جمع‌آوری بازخورد اپل از ارسال‌کنندگانی که تماس‌های نادرست 911 را از اسکی بازان دریافت می‌کنند


مراکز اعزام اضطراری همچنان از ویژگی جدید تشخیص تصادف اپل که باعث هجوم تماس های نادرست 911 از اسکی بازان و اسنوبردها می شود، شکایت دارند.

اسکی تشخیص تصادف اپل
گزارشی امروز از نیویورک پست خاطرنشان می کند که شهرستان گرین نیویورک و شهرستان کربن پنسیلوانیا افزایش سنگینی در تماس های نادرست 911 از استراحتگاه های اسکی محلی به دلیل تشخیص تصادف داشته اند. این ویژگی به جدیدترین مدل‌های آیفون و اپل واچ اجازه می‌دهد تا تصادف شدید خودرو را تشخیص دهند و در صورت عدم پاسخگویی کاربر به طور خودکار با خدمات اضطراری تماس بگیرند، اما همچنین زمانی فعال می‌شود که برخی از اسکی‌بازان و اسنوبورد سواران در حال سقوط هستند.

با توجه به اینکه دیسپچرهای اضطراری با احتیاط فراوان به همه تماس‌ها پاسخ می‌دهند، هجوم آلارم‌های کاذب بر برخی از مراکز تماس فشار وارد کرده و می‌تواند پرسنل و منابع را از موقعیت‌های اضطراری واقعی منحرف کند. از زمانی که اپل این ویژگی را در سال گذشته معرفی کرد، چندین گزارش در مورد این مشکل در سایر مناطق پیست اسکی محبوب مانند کلرادو، مینه‌سوتا، یوتا و بریتیش کلمبیا، کانادا منتشر شده است.

در پاسخ به این گزارش، سخنگوی اپل به این خبر گفت پست این شرکت در حال جمع‌آوری بازخورد از مراکز تماس اضطراری است که به دلیل این ویژگی، تماس‌های خودکار 911 را افزایش داده‌اند، اما از اظهار نظر بیشتر خودداری کرد.

تشخیص تصادف به طور پیش‌فرض در تمام مدل‌های آیفون 14 و آخرین مدل‌های اپل واچ، از جمله سری 8، اولترا و نسل دوم SE فعال است. هنگامی که خرابی تشخیص داده می شود، آیفون یا اپل واچ هشداری را نمایش می دهد که کاربران 10 ثانیه فرصت دارند تا به آن عمل کنند. اگر کاربر پاسخگو نباشد، دستگاه 10 ثانیه شمارش معکوس دیگر را در حین به صدا درآوردن زنگ هشدار و لرزش/ضربه شروع می‌کند و سپس با خدمات اضطراری تماس می‌گیرد. با این حال، به دلیل صدای محیط اطراف و لباس های بیرونی ضخیم، ممکن است برخی از کاربران از فعال شدن این ویژگی ندانند.

اپل می‌گوید این ویژگی به حسگرهایی مانند شتاب‌سنج و ژیروسکوپ در آیفون و اپل واچ، همراه با «الگوریتم‌های حرکتی پیشرفته طراحی‌شده توسط اپل که با بیش از یک میلیون ساعت رانندگی در دنیای واقعی و داده‌های رکورد تصادف آموزش داده شده‌اند» برای افزایش دقت متکی است. مانند ترن هوایی، آیفون و اپل واچ ممکن است در برخی شرایط حرکت ناگهانی اسکی و اسنوبورد را به عنوان تصادف اتومبیل اشتباه بگیرند.

اپل iOS 16.1.2 را در اواخر نوامبر با بهینه سازی های نامشخص Crash Detection برای مدل های آیفون 14 منتشر کرد و پس از آن watchOS 9.2 در اواسط دسامبر با بهینه سازی اپل واچ عرضه شد. مشخص نیست که آیا این بهینه سازی ها منجر به کاهش تماس های نادرست 911 از سوی اسکی بازان و اسنوبردها شده است یا خیر. در هر صورت، احتمالاً مدتی طول می کشد تا همه کاربران آیفون یا اپل واچ خود را به آخرین نسخه نرم افزاری آپدیت کنند.

علی‌رغم این مشکل، قبلاً گزارش‌های متعددی در مورد ویژگی نجات جان افراد گزارش شده است که اولین پاسخ‌دهندگان را در مورد تصادفات واقعی خودرو هشدار می‌دهد.منبع