سند داخلی اپل از Leaker ‘Unknownz21’ تأیید می کند که Wi-Fi 6E به مدل های iPhone 15 Pro محدود خواهد شد.

مدل‌های استاندارد آیفون 15، با برچسب D3y، به جای Wi-Fi 6E از Wi-Fi 6 استفاده خواهند کرد. برای ارجاع بیشتر، D7x به آیفون 14 پرو و ​​پرو مکس و D2y به آیفون 14 و 14 پلاس اشاره دارد، با سندی که تغییرات طراحی آنتن را بین آیفون 14 پرو و ​​آیفون 15 پرو نشان می دهد. MacRumors اسناد اضافی را مشاهده کرده است که نشان می دهد Wi-Fi 6E تنها یک ویژگی Pro خواهد بود.

در مقایسه با Wi-Fi 6، Wi-Fi 6E پهنای باند بیشتری را ارائه می دهد، سرعت اتصال سریع تر، تاخیر کمتر و افزایش ظرفیت را ارائه می دهد. Wi-Fi 6E طیف 1.2 گیگاهرتز بیشتری را در باند 6 گیگاهرتز ارائه می دهد و می تواند پوشش کل گیگابیت خانگی، اتصال چند گیگابیتی برای مکان ها را پشتیبانی کند و دارای پهنای باند برای جریان های داده بالاتر مانند مواردی است که برای تجربیات AR و VR استفاده می شود.

ناشناخته21 در گذشته اطلاعاتی در مورد دستگاه هایی مانند آیفون 14 به بیرون درز کرده بود و در سال 2020، او توانست نسخه ای از iOS 14 را قبل از راه اندازی آن تهیه کند و جزئیات مربوط به به روز رسانی را به اشتراک بگذارد. ناشناخته21 گفت MacRumors این نمودار “تنها نوک کوه یخ” است و نشت‌های اضافی در سری آیفون 15، از جمله تصاویر کامل، پیش از ورود مدل‌های آیفون 15 به مرحله EVT (تست اعتبارسنجی مهندسی) در آینده خواهد بود. مارس.

Wi-Fi 6E به دستگاه‌ها اجازه می‌دهد به روترها و مودم‌هایی متصل شوند که از استاندارد Wi-Fi 6E پشتیبانی می‌کنند، اما این فناوری جدیدتر است و هنوز فراگیر نشده است. روترهای Wi-Fi 6E به راحتی در دسترس هستند، اما از آنجایی که در چند سال گذشته راه اندازی شده اند، بسیاری از افراد و کسب و کارها هنوز به روز رسانی نشده اند. روترهای وای فای 6E علاوه بر باندهای 2.4 و 5 گیگاهرتز شامل باند 6 گیگاهرتز هستند و برای استفاده از فرکانس 6 گیگاهرتز، هم روتر وای فای 6 ای و هم دستگاه وای فای 6 ای لازم است.

اسنادی که وی به دست آورده است نیز تأیید می‌کند که مدل‌های آیفون 15 پرو دارای تراشه‌های A17 سریع‌تر 3 نانومتری و دکمه‌های صدا و پاور حالت جامد خواهند بود. همانطور که قبلاً شایعه شده بود، مدل‌های آیفون 15 همچنان از تراشه‌های A16 استفاده می‌کنند و دکمه‌های تنظیم مجدد صدا را ندارند.

منبع

شایعات متعدد حاکی از آن است که مدل‌های نسل بعدی آیفون 15 از استاندارد Wi-Fi 6E استفاده می‌کنند که اپل قبلاً در iPad Pro و MacBook Pro معرفی کرده است و اکنون به نظر می‌رسد یک سند فاش شده برنامه‌های اپل را تأیید می‌کند.

از آنجایی که Wi-Fi 6E به روترها و دستگاه‌ها برای پشتیبانی از استاندارد نیاز دارد، در این زمان تا حد زیادی باند خالی است و ترافیک کمی دارد، به این معنی که مدل‌های iPhone 15 Pro با Wi-Fi 6E می‌توانند به شبکه‌های Wi-Fi 6E متصل شوند. که از نظر ترافیک از دستگاه های دیگر رقابت چندانی ندارند.

آیفون 15 پرو وای فای 6 ای
برگرفته از پژوهشگر و افشاکننده اپل Unknownz21 (@URedditor)این سند دارای نمودارهایی از معماری آنتن آیفون 15 است. D8x به مدل‌های iPhone 15 Pro اشاره دارد و اطلاعات نشان می‌دهد که مشخصات سریع‌تر Wi-Fi 6E محدود به iPhone 15 Pro و iPhone 15 Pro Max خواهد بود.

در حال حاضر، Wi-Fi 6E قبلاً به برخی از محصولات اپل اضافه شده است، اما به آخرین مدل‌های iPad Pro، Mac mini و MacBook Pro محدود شده است. اپل قبلا استانداردهای جدید وای فای را به یک آیفون پرو محدود نکرده بود، اما مدل‌های آیفون 15 پرو دارای چندین ویژگی هستند که در آیفون 15 موجود نیستند و محدود کردن آن از منظر هزینه و در دسترس بودن منطقی است.