با برنامه جدید Freeform در iPadOS 16.2 کار کنید

متن و اشکال را می توان با رنگ ها و سبک های مختلف سفارشی کرد و ابزارهای دسترسی سریع برای ویرایش هایی مانند تکرار و حذف وجود دارد. ابزارهای Undo و Redo در دسترس هستند، و در Mac، می‌توانید با استفاده از ویژگی‌های Continuity، عکس‌ها، اسناد اسکن‌شده و طرح‌ها را از دستگاه iOS خود اضافه کنید.

زمانی که به‌روزرسانی‌های نرم‌افزاری جدید در ماه ژوئن معرفی شدند، اپل یک برنامه جدید Freeform را به نمایش گذاشت که در حال توسعه بود. Freeform اکنون در مراحل نهایی توسعه است و این برنامه در نسخه‌های بتای iOS 16.2، iPadOS 16.2 و macOS Ventura 13.1 در دسترس است.

Freeform به صورت کراس پلتفرم در دسترس است، اما به دلیل ادغام Apple Pencil، در iPad بهترین عملکرد را دارد. در نگاه اول، به نظر می رسد شبیه به برنامه های یادداشت و پیش نمایش است و برخی از ابزارهای ویرایش مشابه را ارائه می دهد.

اپل به بهبود تجربه Freeform در طول دوره آزمایش بتا ادامه خواهد داد و ویژگی‌های جدید و عملکردهای جدید اضافه می‌کند.منبع

بردهای چندگانه Freeform پشتیبانی می شوند و اپل قصد دارد از Freeform به صورت مشترک استفاده شود. همه تابلوهای شما را می‌توان با دیگران به اشتراک گذاشت و همه شرکت‌کنندگان می‌توانند یک تابلو را به‌روزرسانی کنند و ویژگی‌های جدیدی اضافه کنند، با تغییراتی که در زمان واقعی نشان داده می‌شوند. در حال حاضر، به نظر نمی‌رسد که ویژگی‌های اشتراک‌گذاری اجرا شده باشند.

یک رابط با یک شبکه وجود دارد که در آن کاربران می‌توانند نقاشی‌ها، یادداشت‌های چسبنده، جعبه‌های متن، اشکال، عکس‌ها و ویدیوها را وارد کنند، به‌علاوه از پیوندها، فایل‌های PDF و سایر انواع سند پشتیبانی می‌کند. انواع اشکال برای انتخاب وجود دارد، از جمله حیوانات، طبیعت، غذا، هندسه، نمادها، هنرها، علم و مردم.