بررسی محدودیت‌های مرورگر موبایل اپل در بریتانیا پس از این که اپل استدلال می‌کرد تنظیم‌کننده‌ها برای باز کردن تحقیقات خیلی منتظر ماندند، تعطیل شد.

سارا کاردل، مدیر اجرایی موقت CMA، در آن زمان گفت: «بسیاری از کسب‌وکارها و توسعه‌دهندگان وب در بریتانیا به ما می‌گویند که احساس می‌کنند به دلیل محدودیت‌های تعیین‌شده توسط اپل و گوگل مانع شده‌اند. این تحقیقات بخشی از یک بررسی بزرگتر از “دو قطبی” اپل و گوگل در اکوسیستم های تلفن همراه بود که در سال 2021 راه اندازی شد.

دادگاه تجدیدنظر با اپل موافقت کرد و گفت که CMA باید تحقیقات بازار را همزمان با انتشار گزارش دوقطبی در ژوئن 2021 آغاز می کرد. با انجام ندادن این کار، “اشتباه قانونی کرد”.

گزارش ها حاکی از آن است که اداره رقابت و بازار بریتانیا (CMA) پس از برنده شدن اپل در درخواست تجدیدنظر که باعث می شود رگولاتورهای بریتانیا این تحقیقات را کنار بگذارند، به سیاست های اپل در مورد مرورگرهای موبایل و خدمات بازی های ابری رسیدگی نخواهد کرد. رویترز.

بنر آبی فروشگاه اپلیکیشن انگلستان ثابت شد
CMA در ماه نوامبر تحقیقاتی را در مورد محدودیت‌های بازی‌های ابری و مرورگرهای موبایل که توسط اپل و گوگل اعمال شده بود، آغاز کرد و نشان داد که این دو شرکت از نوآوری و افزایش هزینه‌ها برای توسعه‌دهندگان وب، ارائه‌دهندگان خدمات بازی‌های ابری و فروشندگان مرورگر جلوگیری می‌کنند.

توجه: با توجه به ماهیت سیاسی یا اجتماعی بحث در مورد این موضوع، موضوع بحث در انجمن اخبار سیاسی ما قرار دارد. همه اعضای انجمن و بازدیدکنندگان سایت می توانند موضوع را مطالعه و دنبال کنند، اما ارسال پست به اعضای انجمن با حداقل 100 پست محدود می شود.منبع

اگر CMA به تحقیقات خود ادامه می‌داد، می‌توانست از اپل اطلاعات عمیقی در مورد مرورگر و شیوه‌های بازی ابری خود بخواهد و در نهایت می‌توانست اپل را مجبور به تغییر روش کار کند.

CMA می گوید که از این حکم ناامید است و در حال بررسی درخواست تجدید نظر است.

اپل در ژانویه درخواست تجدیدنظری را به دادگاه تجدیدنظر رقابت بریتانیا (CAT) ارائه کرد و به آن اشاره کرد که CMA الزامات کلیدی زمان‌بندی را از دست داده است، و بنابراین نمی‌تواند به تحقیقات ادامه دهد. قرار بود CMA ظرف 18 ماه به تحقیقات خود پایان دهد و ضرب الاجل هایی وجود داشت که باید رعایت می شد، اما اپل گفت که جدول زمانی مناسب رعایت نشده است.