برخی از کاربران iOS 16 ماه ها پس از راه اندازی به گزارش انبوهی از اشکالات ادامه می دهند


چهار ماه پس از راه‌اندازی، کاربران iOS 16 همچنان گزارش می‌دهند که باگ‌های زیادی را تجربه کرده‌اند، از پاپ‌آپ‌های آهسته صفحه‌کلید، راه‌اندازی مجدد تصادفی، اشکالات رابط کاربری، فریز کردن دوربین و موارد دیگر.

ویژگی عمومی iOS 16 زرد
اپل iOS 16 را در ماه سپتامبر منتشر کرد و از آن زمان به‌روزرسانی‌های متعددی را برای رفع باگ‌ها و وصله‌های امنیتی منتشر کرده است. جدیدترین به‌روزرسانی برای این سیستم عامل iOS 16.2 است که در 13 دسامبر منتشر شد. iOS 16.2 یک برنامه جدید Freeform، گزینه‌های نمایش همیشه روشن جدید برای iPhone 14 Pro، ویجت‌های صفحه قفل جدید، پشتیبانی از 5G برای هند و موارد دیگر را ارائه کرد. طبق گزارشات کاربران، این به روز رسانی علاوه بر آخرین ویژگی ها، باگ ها و اشکالات سیستمی بسیاری را نیز به همراه داشت.

در سراسر توییتر، Reddit (1،2،3،4،5،6)، MacRumors انجمن (1،2،3،4) و پشتیبانی اپل، کاربران می گویند که به دنبال آخرین به روز رسانی iOS 16، با مقدار غیرعادی باگ و عملکرد ضعیف سیستم مواجه شده اند. به گفته کاربران، این مشکلات دامنه وسیعی دارند، از جمله اشکالات جستجوی Spotlight، ظاهر نشدن صفحه کلید در برنامه ها، تخلیه بیش از حد باتری، یخ زدن برنامه دوربین، مشکلات با حالت های فوکوس، اشکالات برنامه Apple Music، کار نکردن لوازم جانبی HomeKit و اشکالات CarPlay. .

در Reddit، کاربران گزارش می‌دهند که برنامه‌ها می‌توانند پس از باز شدن مسدود شوند یا در حین استفاده به طور کامل از کار بیفتند. یکی از کاربران گفت: «این پس از به‌روزرسانی به iOS 16.2 شروع شد، جایی که من از یک برنامه استفاده می‌کنم (در هر برنامه‌ای اتفاق می‌افتد) و برنامه برای چند ثانیه ثابت می‌شود. یکی دیگر از کاربران گفت: “بله، افتضاح بود! من حتی تصمیم گرفتم امسال سالی باشد که گوشی خود را به 14 Pro ارتقا دهم و خیلی بد بود.”

کاربران همچنین مشکلات مداوم برنامه Home را پس از به‌روزرسانی iOS 16.2 گزارش می‌کنند. یکی از ویژگی های جدید به روز رسانی، بازنگری در معماری برنامه Home بود. اپل معماری جدید را در ماه ژوئن معرفی کرد و نوید عملکرد سریع‌تر و مطمئن‌تر HomeKit را داد. با این حال، پس از انتشار برنامه جدید، کاربران مشکلاتی را در مورد کار نکردن لوازم جانبی گزارش کردند که اپل را مجبور به لغو به‌روزرسانی کرد.

گزارش های کاربران حاکی از آن است که مشکلات به هیچ مدل آیفون خاصی محدود نمی شود، با توجه به اینکه iOS 16 توسط آیفون 8 و مدل های جدیدتر پشتیبانی می شود. حتی با وجود آخرین آیفون‌های رده بالا، آیفون 14 پرو و ​​آیفون 14 پرو مکس، کاربران با مشکلاتی مواجه هستند، از جمله مشکل طولانی‌مدت عقب افتادن دستگاه هنگام بسته شدن کاربر از برنامه.

iOS 16.2 ماه گذشته پس از آزمایش با توسعه دهندگان و آزمایش کنندگان عمومی از اکتبر منتشر شد. در طول دوره آزمایش بتا در ماه های اکتبر، نوامبر و دسامبر، اپل پنج به روز رسانی را منتشر کرد که باگ ها و مشکلات گزارش شده توسط آزمایش کنندگان را برطرف کرد.

با توجه به ماهیت اشکالاتی که برخی از کاربران در iOS 16.2 تجربه می کنند، اپل می تواند iOS 16.2.1 را قبل از انتشار iOS 16.3 چند هفته بعد منتشر کند. اپل در حال حاضر iOS 16.3 را با توسعه دهندگان و اعضای بتای عمومی تنها با چند ویژگی جدید آزمایش می کند.منبع