دریچه کولر و ویژگی‎‌هایی که بهتر است بدانید! پیوان

اگر کانال کولر یک محیط به گونه ای باشد که در درون سقف نضب شود، این محصول بر روی آن نصب می گردد. مشتریان در هنگام خرید دریچه کولر سقفی، می توانند مدل های متنوعی را مشاهده و تهیه کنند. دریچه های پلاستیکی بسیار معروف و پر استفاده می باشند به نحوی که در اغلب موارد به دریچه های پلاستیکی، دریچه کولری گفته می شود.

  • در برخی از کارخانه جات نیز این نوع دریچه کولر اجرا می گردد، نام این نوع دریچه ی سانتیریفیوژ می باشد.
  • استفاده از رنگ کوره ای برای تولید دریچه کولر، سبب یکدست شدن رنگ بر روی دریچه کانال می شود.
  • از جمله کاربردهای دریچه کولر چهارطرفه سقفی،در سیستم های دمش و مکش هوا می باشد.لازم به توضیح است از دریچه کولر در سیستم های سرمایشی و گرمایشی بطور همزمان می توان استفاده نمود.
  • اگر هوای وارده در این دریچه از یک کانال یا دهانه باشد نیازی به نصب دمپر در قسمت پشت آن نیست.
  • از این جهت این دریچه به شکل بهتری هوای خنک را از درون کانال به محوطه بیرونی منتقل می‌کند.

اگر دوبُعد از دریچه کولر به دو بُعد دیوار نزدیک باشد،اجباراً باید هوا به وجهِ دیگرِ متمایل گردد که در این وضعیت از دریچه کولر دوطرفه استفاده می گردد. دریچه کولر دوطرفه سقفی نیز بصورت بادمپر و بدون دمپر ساخته می شود و در هر دوسیستم دمنده و مکنده قابل استفاده می باشد.دریچه کولر دوطرفه هم برای سرمایش و هم برای گرمایش مورد مصرف دارد. قیمت دریچه کولر دوطرفه نسبت به قیمت دریچه کولر سه طرفه پایینتر و مناسب تر می باشد.تمامیِ عواملِ موثر در تعیین قیمت دریچه کولر چهار و سه طرفه در تعیین قیمت کولر دریچه دوطرفه نیز موثر می باشد.

جلوگیری از ورود هوای سرد از دریچه کولر

دریچه کولر گالوانیزه، نیز در برابر رطوبت بسیار مقاوم است و به راحتی پوسیده نمی شود. این نوع دریچه وزن زیادی ندارد اما نسبت به سایرین، سنگین تر است. اگر زیر نور خورشید قرار بگیرد، دمای آن نسبت به نمونه های آلومینیومی زودتر افزایش می یابد. این محصول در مقایسه با سایرین، بیشترین مقاومت را دربرابر ضربه از خود نشان می‌دهد. مطمئنا همه ما با اصطلاح دریچه مخصوص کولر و توانایی های خاص آن آشنایی داریم. امروزه نصب دریچه های تهویه مطبوع در داخل ساختمان های مختلف برای افزایش رفاه و راحتی مردم به یکی از برنامه های مدیریتی مهندسین ساختمان تبدیل شده است.

درچه کولر پلاستیکی

دریچه کولر و ویژگی‎‌هایی که بهتر است بدانید! پیوان

اما پره های جلویی دریچه تنظیم خطی ثابت بوده و قابل تغییر نمی باشد. دریچه کولر قابل تنظیم اغلب برای کولر آبی مورد استفاده دریچه کولری قرار می گیرد. دریچه ی خطی در مکان هایی که از سیستم های داکلت اسپیلت و فن کوئل استفاده می نمایند، نصب می شود.

شرکت تهران دما تولیدات متنوعی را ارائه می نماید به همین دلیل مشتریانی که از تهران دما دریچه کولر آبی تهیه می کنند، حق انتخاب زیادی دارند. لیست قیمت دریچه کولر آبی را می توانید از مشاوران تهران دما دریافت کنید. افراد می توانند در قسمت تماس با ما با مشاورین این شرکت در ارتباط باشند. جهت استعلام و دریافت لیست قیمت دریچه کولر آبی آلومینیومی،چوبی،آهنی و پلاستیکی به شماره تماس واتس آپ تهران دما پیغام دهید. هر کدام از متریال ها با توجه به کیفیتشان هزینه ی متفاوتی دارند.

در این قسمت به روش های تولید دریچه کولر در کارگاه های تهران دما می پردازیم. تهران دما با بهره گیری از متدهای روز دنیا اقدام به طراحی دریچه کولرهای جدید و به روز می نماید. در مرحله ی بعدی دستگاه های خط تولید دریچه کولر را خریداری می کند. در پایان با استفاده از نیروی انسانی متخصص و همچنین دستگاه های پیشرفته و به روز دریچه های تنظیم هوا را تولید و برای مصرف کنندگان آماد می نماید.

این متریال ضد آب بوده و در برابر آسیب ها بسیار مقاوم می باشد. در سرویس های بهداشتی و در حمام ها برای بیرون بردن هوای نا مطلوب ازدریچه کولرمشبک گرد و یا چهارگوش استفاده می شود.دریچه کولر مشبکدر دو نوع دمپردار و بی دمپر تولید و روانه ی بازار می گردد. دریچه کولر فایبرگلاس در سال های اخیر طرفدارانی پیدا کرده است. دریچه کولر فایبرگلاس یا پلاستیکی در میان مردم کردستان عراق طرفداران بسیار زیادی دارد. این مدل که درپوش دار نیز می باشد، در رنگ سفید تولید می گردد.

دریچه کولر خطی طرح اسلوت شکل منحصر به فردی دارد که باعث می‌شود ریزش هوا به محیط داخلی به‌طور متعادل و یکنواخت باشد. درون دریچه از خط‌های تی‌شکلی تشکیل شده است که فاصله‌ی بین هریک از این خط‌ها یک شیار به وجود می‌آید، یا به عبارتی یک اسلوت تشکیل می‌شود. شیارهای خطی ایجادشده روی دریچه کولر ثابت هستند و باد را بدون هیچ زاویه‌ای به صورت مستقیم به محیط پرتاب می‌کنند. این نوع دریچه چند کاربرد دارد، به این معنی که هم می‌توان از آن برای دستگاه‌های مکنده هوا و هم دستگاه‌های دمنده هوا استفاده کرد.

این نوع دریچه نیز در طرح‌های مختلفی تولید شده و برای مصارف گوناگونی مورد استفاده قرار می‌گیرند. قیمت دریچه کولر pvc نیز با توجه به سایز و نوع طراحی آن تعیین می‌شود. همچنین این دریچه‌ها در طرح‌های مختلف و به صورت دایره‌ای، مربع، مستطیل و … ساخته می‌شوند. مواد اولیه برای ساخت این نوع دریچه آلومینیوم است و دمپرهایی برای تنظیم هوا یا مسدود کردن هوا نیز بر روی آن تعبیه شده است. از مهم‌ترین مزیت‌های دریچه‌های آلومینیومی امکان تغییر جهت باد به سمت چپ، راست و مستقیم است. با کمک این دریچه می‌توانید مسیر ورود هوا را به طور کامل مسدود کنید.

ب- دریچه کولر تایلی سقفی مشبک