تجربه عملی هوم پاد جدید، کیفیت صوتی “نظیر” را نشان می دهد

به گفته اولانوف، هوم پاد جدید هنگام گوش دادن به آهنگ‌هایی مانند «Everybody» اثر اینگرید مایکلسون، جداسازی آوازها، سازها و آهنگ‌ها را با دقت «عالی» انجام می‌دهد. اولانوف گفت: “آنچه بلافاصله متوجه شدم، از یک HomePod 2، جداسازی عالی سازهای آکوستیک و صدای او است. من به وضوح می‌توانم یک کیت تنبور، گیتار و درام را به عنوان عناصر متمایز در هوا انتخاب کنم.”

مانند HomePod اصلی، مدل جدید دارای آگاهی فضایی است، اما با عملکرد بهتر به لطف صدای محاسباتی پیشرفته و سخت افزار بهبود یافته، مانند تراشه S7. با صدای فضایی، هوم پاد جدید، چه به تنهایی و چه به صورت جفت استریو، می‌تواند تجربه شنیداری 360 درجه را ارائه دهد.

یکی از اولین تجربیات عملی با نسل دوم هوم پاد جدید، جزئیات جدیدی را در مورد کیفیت و عملکرد جدیدترین اسپیکر هوشمند در مقایسه با هوم پاد اصلی عرضه شده در سال 2018 ارائه کرده است.

یکی از نکات جالب در مورد هوم پاد 2 جدید، آگاهی فضایی آن است. همانطور که از یک دستگاه هوم پاد 2 تک و سپس استریو به موسیقی گوش می‌دادم، متوجه شدم که صداها اغلب مستقیماً از هوم پادها نمی‌آیند (با تشکر از Spatial Audio!). برخی از سمت چپ، برخی دیگر از راست، و برخی (معمولا، اما نه همیشه، آوازها) از مرکز مرده می آمدند. با این حال، جالب‌ترین صداها، آنهایی بودند که تقریباً به نظر می‌رسیدند که من را بشورند. آنها از دیوار پشتی (شاید یک قدم دورتر از هوم پاد 2) می پریدند و سپس بالا می رفتند و، حدس می زنم اینجا، از دیوارها تا سقف تا گوش های من می پریدند.

هوم پاد جدید حدود دو سال پس از توقف تولید اسپیکر هوشمند اصلی اپل توسط اپل عرضه شد. نسل اول هوم پاد به دلیل قیمت بالای 349 دلاری آن در زمان عرضه و ادغام محدود با خدمات شخص ثالث، نتوانست موفقیتی را در بازار کسب کند که اپل به آن امیدوار بود. هنگامی که بررسی های رسانه ای در روزهای منتهی به عرضه آن در جمعه، 3 فوریه منتشر شود، نگاه دقیق تری به هوم پاد جدید خواهیم داشت.منبع

یکی از چالش‌هایی که اغلب برای بلندگوهای معمولی با آن مواجه می‌شوند این است که هر چه میزان صدا بلندتر باشد، صدا می‌تواند مخدوش‌تر شود. اولانوف گفت که حتی با ولوم 90 درصد، هوم پاد جدید «شفافیت شنیداری» را بدون اعوجاج ارائه می‌کند. به گفته اولانوف، هوم پاد جدید دارای سنسوری است که در طراحی آن تعبیه شده است که می تواند دمای داخلی سیستم را اندازه گیری کند و در صورت تحت شرایط ایده آل، می تواند “قدرت را حتی بیشتر افزایش دهد.”

ویژگی های داخلی نسل دوم هوم پاد جدید

از نظر بصری، هوم پاد جدید بسیار شبیه به بلندگوی هوشمند اصلی است، اما با رابط لمسی با نور پس زمینه بزرگتر و طراحی کمی کوتاه تر. از نظر داخلی، مدل جدید دو تویتر و میکروفون کمتر از هوم پاد اصلی دارد که احتمالاً تصمیمی برای کاهش هزینه‌ها بوده است. به گفته اولانوف، توییترها و میکروفون‌ها برای جلوگیری از تحریف صدا در اثر انعکاس از هر سطحی که بلندگو روی آن قرار دارد، کج شده‌اند.

مانند هوم پاد اصلی، اسپیکر جدید به لطف ترکیبی از چهار میکروفون و تراشه S7 می‌تواند به سرعت محل قرارگیری خود را در اتاق تجزیه و تحلیل کند تا صدا را بر اساس آن تنها در 20 ثانیه تنظیم کند. یک شتاب‌سنج داخلی نیز حرکت را تشخیص می‌دهد تا به بلندگو اجازه دهد تحلیل اتاق خود را دوباره تنظیم کند.

هوم پاد 2023 داخلی

اولانوف یک جفت هوم پاد جدید استریو را “تأثیرگذار” خواند و افزود که برخی از آهنگ‌ها انگار “از پشت و جلوی من می‌آیند. صحنه صدا آنقدر گسترده و عمیق بود که فرقی نمی‌کرد در کجا ایستاده باشم. اتاق.” شایان ذکر است که طبق گفته اپل، هوم پادهای نسل اول را نمی توان به صورت جفت استریو با مدل جدیدتر استفاده کرد.

هوم پاد 2023
TechRadarلنس اولانوف این شانس را داشت که در طی یک جلسه شنیداری توسط اپل برای اعضای رسانه به هوم پاد جدید گوش دهد و تجربه خود را با سخنران به اشتراک بگذارد.