طبق گزارش‌ها، تیم طراحی محصول اپل در سال‌های اخیر بیشتر روی هزینه‌ها تمرکز کرده است

ماه گذشته، اپل تأیید کرد که معاون طراحی صنعتی، ایوانز هانکی، قصد دارد سال آینده این شرکت را ترک کند، اگرچه گزارش ادعا می کند که او در حال حاضر هیچ برنامه ای برای پیوستن به LoveFrom ندارد. هانکی از زمان خروج آیو به عنوان مدیر طراحی واقعی اپل خدمت کرده است و به جف ویلیامز، رئیس عملیات اپل گزارش می دهد.

حتی قبل از ترک آیو، این گزارش ادعا می‌کند که بخش عملیات اپل شروع به نفوذ بیشتر بر تیم طراحی کرده است، که منجر به افزایش «تمرکز روی هزینه‌ها» به جای «صرفاً بر ظاهر و ویژگی‌ها» شده است.

این گزارش در ادامه به بررسی جانشینان بالقوه برای رهبری تیم طراحی اپل می‌پردازد، از طراح صنعتی کهنه کار ریچارد هاوارث گرفته تا مدیر طراحی نرم‌افزار آلن دای تا یک استخدام خارجی. اپل اعلام کرد که هانکی قصد دارد در دوران انتقال باقی بماند.

یکی از سخنگویان اپل ماه گذشته در واکنش به خروج برنامه ریزی شده هانکی گفت: “تیم طراحی اپل خلاقان متخصص را از سراسر جهان و در بسیاری از رشته ها گرد هم می آورد تا محصولاتی را تصور کنند که غیرقابل انکار اپل هستند.” “تیم طراحی ارشد دارای رهبران قوی با چندین دهه تجربه است. ایوانز قصد دارد تا در دوران گذار به کار خود ادامه دهد و مایلیم از او به خاطر رهبری و مشارکت هایش تشکر کنیم.”منبع

تیم طراحی اپل
بر اساس این گزارش، از زمانی که آیو در سال 2015 به یک سمت پاره وقت نقل مکان کرد، حداقل 15 طراح ارشد شرکت اپل را ترک کرده اند، در حالی که بر اساس این گزارش، گردش مالی بین سال های 2000 تا 2015 نادر بود. گفته می شود که تنها تعداد کمی از طراحان ارشد از دوران آیو باقی مانده اند.

تلاش های اپل برای جایگزینی مدیر طراحی سابق خود، جانی آیو، به دلیل افزایش گردش مالی در تیم طراحی محصول این شرکت در چند سال گذشته، با مانع مواجه شده است. بلومبرگمارک گورمن. این گزارش ادعا می‌کند که اپل اکثر طراحان ارشدی را که زیر نظر آیو کار می‌کردند، از دست داده است، و بسیاری از آنها به شرکت طراحی جدیدش LoveFrom، که او پس از ترک اپل در سال 2019 شروع به کار کرد، رفتند.

یکی از طراحان قدیمی اپل گفت: «نقطه قوت تیم این بود که ما هسته‌ای بودیم که با محیط باورنکردنی که وجود داشت و کارهایی که می‌توانستیم به روشی نسبتاً غیر متعارف برای یک شرکت بزرگ انجام دهیم، به هم پیوند خوردیم. بلومبرگ، به شرط ناشناس ماندن “این یک تیم ویژه بود. پس از گذشت استیو آسان نبود – همه چیز شروع به پیچیده تر شدن کرد. فشارها و حواس پرتی های بیرونی بیشتر بود.”