جانی آیو “بی نقص ترین بینی در تاریخ” را برای Comic Relief UK طراحی می کند

طراح سابق اپل، سر جانی آیو، برای جشن گرفتن روز قرمز بینی، تله ترون خیریه سالانه Comic Relief که با هدف جمع آوری پول برای افراد فقیر و محروم پخش می شود، بینی قرمز رنگ جدیدی ایجاد کرده است.

پول جمع‌آوری‌شده از درخواست بی‌بی‌سی از افرادی که با بحران هزینه‌های زندگی دست و پنجه نرم می‌کنند حمایت می‌کند و با مسائلی مانند بی‌خانمانی، مشکلات سلامت روان، و فقر غذایی مقابله می‌کند. Comic Relief سال گذشته 42,790,147 پوند (52,735,219 دلار) جمع آوری کرد.

بی بی سی اخبار طراحی Ive را به عنوان “دراماتیک ترین تغییر از زمان اولین بینی قرمز در سال 1988” توصیف کرد.

(مرسی، آلن!)منبع

در خلاصه، مورگان طراحی را با سیاره زمین مقایسه می کند، سپس از اهمیت “دایره کامل” استقبال می کند قبل از اینکه توضیح دهد که چگونه مدل جدید “بی نقص ترین بینی در تاریخ” است.

آیو گفت: “ما با Comic Relief بزرگ شده ایم و مفتخریم که از کارهای برجسته آنها حمایت می کنیم.” “این بینی قرمز جدید و به ظاهر ساده یک شیء کوچک بسیار پیچیده برای طراحی و ساخت بوده است و کل تیم ما را درگیر کرده است. امیدواریم برای هرکسی که آن را می پوشد لحظاتی شادی به ارمغان بیاورد.”

بینی جدید در آمازون و وب سایت Comic Relief به فروش می رسد. امسال روز قرمز بینی در روز جمعه، 17 مارس برگزار می‌شود. کمک‌های مالی را می‌توان از طریق آمازون پی انجام داد و 100٪ درآمد آن به Comic Relief اختصاص می‌یابد.

وقتی آیو در سال 2019 اپل را ترک کرد، طراح بریتانیایی حداقل چهار نفر از همکاران سابق اپل خود را به خدمت گرفت تا در شرکت طراحی LoveFrom خود که مسئول بینی است به او بپیوندند.

روز بینی قرمز jony ive
دماغه از 95% مواد گیاهی ساخته شده است و دارای طرح کاغذی تاشو است که به صورت هلالی کوچک و مسطح شروع می شود که پس از باز شدن به شکل یک کره کاغذی لانه زنبوری ظاهر می شود و آماده نشستن روی بینی است.

ریچارد کرتیس و سر لنی هنری، بنیانگذاران Comic Relief، برای راه اندازی این کار، دایان مورگان، بازیگر و کمدین را برای روایت یک فیلم کوتاه زبانی دعوت کردند.