سه ویژگی جدید iOS که به دنبال Apple Music Classical به آیفون شما می‌آیند

حساب پس‌انداز در یادداشت‌های انتشار نسخه iOS 16.1 در ماه اکتبر ذکر شده بود، و گلدمن ساکس قرارداد مشتری Apple Card خود را برای این ویژگی در ماه دسامبر به‌روزرسانی کرد، اما هنوز از اولین نسخه بتا iOS 16.5 در دسترس نیست.

CarPlay نسل بعدی

نسل بعدی کارپلی چند نمایشگر


در WWDC 2022، اپل پیش نمایش نسل بعدی پلتفرم نرم افزاری مبتنی بر آیفون CarPlay خود را ارائه کرد که از نمایشگرهای متعدد، ویجت ها و ادغام با عملکردهای خودرو مانند دسته ابزار، کنترل های آب و هوا و رادیو FM پشتیبانی می کند.

با در دسترس بودن اپلیکیشن Apple Music Classical و برنامه دسترسی زودهنگام Apple Pay Later، فهرست ویژگی‌های iOS که قبلاً اعلام شده‌اند و هنوز راه‌اندازی نشده‌اند در حال کاهش است. با این حال، هنوز چند ویژگی وجود دارد که منتظر آنها هستیم.

به عنوان یک لایه امنیتی اضافی، کاربران تأیید کلید تماس iMessage می‌توانند یک کد تأیید تماس را شخصاً، در FaceTime یا از طریق تماس ایمن دیگری مقایسه کنند تا تأیید کنند که فقط با افرادی که قصد دارند در ارتباط هستند.

حساب پس انداز اپل کارت

امنیت پیشرفته اپل ویژگی صفحه نمایش تأیید کلید تماس با iMessage


در دسامبر 2022، اپل یک ویژگی امنیتی جدید iMessage Contact Key Verification را پیش‌نمایش کرد و گفت که در سال 2023 به صورت جهانی راه‌اندازی می‌شود. مشخص نیست که آیا این ویژگی در آپدیت iOS 16 اضافه می‌شود یا به عنوان بخشی از iOS 17 در اواخر امسال معرفی می‌شود.

حساب پس انداز کارت اپل JPG


در اکتبر 2022، اپل اعلام کرد که کاربران اپل کارت به زودی می توانند یک حساب پس انداز جدید از گلدمن ساکس باز کنند و نقدینگی روزانه خود را به طور خودکار به آن واریز کنند، بدون کارمزد، بدون حداقل سپرده و بدون حداقل موجودی. الزامات. این حساب از طریق برنامه Wallet در آیفون مدیریت می شود.

پس از راه‌اندازی حساب، تمام روزانه نقدی دریافتی از آن نقطه به بعد به‌طور خودکار به آن واریز می‌شود و شروع به کسب سود می‌کند، مگر اینکه کاربر تصمیم بگیرد که روزانه نقدی را به موجودی Apple Cash خود اضافه کند. اپل کارت برای خریدهای انجام شده با Apple Pay 2 تا 3٪ نقدی روزانه و 1٪ برای خریدهای انجام شده با کارت فیزیکی ارائه می دهد.

تأیید کلید تماس iMessage به کاربرانی که با «تهدیدات دیجیتالی فوق‌العاده» مواجه هستند، مانند روزنامه‌نگاران، فعالان حقوق بشر و مقامات دولتی این امکان را می‌دهد تا بررسی کنند که فقط با افرادی که قصد دارند پیام ارسال می‌کنند. در مکالمات بین کاربرانی که تأیید کلید تماس iMessage را فعال کرده‌اند، در صورتی که یک مهاجم تحت حمایت دولت یا سایر عوامل مخرب موفق شود سرورهای ابری را نقض کند و دستگاه خود را برای استراق سمع مکالمه وارد کند، به کاربران هشدار داده می‌شود.

اپل می گوید اولین خودروهایی با پشتیبانی از نسل بعدی تجربه CarPlay در اواخر سال 2023 با خودروسازان متعهد از جمله آکورا، آئودی، فورد، هوندا، جگوار، لندرور، مرسدس بنز، نیسان، پورشه، ولوو و دیگران معرفی خواهند شد. . اپل قصد دارد در اواخر سال جاری جزئیات بیشتری در مورد نسل بعدی CarPlay به اشتراک بگذارد.منبع

ویژگی iOS 17 در تلفن
در زیر، سه ویژگی دیگر iOS را که انتظار می‌رود در سال 2023 راه‌اندازی شوند، مرور کرده‌ایم، از جمله یک حساب پس‌انداز Apple Card برای Daily Cash، iMessage Contact Key Verification برای افزایش امنیت پیام‌رسانی و نسل بعدی CarPlay.

تأیید کلید تماس با iMessage