توییتر تأیید کرد که برنامه های شخص ثالث مانند Tweetbot عمدا مسدود شده اند

توییتر امروز تایید کرد که برنامه های شخص ثالث توییتر مانند Tweetbot و Twitterrific عمداً از استفاده از API های توییتر مسدود شده اند. بدون دسترسی به کد اصلی شبکه اجتماعی، Tweetbot، Twitterrific، Birdie، Echofon و دیگر کلاینت های محبوب توییتر غیر کاربردی هستند و نمی توان از آنها استفاده کرد.

MacStoriesبه عنوان مثال، اقدامات توییتر را “شرم آور” و “غیرحرفه ای” خواند و توییتر “عدم احترام کامل” را برای نقشی که برنامه های شخص ثالث در موفقیت شبکه اجتماعی ایفا کرده اند نشان داد.

در حال حاضر، مشخص نیست که چه زمانی یا قرار است اطلاعات بیشتری در مورد کلاینت‌های شخص ثالث توییتر از توییتر دریافت کنیم یا نه، یا اینکه برنامه‌هایی که دسترسی API آن‌ها لغو شده است، تا حدودی برمی‌گردند یا خیر. Tapbots اکنون در حال سرعت بخشیدن به توسعه در Ivory، برنامه آن برای شبکه اجتماعی Mastodon است، و کریگ هاکنبری از Twitterrific گفت که او در حال بررسی مفهوم یک جدول زمانی واقعاً جهانی است که از چگونگی استفاده از استانداردهای باز به روش‌های جدید و متفاوت استفاده می‌کند.

منبع

اپلیکیشن‌هایی مانند Tweetbot بیش از یک دهه است که با کاربران وفادار، تیم‌های کامل توسعه‌دهندگان و سرمایه‌گذاری عمده در شبکه‌های اجتماعی وجود دارند. توسعه دهندگان ناامیدی خود را از تصمیم توییتر و عدم برقراری ارتباط و همچنین کاربران قدیمی توییتر ابراز کرده اند.

معلوم نیست چرا توییتر اطلاعات کمی در مورد اتفاقاتی که برای برنامه‌های شخص ثالث بسیار محبوب توییتر می‌افتد که سال‌هاست وجود داشته‌اند، ارائه کرده است، همچنین مشخص نیست که اگر تغییراتی ایجاد شود، این برنامه‌ها دوباره به API دسترسی خواهند داشت. توسعه دهندگانی مانند Iconfactory و Tapbots (به ترتیب مسئول Twitterrific و Tweetbot)، هیچ هشداری در مورد خاموش شدن دریافت نکردند و اطلاعاتی در مورد علت توقف کار برنامه هایشان ارائه نشد.

ویژگی توییتر
حساب توسعه دهنده توییتر امروز در یک توییت گفت که توییتر “قوانین طولانی مدت API خود را اجرا می کند”، تغییری که می تواند باعث شود برخی از برنامه ها کار نکنند. هیچ کلمه ای در مورد قوانین API که مشتریان مسدود شده توییتر نقض کرده اند وجود ندارد، و این اولین باری است که توییتر بینشی در مورد آنچه در مورد برنامه های شخص ثالث توییتر می گذرد از زمان توقف کار آنها در پنجشنبه گذشته ارائه می دهد.

جیسون اسنل اقدامات توییتر را «بی‌معنا، بی‌کلاس و بزدلانه» خواند و جان گروبر گفت که این احتمالاً پایان استفاده منظم او از توییتر به‌عنوان مشتری خود توییتر «وحشتناک» است.

هنگامی که برخی از برنامه های شخص ثالث توییتر در هفته گذشته غیرقابل استفاده شدند، در ابتدا تصور می شد که ممکن است نوعی باگ وجود داشته باشد که باعث قطع شدن می شود. تنها محبوب‌ترین کلاینت‌های توییتر تحت تأثیر قرار گرفتند و از APIهای توییتر مسدود شدند، که شاید نشان دهنده یک خطای داخلی باشد. از آنجایی که توییتر برای روزها از اظهار نظر در مورد این وضعیت خودداری کرد، با این حال، مشخص شد که این یک تصمیم عمدی بوده است. درآخر هفنه، اطلاعات گفت که در یک کانال داخلی Slack، یک مهندس ارشد نرم افزار در توییتر توضیح داد که تعلیق ها عمداً انجام شده است، به این معنی که بسیاری از کارمندان توییتر حتی از آنچه در حال وقوع است آگاه نیستند.