شکایت کاربران Apple TV از طراحی مجدد tvOS 16.2 ‘Watch Now’


بر اساس تعدادی از شکایات به اشتراک گذاشته شده در Reddit، کاربران Apple TV از تغییرات طراحی که اپل با راه اندازی tvOS 16.2، iOS 16.2، iPadOS 16.2 و macOS Ventura 13.1 به برنامه Apple TV اضافه کرد، راضی نیستند.

apple tv tvs 16 2 change
اپل با tvOS 16.2 و به‌روزرسانی‌های خواهرش، بخش «Up Next» را در برگه «Watch Now» در برنامه Apple TV‌ کاهش داد، در عوض یک بخش محتوای برجسته بزرگ را بدون گزینه‌ای برای غیرفعال کردن آن اضافه کرد. پیش‌نمایش‌ها همچنین محتوا را به صورت خودکار با صدا پخش می‌کنند که باعث آزار کاربران اپل تی وی می‌شود. از کاربر Reddit Sean310:

من کاملا از قالب جدید متنفرم.
و آنها مستقیماً به پیش‌نمایش‌های صوتی تبدیل می‌شوند. WTF اپل؟
Up Next اکنون کوچک است و به راحتی (عمدا) از آن رد می شود.
و وقتی در ردیف Up Next هستید، همان برنامه‌های Apple TV+ 85 درصد از صفحه زیر را اشغال می‌کنند.

هنگامی که tvOS 16.2 در حال آزمایش بتا بود، یک بخش کامل “ویژه” وجود داشت که در بالا بعدی نشان داده شد، اما پس از تعدادی شکایت، اپل طراحی را تغییر داد. “Up Next” همچنان در پایین تب Watch Now قابل مشاهده است، اما اکثر رابط کاربری توسط یک چرخ فلک چرخشی نمایش‌ها و حرکات تلویزیونی مشخص شده است.

هیچ راهی برای خاموش کردن بخش ویژه یا بازگشت به رابطی که تمرکز بیشتری روی Up Next دارد وجود ندارد، و همانطور که از طریق محتوا منتقل می شود، اپل گزینه هایی را برای پیوندهای سریع “Go to Show” یا “Go to Movie” ارائه می دهد. اگرچه این تغییر رابط از زمان انتشار tvOS 16.2 در 13 دسامبر در دسترس بوده است، به نظر می‌رسد که عملکرد به‌روزرسانی خودکار tvOS اخیراً به‌روزرسانی را به صورت گسترده‌تری ارسال کرده است. از کاربر Reddit WikiWikiWhat:

همان، مال من دیشب به‌روزرسانی شد و به نظر یک نزول عظیم است. دیگر مانند یک محصول ممتاز نیست و بیشتر شبیه یک پلتفرم تبلیغاتی ارزان‌تر است، حداقل می‌خواهد گزینه بازگشت به نمای قبلی «بعد بعدی» را حداقل دوست داشته باشد.

از زمانی که tvOS 16.2 در حال آزمایش بود، کاربران اپل تی‌وی از این تغییرات طراحی شکایت داشتند و اپل تلاشی برای ارائه گزینه‌هایی برای تعویض به رابط قدیمی انجام نداد. مشخص نیست که آیا افزایش شکایات شرکت را تحت تأثیر قرار می دهد یا خیر، و در حال حاضر، رابط کاربری اینجا باقی مانده است. همچنین شایان ذکر است که همین تغییرات طراحی در اپلیکیشن تلویزیون آیفون، آیپد و مک نیز اعمال شده است.منبع