در اواخر امسال از iOS 17 چه انتظاری داریم؟


در حالی که هنوز حدود پنج ماه تا رونمایی اپل از iOS 17 باقی مانده است، ما می‌توانیم بر اساس اطلاعیه‌های قبلی و اطلاعات گزارش شده اپل، جزئیاتی را در مورد به‌روزرسانی نرم‌افزاری آینده جمع‌آوری کنیم.

ویژگی ویژگی Icon Mock iOS 17
در زیر، همه چیزهایی را که تاکنون در مورد iOS 17 شنیده ایم، خلاصه کرده ایم. انتظار می رود اپل iOS 17 را در کنار iPadOS 17، macOS 14، watchOS 10 و tvOS 17 در کنفرانس سالانه توسعه دهندگان WWDC خود در ماه ژوئن معرفی کند، بنابراین هنوز زود است و احتمالاً در مورد ویژگی های اضافی برنامه ریزی شده در ماه های آینده خواهیم آموخت.

اپ استورهای جایگزین

ویژگی عمومی فروشگاه App iOS JoeBlue


ماه گذشته، بلومبرگمارک گورمن گزارش داد که اپل در حال آماده شدن برای اجازه دادن به “فروشگاه های برنامه جایگزین” در آیفون به منظور مطابقت با قانون بازارهای دیجیتال اتحادیه اروپا است. این تغییرات که در این گزارش گفته شده در ابتدا فقط برای اروپا برنامه ریزی شده است، به کاربران آیفون اجازه می دهد تا برنامه ها را خارج از اپ استور اپل نصب کنند.

گورمن گفت که اپل قصد دارد این تغییرات را به عنوان بخشی از “به روز رسانی به iOS 17” آماده کند، به این معنی که این تغییرات می تواند در یک به روز رسانی نقطه ای مانند iOS 17.1 یا جدیدتر اجرا شود. این قانون در مارس 2024 به طور کامل قابل اجرا خواهد بود.

CarPlay نسل بعدی

نسل بعدی کارپلی چند نمایشگر


در WWDC 2022، اپل نسل بعدی CarPlay را پیش‌نمایش کرد که از نمایشگرهای متعدد، ویجت‌ها و ادغام با عملکردهای خودرو مانند دسته ابزار، کنترل‌های آب و هوا و رادیو FM پشتیبانی می‌کند.

اپل گفت اولین خودروهایی که از نسل بعدی تجربه CarPlay پشتیبانی می‌کنند در اواخر سال 2023 معرفی خواهند شد و احتمالاً آیفون متصل به iOS 17 یا بالاتر نیاز دارد. اپل گفت خودروسازان متعهد شامل آکورا، آئودی، فورد، هوندا، جگوار، لندرور، مرسدس بنز، نیسان، پورشه، ولوو و دیگران هستند.

پشتیبانی از هدست اپل

مفهوم هدست apple ar 1

ماکت هدست اپل توسط ایان زلبو

انتظار می رود اپل امسال هدست AR/VR مورد انتظار خود را معرفی کند و iOS 17 احتمالاً قبل از عرضه از دستگاه پشتیبانی می کند. اپل همچنین می تواند سایر ابزارهای نرم افزاری متمرکز بر توسعه دهندگان را برای این هدست در WWDC معرفی کند.

تغییرات کمتر مورد انتظار

آیفون 14 بنفش


به گفته Gurman، به دلیل تمرکز اپل بر روی سیستم عامل xrOS برای هدست AR/VR، iOS 17 ممکن است تغییرات عمده کمتری نسبت به برنامه ریزی اولیه داشته باشد. این می تواند منجر به تمرکز بیشتر iOS 17 بر رفع اشکالات و بهبود پایداری شود، اما هنوز زود است، بنابراین هنوز چیز زیادی در مورد ویژگی های دقیق نشنیده ایم.منبع