راهنمای خرید گوشی آیفون (خرداد ۱۴۰۰)

وظیفه پردازش داده در این گوشی نیز برعهده پردازنده قدرتمند A13 اپل است که در زمان عرضه قدتمندترین تراشه موبایل دنیا بود. اپل در این گوشی از پردازنده قدرتمند A13 استفاده کرده است. در سالهای گذشته نسخه پرو و پرو مکس تنها در اندازه صفحه و حجم باتری باهم تفاوت داشتند اما با ورود گوشیهای آیفون 12 اوضاع فرق کرده است. مجموعه دوربینهای آیفون 12 پرو و آیفون 12 پرو مکس امکانات زیادی در اختیار کاربران قرار میدهد. تفاوت سیستمعاملهای اندروید و آیفون درگذشته مانند تفاوت روز و شب بود اما با گذشت سالها اندروید و iOS پیشرفتهای چشمگیری داشتند و تا حد زیادی شبیه به هم شدهاند؛ حداقل در کارایی و عملکرد! در این راهنمای خرید تمام نکاتی که قبل از خرید گوشی آیفون به آنها نیاز دارید را برای شما جمعآوری کردیم. البته این گوشی به اندازه آیفون 5 یا آیفون SE 2016 کوچک نیست اما بعد از آنها بهترین گزینه مجله خبری iphone-mobile است. البته کماکان نمایشگرهای آیفون 12 و 12 مینی کیفیت بسیار خوبی دارند اما کیفیت آنها به اندازه نسخه پرو نیست.

تا اینجا در راهنمای خرید آیفون، مقدماتی را گفتیم که برای خرید آیفون به آن نیاز دارید؛ تفاوت اندروید و آیاواس و بروزرسانیهای آیفون. در ادامه راهنمای خرید گوشیهای آیفون، این دو گوشی را بررسی میکنیم. بیشتر گوشیهای اندرویدی توسط سازندهها بروزرسانی اندروید را دریافت نمیکنند و معمولا تنها گوشیهای پرچمدار اندرویدی هستند که نسخه جدید اندروید را دریافت میکنند؛ آن هم تنها برای 1 یا حداکثر 2 سال! برای همین استقبال و فروش این دو گوشی بهویژه آیفون 12، بیشتر از نسخههای حرفهای بوده است. جنگ بین گوشیهای آیفون از یکطرف و گوشیهای سامسونگ، شیائومی و دیگر تولیدکنندگان از طرف دیگر بیشتر اوقات جنگ بین اندروید و iOS است. عملکرد دوربین بسیار خوب است اما پیشرفت آن نسبت به دوربین آیفون 11 اندک است و نبود لنز تلهفوتو نیز باعث شده نسخه پرو، گزینه بسیار بهتری برای عکاسی باشد. در بخش پشتی بهجای وجود دوربین سهگانه، شاهد یک ماژول دوگانه هستیم.

آیفون 11 بهجای نمایشگر OLED از صفحه نمایش LCD بهره میبرد که کماکان کیفیت قابل قبولی دارد. آیفون SE جدید در اوایل سال 2020 معرفی شد. آیفون 12 نسخه استاندارد پرچمدار جدید آیفون است. اگر به دنبال یک گوشی هوشمند عالی با قیمت مناسب هستید، آیفون 11 گزینه مناسبی برای شماست. دانستن زمان عرضه گوشی جدید آیفون در خرید محصولات اپل بسیار مهم است؛ زیرا با معرفی گوشی جدید همیشه قیمت گوشیهای قدیمی ارزانتر میشود! البته این تجربه مقداری برای شما گران تمام خواهد شد؛ قیمت نسخه پرو آیفون 12 از 999 دلار شروع میشود و نسخه پرو مکس نیز با برچسب قیمتی 1099 دلار راهی بازار شده است. جمعبندی: آیفون 12 پرو و آیفون 12 پرو مکس بهترین آیفونهای ساختهشده تاکنون هستند. در بین این 3 گوشی، آیفون 12 پرو مکس به دلیل اندازه بزرگتر، باتری بزرگتری نیز دارد و درنتیجه مدت زمان بیشتری برای شما کار میکند. اپل گوشیهای خود را به روش مخصوص خود بستهبندی میکند که به پک اصلی اپل معروف شده است.

یعنی در این گوشی نیز دوربین TrueDepth و Face ID را در یک قاب آلومینیومی و شیشیهای در دل خود جای داده است. در سال 2007 بود که اپل برای اولین بار از گوشی هوشمند تمام لمسی خودش یعنی آیفون رونمایی کرد. اپل در کنار دو پرچمدار قدرتمند خودش، 2 نسخه دیگر را نیز روانه بازار کرده است؛ آیفون 12 و آیفون 12 مینی. وجه تمایز دیگر اندروید و iOS، آزادی عمل و امنیت این دو سیستمعامل است. از طرف دیگر اندروید یک پلتفرم متن باز است برای همین همه میتوانند آن را هرطور که دوست دارند شخصیسازی کنند. این گوشی بهترین گزینه برای آنهایی است که دوست دارند یک گوشی کوچک داشته باشند تا بتوانند با یک دست با آن کار کنند. سختافزار و نرمافزار قدرتمند، این گوشی را به یکی از بهترین میانردههای بازار تبدیل کرده است. در تصویر زیر میتوانید تفاوت پک اصلی و تقلبی را ببینید.

در اینجا بیشتر به بررسی وب سایت مجله خبری iphone-mobile.