توییتر رسما همه برنامه های شخص ثالث را ممنوع می کند [Update]

با Tweetbot خداحافظی کنید. ما مفتخریم که در بیش از 12 سال گذشته به شما خدمت کرده‌ایم، اما به دلیل شرایط خارج از کنترل ما، باید Tweetbot را خاموش کنیم. از صبر و حوصله شما در این دوران سخت در Tapbots بسیار متشکریم. https://t.co/PjHePIkCpb pic.twitter.com/e45XXU7ugF
– Tapbots (@tapbots) 20 ژانویه 2023منبع

همه کلاینت‌های محبوب توییتر مانند Tweetbot و Twitterrific دیگر کار نمی‌کنند و کاربران توییتر که به این برنامه‌ها وابسته بودند، اکنون باید از برنامه رسمی توییتر در iOS یا Android یا تجربه‌های توییتر در وب استفاده کنند. با قطع برنامه های شخص ثالث توییتر، توییتر می تواند تبلیغات را به همه کاربران در پلتفرم های خود ارائه دهد.

توسعه دهندگان پشتیبان Twitterrific تایید کردند که اپلیکیشن های Twitterrific برای iOS و Mac از امروز از فروشگاه های App اپل خارج شده اند. تا امروز بعدازظهر، Twitterrific برای مک هنوز فعال بود، زیرا توییتر به طور یکسان مشتریان شخص ثالث را قطع نکرده بود.

اشتراک Twitterrific از طریق iOS لغو شده است، و Twitterrific از مشترکین می‌خواهد که درخواست بازپرداخت از اپل نداشته باشند زیرا از دست دادن درآمد Twitterrific تأثیر قابل‌توجهی بر تجارت خواهد داشت و هزاران بازپرداخت می‌تواند ویرانگر باشد.

توسعه‌دهندگان هیچ توجهی به قطع جریان درآمدشان نداشتند و نمی‌توانستند مشتریانی را که برای برنامه‌هایشان پول پرداخت کرده‌اند، در مورد خاموش شدن مطلع کنند. از آنجایی که توییتر هیچ تیم ارتباطی ندارد، اطلاعات کمی در مورد این وضعیت وجود دارد.

برنامه‌های شخص ثالث توییتر بیش از یک دهه است که وجود دارند و برای کسانی که به رابط پیش‌فرض توییتر اهمیتی نمی‌دهند، گزینه‌ای محبوب بودند. مدت‌هاست که شکایت‌هایی درباره اپلیکیشن خود توییتر و تجربه وب وجود دارد، زیرا مشتریان شخص ثالث می‌توانند رابط کاربری بسیار دلپذیرتری را برای بسیاری ارائه دهند.

ویژگی توییتر
این عبارت به طور موثری همه برنامه های شخص ثالث مانند Tweetbot، Twitterrific، Aviary، Echofon، Birdie، و دیگران را ممنوع می کند و به وضوح نشان می دهد که برنامه های شخص ثالث توییتر در حال حاضر بازنمی گردند.

توسعه‌دهندگان شخص ثالث در هیچ نقطه‌ای هیچ ارتباطی از توییتر دریافت نکرده‌اند و هیچ هشداری در مورد خاموش شدن آن دریافت نکرده‌اند، و توییتر هرگز بینشی درباره قوانین API ارائه نکرده است. همانطور که مشخص است، توییتر در حال اجرای یک تغییر سیاست است که به سادگی مشتریان شخص ثالث را مسدود می کند.

متأسفیم که بگوییم نابودی ناگهانی و غیرقابل وقار این برنامه به دلیل تغییر خط مشی اعلام نشده و غیرمستند توسط یک توییتر دمدمی مزاج است – توییتری که ما دیگر آن را قابل اعتماد نمی‌دانیم و نمی‌خواهیم دیگر با آن کار کنیم.

به روز رسانی: Tweetbot نیز در نتیجه ممنوعیت توییتر بسته شده است. Tapbots سازنده Tweetbot در حال انتقال به توسعه در مشتری Mastodon Ivory است.