشت. همه را باید به خوبی در نظر داشت و از کثیف شدن آنها جلوگیری کرد. دربرخی موارد, هماهنگی طرح دورنما و معماری ساختمان, نوعی تاثیردراماتیك را ایجاد می نماید.رستورانی كه در محلی قرار گرفته باشد كه مناظر بسیار دیدنی و جذاب در اطراف آن و سایر عوامل طراحی نیز, منطبق و هماهنگ با محیط طبیعی آن منطقه انتخاب شده باشد موفق تر می باشند دورنما در رستورانهایی كه پاركینگ نیز دراطراف آن قراردارد, دکوراسیون داخلی رستوران بسیار حایزاهمیت است.زیرا بعضی مواقع می توان با آرایش هنرمندانه درختان و بوته ها ساختمانها و محلهای بد منظره اطراف را از دید مشتریان پنهان داشت. پشت پنجره های بزرگ رستوران، یک نیمکت منحنی قرار دارد که فضایی راحت و صمیمی برای مشتری ها فراهم می کند. از مهمترین مسائل برای داشتن یک رستوران خوب آن است که نظافت تک تک وسایل را در نظر داشته باشید. از آنجایی که یک غذای خوب باید هر سه فاکتور رنگ، بافت و حس را داشته باشد، طراحان این رستوران سعی کردند روی این طراحی دکوراسیون داخلی رستوران مکزیکی به خوبی تاکید کنند. به خصوص در زمینه طراحی رستوران هایی که غذای سنتی را در یک فضای مدرن سرو می کنند.

اگر چه برای طراحی مدرن و شیک دکور کافی شاپ باید هزینه زیادی را متحمل شد ولی بهتر است بدانید که کافی شاپ ها با دکورای جذاب و خلاقانه توجه مشتری های بیشتری را به سوی خود جلب می کنند و در نتیجه صاحبان این مشاغل می توانند با طراحی یک دکور جذاب و متفاوت سود بیشتری را دریافت کنند. دکوراسیون داخلی مناسب در رستوران های کوچک و بزرگ و طراحی نمای رستوران یکی از سیاست های کاری به شمار می رود که در جذب مشتری بیشتر و رضایت مشتری تاثیرگذار است. کافه ها یکی از دلچسب ترین و پرطرفدارترین فضاهای عمومی امروزی هستند که به دلیل استقبال زیاد مشتری ها، طراحی داخلی آن ها از اهمیت بالایی برخوردار است. به همین دلیل است که مشتریان این رستوران به محض ورود، با یک محیط هنری و شیک و سرشار از رنگ مواجه می شوند. از مواردی که در طراحی و اجرای رستوران مهم است منطقه ساخت است زیرا نوع مکان رستوران در تعیین مدل و طراحی آن تاثیر می گذارد .منطقه ساخت از دو جهت تاثیرگذار است ابتدا جغرافیای منطقه اجرا به دلیل طراحی به عنوان مثال طراحی اجرای رستوران در یک منطقه ساحلی قطعا طرح متفاوتی با رستوران های داخل شهر یا بین راه دارد.دومین نکته رقبای در ان منطقه هستند مثلا اگر قرار است یک رستوران سنتی طراحی و اجرا شود با به رستوران های سنتی که در آن منطقه وجود دارد نیز دقت کرد و تحقیق و بررسی کرد تا یک طرح متفاوت و خاص تر را ارائه داد مثلا در طرح های سنتی به دنبال اجرای سقف کاذب نمی باشند ولی در رستوران های مدرن از این نوع سقف ها استقبال می شود..نکته دیگر در نظر گرفتن سبک سلیقه مشتریان است باید دقت کرد که مشتریان چه سبکی را می پسندند و باعث جذب مشتری می شود.

در حال حاضر به دلیل پیشرفت در سبک طراحی دکوراسیون هتل و طراحی دکوراسیون رستوران و کافی شاپ، هتل های معروف بسیاری را در جهان می بینیم که به دلیل زیبایی منحصر به فرد و یا پیاده سازی ایده ای خلاقانه و خاص در رستوران به شهرت رسیده اند. در این طراحی داخلی رستوران ژاپنی این قسمت از رستوران با نور طبیعی که از پنجره ها می تابد روشن می شود. طرح کف پوش نیز در زیبایی و جذابیت رستوران موثر است توجه داشته باشید که رنگ و طرح کف پوش ها باید با بقیه وسایل و رنگ های موجود در رستوران شما مطابقت داشته باشد.

به محض اینکه بینی بو را تشخیص می دهد، نورون های بویایی را در قسمت بالایی بینی تحریک می کند و انگیزش های الکتریکی را به بخشی از مغز ارسال می کند که حباب بویایی گفته می شود. برای اینکه تمام اصول ست کردن و شناخت رنگ ها را یادبگیرید کتفیه به مقالات زیر مراجعه کنید. به همین دلیل، فضای داخلی اکثر رستوران ها با رنگ های قرمز، قهوه ای و طلایی طراحی شده است. موسیقی زنده می¬تواند گرانقیمت باشد ولی در جذب مشتری و جلب رضایت او بسیار مؤثر است. طراحی دکوراسیون داخلی یکی از مهمترین نکاتی است که در طراحی اجرای رستوران باید به آن اهمیت داد.پس از نمای خارجی مشتری به نمای داخل رستوران توجه می کند.طراحی دکوراسیون یک رستوران باید به گونه ای باشد که مشتری را جلب کند و به او این حس آرامش را بدهند که میتواند ساعت ها در آن جا بنشیند و در کنار لذت بردن از طعم غذا از محیط رستوران نیز لذت ببرد.در طراحی دکوراسیون رستوران سنتی از بیشترین چیزی که استفاده میشود چوب است و نورپردازی کمتری در آن صورت میگیرد اما در دکوراسیون داخلی رستوران لوکس از رنگ های ملایم استفاده می شود اما اگر یک رستوران شیک و مدرنیته باشد می توانید از بافت های سنگی نیز استفاده کنید.در دکوراسیون داخلی تالار ها بیشتر از رنگ سفید برای اجزا و امکانات استفاده می شود و از سرامیک برای طراحی نمای آن استفاده می شود.

علاوه بر زیبایی، آب میتواند باعث تهویه هوای رستوران شما شود، پس وجود یک آبنمای زیبا و ادامه پیدا کردن جریان آب در طول رستوران به همراه گلها و گیاهانی که در گوشه و کنار قرار داده شده است، همه و همه باعث احساس آرامش و نشاط و لطافت است که مجاورت در چنین فضایی را برای افراد بسیار دلپذیر و شیرین میکند. تخته های چوبی تیره و روشنی روی دیوار پشتی میز سوشی نصب شده اند، تا انتهای دیوار ادامه پیدا کرده و نوعی حس حرکت و جنبش در فضا ایجاد می کند. دومین موردی که باید به آن توجه شود این است که برای آنکه رستوران سنتی جلوه زیباتری داشته باشد و تزئینات به کار رفته در آن بیشتر به چشم بیاید، لازم است سیستم نورپردازی مناسبی در قسمت تزئینات و تابلوهای روی دیوار نصب باشد و جذابیتهای فضا را بیشتر نشان دهد.

کاشی های سفید و دست سازی که برای کفپوش به کار رفته، یک عنصر خنثی به شمار می رود که به دیگر مصالح، جلوه بیشتری می دهد. به طور کلی نمی توان تفاوت زیادی بین سبک مدرن و مینیمالیسم قائل شد، زیرا مینیمالیسم نیز برگرفته از خصوصیات سبک مدرن است، اما تاکید خاصی روی سادگی دارد که به این شدت در سبک مدرن به چشم نمی خورد. موسیقی همچنین میتواند همه چیز را تغییر دهد و یک فضای عاشقانه یا فضایی مملو از هیجان را ایجاد کند. طراحان از کانسپت رستوران «اکو استایل» با زمینه موسیقی و مدیتیشن در طراحی دکوراسیون این رستوران بهره گرفتهاند. تمامی این موارد که در بالا عنوان شد از مهم ترین مطالب مربوط به اصول طراحی و دکوراسیون داخلی رستوران به حساب می آید و برای این که شخصی بخواهد در رستوران داری موفق باشد باید حتما این مطالب را به عنوان یکی از ضروریات اصلی کسب و کار خود در نظر داشته باشد. اعضای این تیم متشکل از برجسته ترین متخصصان رشته معماری، طراحی داخلی، عمران و ساختمان، گرافیک و بازاریابی و برندینگ هستند و هم زمان تمام نکات مربوط به موارد فنی، زیبایی شناختی و مشتری مداری با هم در طرح پیشنهادی در نظر گرفته می شود.

رنگ و طرح این تابلو نورپردازی صحیح آن میتواند به شما کمک زیادی کند تا مشتری را به داخل بکشید. معمولا در دنیا رستوران ها بنا به سبک موردپسند هر کشوری طراحی می شود.مثلا در کشور هایی مثل چین اغلب از چوب برای طراحی داخلی رستوران ها و کافی شاپ ها استفاده می شود اما در کشور های آمریکایی و اروپایی به طراحی نور و نورپردازی اهمیت بیشتری داده می شود. مدیر یکی از این شرکت ها گفته که طراحی داخلی رستوران با الهام گرفتن از خطوط ساده و طراحی های معروف خود موزه انجام شده. این رستوران، شعبه دیگری در یکی از شهرهای اطراف دارد که الهام بخش و منبع اصلی طراحی و ساخت این شعبه بوده. قابل ذکر است که در این رستوران هیچ فست فودی سرو نمی شود و همه غذاها به طور کامل پخته می شوند. طراحی و محیط به دستشویی های فست فود منتقل می شود. دفتر آژانس بازاریابی و تبلیغاتhibrand.ir خدمات ویژه ای را به فروشگاه های کوچک و بزرگ ارائه می دهد تا مزیت رقابتی و سود آنها را به حداکثر برساند. هر رستوران علاوه بر داشتن غذایی با کیفیت باید دارای یک فضای جذاب و ایده آل نیز داشته باشد.هر رستورانی علاوه بر داشتن ویژگی های عمومی که لازم است که داشته باشد باید از خصوصیات ویژه ای برخوردار باشد.در طراحی داخلی رستوران توجه داشتن به اصولی که مخصوص به معماری باشد بسیار مهم می باشد.

ما قویاً توصیه می کنیم که از طرح هایی که سرمایه گذاری شما در طراحی را در معرض خطر جدی قرار می دهد دوری کنید و به دنبال پشتیبانی حرفه ای باشید. در تمام رستوران ها باید پذیرش در دید عموم قرار بگیرد تا پس از ورود دچار سردرگمی نشوند. این کاشی ها و چراغ های آویز سقفی، اثر یک هنرمند کوبایی است که از این پروژه به عنوان یک بوم سفید برای هنرنمایی خود استفاده کرده. پس باید اعتراف کرد که دکوراسیون داخلی رستوران هم به نوبه خود اهمیت زیادی دارد. طراحی داخلی رستوران روباز که امروز به شما معرفی می کنیم هم از این قائده مستثنی نبوده. یک میز عمومی که توسط تیم طراحی ساخته شده، در وسط قرار گرفته و مشتریان را به تعامل و برقراری ارتباط با یکدیگر تشویق و ترغیب می کند.

سادگی مبلمان، ظرافتی که در بعضی از وسایل مانند صندلی های پایه بلند میز نوشیدنی دیده می شود، خطوط ساده و مدرن میزهای کوچک و نیمکت ها، به همراه نورپردازی مینیمال و امروزی، یک فضای کاملا شهری و متغیر ساخته. در این طراحی دکوراسیون داخلی رستوران مکزیکی این رنگ ها، پایه رنگبندی محیط را تشکیل می دهند. متریال به کار رفته در میزها بسیار متفاوت می باشد، چوب ، فلز، سنگ و پلاستیک، عمده مواد کاربردی در تولید میز هستند، فست فود، کافی شاپ و رستوران هر یک نوع خاص خود را می طلبد، کاربری و مقاومت میز بعد دیگر قضیه می باشد،که قابل اغماض نمی باشد.کلاسیک یا مدرن بودن دکوراسیون داخلی نیز، در انتخاب میز مناسب ملاک است، به طور مثال استفاده از صندلی پایه فلزی، در طراحی مدرن گزینه درستی می باشد. تهویه مطبوع مناسب نیز برای هر طراحی فست فود ضروری است. معمولا تفاوت هایی در طراحی دکوراسیون رستوران با سبک دیزاین هتل وجود دارد، اما در نهایت رستوران هتل بخش کامل کننده از فضای داخلی و اسم و برند هتل است. به محض ورود به کافه، با یک گلدان مستطیلی بزرگ و یک باغچه کوچک که از تعدادی گل مختلف تشکیل شده مواجه می شوید. طراحی داخلی کافه ترکیبی از جنبه های مختلف بصری و عملی از جمله رنگ ها، متریال ها، تم ها، چیدمان، نور و عملکرد است که همگی با هم ترکیب می شوند و فضایی را ایجاد می کنند که جلوه های بصری زیبا و فضایی آرام را ارائه می دهد و در عین حال به زیبایی اشتها را تحریک می کند.