بررسی ویدیویی: دو هفته با آی‌پد جدید نسل دهم

اگر به جای iPad، iPad Air را انتخاب کنید، 150 دلار برای تراشه M1، جهش در کیفیت نمایشگر و پشتیبانی از Stage Manager چند وظیفه‌ای پرداخت می‌کنید، و اگر نسل 9 ارزان‌تر iPad را انتخاب کنید. از دست دادن مقدار زیادی از صفحه نمایش و انتخاب تراشه بسیار کندتر.

جدیدترین ‌آی‌پد اپل، همان طراحی کلی آی‌پد ایر را دارد و به جای ادغام Face ID، از صفحه‌نمایش لبه به لبه با دکمه پاور Touch ID بهره می‌برد. همچنین به جای لایتنینگ از USB-C استفاده می کند و گزینه شارژ جهانی تری را ارائه می دهد، اما Thunderbolt یا سرعت انتقال سریع تری را که در مدل های دیگر iPad می بینید ندارد.

نکته مثبت این است که اپل یک صفحه کلید جادویی جدید برای iPad طراحی کرده است و دست به دست هم می دهد تا آی پد را به جایگزینی برای مک تبدیل کند. این یک لوازم جانبی دو تکه است که هم به عنوان کاور و هم به عنوان صفحه کلید عمل می کند، به علاوه یک پایه داخلی نیز وجود دارد. اپل همچنین یک ردیف عملکرد اضافه کرد، چیزی که حتی برای Magic Keyboard برای iPad Pro در دسترس نیست.

تقریباً دو هفته از معرفی آی‌پد اصلاح‌شده نسل دهم توسط اپل می‌گذرد MacRumors فیلمبردار Dan Barbera به منظور بررسی عمیق تر برای کسانی که آن را به عنوان یک ارتقاء یا هدیه تعطیلات برای یکی از اعضای خانواده در نظر می گیرند، به طور روزانه از آن استفاده می کند.

نسل دهم آی‌پد از ۴۴۹ دلار شروع می‌شود که ۱۲۰ دلار گران‌تر از نسل نهم آی‌پد است که اپل همچنان در کنار آن می‌فروشد. با قیمت 449 دلار، 150 دلار کمتر از iPad Air است، تبلتی که ویژگی های زیادی با آن به اشتراک می گذارد.

نسل دهم آی‌پد یک سازش محکم بین قیمت و مجموعه ویژگی‌ها است و برای بسیاری از افرادی که به دنبال تبلت به‌روز هستند جذاب خواهد بود. نظر شما در مورد آی پد چیست؟ در قسمت نظرات پایین ما را آگاه کنید.منبع

خط تولید آی‌پد اکنون تا حدودی گیج‌کننده است، زیرا آی‌پد نسل دهم و آی‌پد ایر بسیار شبیه به هم هستند، اما برای اکثر مردم، این یک معامله خوب است زیرا مجموعه‌ای از ویژگی‌ها را با قیمت مقرون به صرفه ارائه می‌دهد. از نظر طراحی، آی پد جدید همان صفحه نمایش 10.9 اینچی آی پد ایر را دارد، اما از نظر رنگ و بازتاب آن چندان پیشرفته نیست.

به عنوان یک نقطه ضعف بزرگ، ‌آی‌پد فقط با Apple Pencil 1 کار می‌کند، یک انتخاب غیرعادی زیرا از طریق لایتنینگ شارژ می‌شود و پورت لایتنینگ وجود ندارد. اگر می‌خواهید Apple Pencil را با iPad خود شارژ کنید، به مجموعه‌ای گیج‌کننده از آداپتورها نیاز دارید، و مشخص نیست که چرا اپل فقط سازگاری Apple Pencil 2 را اضافه نکرده است.

یک تراشه A14 در داخل iPad وجود دارد که نسبت به تراشه A13 در نسخه نسل قبلی بسیار سریعتر است. به اندازه M1 در iPad Air پیشرفته نیست، اما برای سال‌های آینده دوام خواهد آورد. یک دوربین افقی FaceTime برای اولین بار وجود دارد، که برای کسانی که ترجیح می دهند از iPad به عنوان جایگزینی برای Mac در جهت افقی استفاده کنند، یک ویژگی خوب است.