راهنمای خرید HomePod Mini در مقابل HomePod

در سال 2020، اپل هوم پاد مینی را به عنوان اولین محصول اضافه شده به مجموعه هوم پاد با طراحی کروی جدید و تراشه S5 رونمایی کرد. هوم پاد مینی با برچسب قیمت مقرون به صرفه‌تر فقط ۹۹ دلار، نسخه بسیار در دسترس‌تر و همه‌کاره‌تر اسپیکر هوشمند اپل در طراحی جمع‌وجور است.

با قد فقط 3.3 اینچ، هوم پاد مینی بسیار کوچکتر از هوم پاد با اندازه کامل است که ارتفاع آن کمی کمتر از هفت اینچ است. هوم پاد مینی همچنین دارای طراحی کروی جمع و جور است، در حالی که هوم پاد اصلی دارای طراحی حجیم تر و کپسول مانند است. هوم پاد بزرگ‌تر از هوم پاد مینی است تا سخت‌افزار صوتی اضافی را برای صدای کامل‌تر در خود جای دهد.

افزودن دومین هوم پاد به تنظیمات شما، صدای استریو را قادر می‌سازد تا صحنه صوتی گسترده‌تری برای صدای غنی‌تر و فراگیرتر ایجاد کند. هر هوم پاد قادر است کانال خود را از صدای چپ یا راست پخش کند، در حالی که انرژی محیط و مستقیم را جدا می کند. هر دو دستگاه می توانند با استفاده از صدای مستقیم و بازتابی، تشخیص و تعادل خودکار دو بلندگو را انجام دهند. با وجود اینکه این دو بلندگو به صورت یکپارچه عمل می‌کنند، هرکدام از هوم پاد با یکدیگر ارتباط برقرار می‌کنند تا اطمینان حاصل شود که تنها یک بلندگو به درخواست‌های Siri پاسخ می‌دهد.

این میکروفون‌ها به لغو اکو کمک می‌کنند و Siri را قادر می‌سازند تا افراد را بفهمد که آیا نزدیک دستگاه هستند یا در سراسر اتاق ایستاده‌اند، حتی زمانی که موسیقی بلند پخش می‌شود. مشخص نیست که آیا میکروفون‌های اضافه شده روی هوم پاد می‌خواهند با صدای بلندتر و بزرگ‌تر آن مقابله کنند، در حالی که هوم‌پاد مینی به دلیل اندازه کوچک‌تر، به سادگی به آرایه چهار میکروفونی نیاز ندارد یا اینکه این یک نقطه تفاوت بین مواد است. این دو مدل در مورد عایق صدا.

پردازنده و نرم افزار

اندازه بزرگتر هوم پاد به آن اجازه می دهد تا صحنه صوتی گسترده تر، عمیق تر و جادارتری داشته باشد. در مقایسه با هوم پاد مینی، صدایی غنی تر، کاملتر و بلندتر ارائه می دهد. HomePod mini هنوز هم صدایی تمیز، کاربردی و به‌طور شگفت‌انگیز خوب ارائه می‌کند، اما شکی نیست که اندازه و اجزای صوتی اضافه‌شده در هوم‌پاد بزرگ‌تر به‌طور قابل‌توجهی آن را تحت الشعاع قرار می‌دهد.

میکروفون ها

هوم پاد 2 آیفون دارای ویژگی نارنجی بنفش است


HomePod mini از پردازنده خود برای به حداکثر رساندن عملکرد سخت افزار صوتی کم توان خود استفاده می کند. در تلاش برای دستیابی به صدای بزرگ از یک طراحی فشرده، تراشه Apple S5 در هوم پاد مینی با نرم افزار پیشرفته برای تجزیه و تحلیل ویژگی های منحصر به فرد موسیقی و اعمال مدل های تنظیم پیچیده برای بهینه سازی بلندی صدا، تنظیم محدوده دینامیکی و کنترل حرکت کار می کند. راننده و رادیاتورهای غیرفعال در زمان واقعی.

تراشه S7 در هوم پاد بزرگ‌تر نیز عملکردهای منحصربه‌فردی را انجام می‌دهد، مانند مدیریت باس از طریق مدل‌سازی نرم‌افزار بلادرنگ که تضمین می‌کند بلندگو عمیق‌ترین و تمیزترین بیس ممکن را با اعوجاج کم ارائه می‌دهد.

قطعات داخلی هوم پاد


از سوی دیگر، هوم پاد دارای یک ووفر بزرگ و طراحی شده توسط اپل برای باس عمیق و تمیز و مجموعه ای سفارشی از پنج توییتر تشکیل دهنده پرتو است که آکوستیک با فرکانس بالا خالص را ارائه می دهد، هر کدام دارای تقویت کننده خاص خود و با کنترل جهت.

صحنه صوتی هوم پاد به دلیل اندازه بزرگتر آن در استریو بسیار چشمگیرتر است، بنابراین در حالی که مینی هوم پاد برای صدای استریو مناسب است، بدون شک تجربه با مدل فول سایز بسیار بهتر است.

صوتی فضایی

هوم پاد بزرگتر از آگاهی فضایی برای احساس موقعیت خود در اتاق استفاده می کند. این به آن اجازه می دهد تا به طور خودکار صدا را بر اساس موقعیت آن در اتاق برای بهبود کیفیت صدا تنظیم و بهینه کند. هوم پاد می‌تواند دیوارها و گوشه‌ها را تشخیص دهد و از این اطلاعات با توییترهای جهت‌دار خود استفاده می‌کند تا صدا را به طور یکنواخت در سراسر اتاق پخش کند، در حالی که اعوجاج و اکو را کاهش می‌دهد. فقط هوم پاد اصلی دارای آگاهی فضایی است و مینی هوم پاد این ویژگی را ندارد.

میله های رنگی هوم پاد


هر دو دستگاه از مواد مش رسانای صوتی اپل پوشانده شده اند و سطح لمسی با نور پس زمینه دارند که از لبه به لبه روشن می شود. هوم پاد و هوم پاد مینی شکل موج سیری را به اشتراک می گذارند که در صفحه نمایش بالایی نمایش داده می شود تا نشان دهد که سیری در چه زمانی درگیر است و کنترل های لمسی یکپارچه برای صدا. هر دو هوم پاد به کابل برق سیمی نیز وابسته هستند، به این معنی که هیچکدام قابل حمل نیستند.

هوم پاد 2 و ویژگی مینی 1
اپل اخیرا هوم پاد با اندازه کامل را دوباره معرفی کرده است، به این معنی که بار دیگر دو هوم پاد برای انتخاب وجود دارد. با سه برابر قیمت هوم پاد مینی، هوم پاد فول سایز را بخرید یا خواهر و برادر کوچک آن را انتخاب کنید؟ راهنمای ما تفاوت‌های بین دو هوم پاد را تشریح می‌کند و به پاسخ به این سؤال کمک می‌کند که چگونه تصمیم بگیرید کدام یک برای شما بهترین است.

شباهت ها

 • طراحی با پارچه مشبک شفاف آکوستیک و سطح لمسی با نور پس زمینه که از لبه به لبه روشن می شود
 • سیری و تشخیص صدا
 • تراشه U1 فوق پهن باند و انتقال صدا
 • سنسور دما و رطوبت
 • صدای چند اتاقه
 • قابلیت جفت استریو
 • هاب خانه هوشمند
 • پشتیبانی از موضوع
 • اینترکام، میانبرهای Find My، ‌Siri، صداهای محیطی، آلارم‌های موسیقی، تشخیص صدا، سینمای خانگی با Apple TV 4K و صدای بدون افت

تفاوت


هوم پاد مینی

 • طراحی فشرده و کروی
 • قد 3.3 اینچ
 • تراشه S5 از اپل واچ سری 5 2019
 • راننده تمام برد
 • رادیاتورهای غیرفعال لغو کننده دوتایی
 • آرایه سه میکروفون
 • موجود در رنگ های سفید، خاکستری فضایی، نارنجی، زرد و آبی
 • 99 دلار

هوم پاد

 • طرح کپسولی بزرگ
 • قد 6.6 اینچ
 • تراشه S7 از اپل واچ سری 7 2021
 • ووفر پر گشت و گذار
 • پنج آرایه توییتر تشکیل دهنده پرتو شاخدار
 • چهار میکروفون تشکیل دهنده پرتوهای میدان دور
 • اتاق سنج
 • پشتیبانی از صدای فضایی با Dolby Atmos
 • موجود در رنگ سفید و نیمه شب
 • 299 دلار

طرح

صدای فضایی هوم پاد

صدای استریو

به طور کلی مشخص است که هوم پاد و هوم پاد مینی محصولاتی هستند که اهداف متفاوتی دارند. هوم پاد یک بلندگوی کامل‌تر و پیشرفته‌تر است که بر کیفیت صدای فوق‌العاده تمرکز دارد، در حالی که هوم پاد مینی‌ها در دسترس‌تر و همه‌کاره‌تر هستند.

سخت افزار صوتی مهم ترین قسمت تفاوت بین دو هوم پاد است. هوم پاد مینی یک درایور با برد کامل را ارائه می‌کند که توسط یک آهنربای نئودیمیم و یک جفت رادیاتور غیرفعال حذف کننده نیرو تغذیه می‌شود، که باس عمیق و فرکانس‌های بالا واضح را امکان‌پذیر می‌کند.

این در قیمت مقرون به صرفه تر هوم پاد مینی منعکس شده است. مینی هوم پاد ممکن است برای فضاهایی مانند راهروها یا آشپزخانه‌ها مناسب‌تر باشد، در حالی که به نظر می‌رسد هوم پاد اصلی برای اتاق‌های بزرگ‌تری که محتوای صوتی به طور منظم‌تری مصرف می‌شود، مانند اتاق نشیمن، مناسب‌تر است.

طراحی کروی جمع و جور HomePod mini نسبت به برادر بزرگتر خود محتاط تر است و برای میزها و سطوحی که فضای محدودی دارید یا نمی خواهید آن را برجسته کنید، بهترین وسیله خواهد بود. به همین ترتیب، هوم پاد بزرگ‌تر برای واحدهای تلویزیونی و مناطق با فضای بیشتر مناسب‌تر خواهد بود.

هوم پاد 2 سفید و نارنجی بنفش


در حالی که هر دو هوم پاد و هوم پاد مینی از این قابلیت جفت استریو پشتیبانی می کنند، نمی توانید یک هوم پاد مینی و یک هوم پاد سایز کامل را با هم جفت کنید. در عوض، فقط می‌توانید دو هوم پاد یا دو مینی هوم پاد را به عنوان بلندگوی استریو جفت کنید. هر دو هوم پاد از صدای چند اتاقه پشتیبانی می کنند و می توانند با استفاده از این عملکرد با هم ترکیب شوند، اما نه برای دستیابی به صدای استریو.

در نهایت، هنگام انتخاب بین این دو مدل، پردازنده هوم پاد چندان مهم نیست. S5 یک تراشه قدیمی است، اما S7 فقط اندکی قدرتمندتر است. S7 از نظر عملکردی مشابه تراشه S6 است، به این معنی که در عمل تنها یک نسل جدیدتر از تراشه S5 است. هر دو تراشه های سری S سیستم عامل یکسانی را اجرا می کنند و صدای محاسباتی را با سطح عملکردی قابل مقایسه ارائه می دهند.

در مکان‌هایی که ممکن است از دستگاه برای دستورات سیری یا پادکست‌ها بیشتر از موسیقی یا صدای تلویزیون استفاده شود، به نظر می‌رسد HomePod mini گزینه بهتری باشد. مینی هوم پاد زمانی بهتر است که به چیزی محتاطانه تر نیاز باشد یا در مناطقی که در گذر از آن استفاده می شود. هوم پاد مینی هنوز در حالت صدای چند اتاقه عملکرد خوبی دارد و قیمت مقرون به صرفه‌تر آن به کاربران اجازه می‌دهد تا تعداد بیشتری از آن‌ها را برای استفاده در خانه خریداری کنند.منبع

ویژگی صوتی فضایی

افکار نهایی

HomePod 2 Midnight Closeup دارای ویژگی نارنجی بنفش


دلیل اصلی خرید هوم پاد بزرگتر، وفاداری صوتی بهتر آن است. اگر می خواهید از هوم پادهای خود برای لذت بردن از صدای فضایی استفاده کنید، هوم پاد بزرگتر تنها گزینه است، اما تجربه استریو و سینمای خانگی نیز بسیار بهتر از هوم پاد مینی است. هوم پاد با اندازه‌ی کامل صوتی و آگاهی فضایی، علاوه بر سخت‌افزار صوتی اضافه‌شده، وسیله‌ای است برای زمانی که صدای فراگیر مهم است و ۲۰۰ دلار دیگر ارزش دارد.

هر دو دستگاه از یک موجبر صوتی طراحی شده توسط اپل استفاده می کنند تا جریان صدا را به سمت پایین و به سمت پایین اسپیکر هدایت کند تا تجربه صوتی 360 درجه ای فراگیر شود. این به کاربران این امکان را می دهد که هوم پاد را تقریباً در هر جایی از اتاق قرار دهند و صدایی ثابت بشنوند.

هوم پاد از تراشه اس 7 اپل واچ سری 7 استفاده می کند، در حالی که هوم پاد مینی از تراشه اس 5 اپل واچ سری 5 و اپل واچ SE استفاده می کند. پردازنده هوم پاد به آن اجازه می دهد تا از نرم افزارهای پیشرفته برای مدل سازی آکوستیک بلادرنگ، تشکیل پرتوهای صوتی و لغو اکو استفاده کند.

بسیاری از عملیات هوم پاد به صورت محلی پردازش نمی‌شوند، بنابراین تراشه جدیدتر لزوماً عملکرد بهتری در دنیای واقعی را تضمین نمی‌کند. با این وجود، برای کارهایی که به صورت محلی پردازش می شوند، هوم پاد با اندازه کامل احتمالاً عملکرد کمی بهتر خواهد داشت، اما نه در حدی که ارزش انتخاب یکی از دیگری را داشته باشد.

آگاهی فضایی

HomePod mini از یک آرایه سه میکروفون برای گوش دادن به «Hey Siri» استفاده می‌کند و چهارمین میکروفون رو به داخل به جداسازی صدایی که از بلندگو می‌آید برای بهبود تشخیص صدا هنگام پخش موسیقی کمک می‌کند. هوم پاد بزرگتر از آرایه ای از چهار میکروفون به همین دلیل استفاده می کند.

هوم پاد بزرگ‌تر فقط در رنگ‌های سفید و نیمه‌شب در دسترس است، در حالی که هوم پاد مینی در رنگ‌های سفید، خاکستری فضایی، نارنجی، زرد و آبی در دسترس است – که ممکن است در هنگام خرید برای تطبیق با دکوراسیون داخلی شما مورد توجه قرار گیرد.

سخت افزار صوتی

فقط هوم پاد با اندازه کامل از صدای فضایی با Dolby Atmos پشتیبانی می‌کند، این ویژگی از طریق به‌روزرسانی نرم‌افزار iOS 15.1 در سال 2021 اضافه شد. اگر می‌خواهید صدای Dolby Atmos زیادی را گوش دهید، مثلاً از طریق Apple Music یا در سینمای خانگی. تنظیم، هوم پاد در اندازه کامل تنها گزینه شماست.