دادگاه کره جنوبی شکایت 1.6 میلیون دلاری کاربران آیفون «Batterygate» را رد کرد.

این مورد مربوط به معرفی اپل در اوایل سال 2017 از ویژگی‌های مدیریت انرژی برای آیفون‌های قدیمی‌تر برای جلوگیری از خاموش شدن غیرمنتظره در زمان اوج مصرف برق در دستگاه‌های با باتری خراب است. این ویژگی‌های مدیریت انرژی، پردازنده را در آیفون‌های قدیمی‌تر با باتری‌های کمتر از حد مطلوب کاهش می‌دهند و در نتیجه عملکرد آهسته‌تری دارند.

ویژگی های مدیریت انرژی تا اواخر سال 2017 به طور گسترده منتشر نشد و باعث شد بسیاری از مشتریان احساس کنند توسط اپل فریب خورده اند.

این حکم پنج سال پس از آن صادر می‌شود که گروهی از مصرف‌کنندگان یک دعوی حقوقی مدنی را مطرح کردند و خواستار غرامت 200000 وون شدند. در ابتدا توسط حدود 64000 شاکی مطرح شد، این شکایت ادعا کرد که اپل برخی از کاربران آیفون را وادار به نصب نرم افزار ارتقاء داده است که باعث کاهش عملکرد شده است تا کاربران به فکر تعویض دستگاه های خود با دستگاه های جدید باشند.

آیفون کند
یک قاضی دادگاه بدون اشاره به دلیل این حکم به طور خلاصه گفت: «دعوی قضایی منتفی است.

پس از عذرخواهی، اپل برنامه جایگزینی باتری را اجرا کرد که به همه مشتریان دارای آیفون 6، 6s، 7، 6 پلاس، 6s پلاس، 7 پلاس و SE اجازه می‌دهد تا باتری‌های خود را با هزینه کمتر تا پایان سال 2018 تعویض کنند.

دادگاهی در کره جنوبی روز پنجشنبه شکایتی را رد کرد که به دنبال غرامت از اپل بود به دلیل ادعاهایی که این شرکت عمداً عملکرد آیفون های قدیمی را کاهش داده است تا مشتریان را مجبور به خرید مدل های جدید کند. کره هرالد).

حکم کره در تضاد با دعاوی مشابه علیه اپل در کشورهای دیگر است. اپل در سال 2020 موافقت کرد تا 500 میلیون دلار برای حل و فصل یک دعوای دسته جمعی طولانی مدت در ایالات متحده که این شرکت را متهم به “سرکوب مخفیانه” مدل های قدیمی تر آیفون کرده بود، بپردازد. اپل در بلژیک، شیلی، اسپانیا، ایتالیا و پرتغال با دعاوی مشابهی روبرو شد.منبع

اپل گمراه کردن کاربران را تکذیب کرد، اما بعداً اعتراف کرد که برای جلوگیری از خاموش شدن غیرمنتظره، سرعت برخی از آیفون‌های قدیمی با باتری‌های ضعیف را در زمان اوج مصرف برق کاهش داده است. این شرکت متعاقباً پذیرفت که هنگام معرفی ویژگی مدیریت انرژی در iOS 10.2.1 باید توضیح واضح تری ارائه می داد.

اپل همچنین ویژگی‌های بهتر نظارت بر باتری را در به‌روزرسانی بعدی iOS معرفی کرد، از جمله توانایی مشتریان برای خاموش کردن ویژگی مدیریت انرژی که در iOS 10.2.1 معرفی کرد.