اپل چه زمانی iOS 16.4 را عرضه می کند؟

آپدیت بعدی سیستم عامل اپل iOS 16.4 خواهد بود و نرم افزار از تاریخ 16 فوریه در مرحله آزمایش بتا قرار خواهد گرفت. به روز رسانی های نرم افزاری قبل از راه اندازی چندین مرحله آزمایش با توسعه دهندگان و آزمایش کنندگان بتا عمومی را پشت سر می گذارند، بنابراین چه زمانی می توانیم انتظار داشته باشیم که iOS 16.4 ارائه شده است. عموم؟

به احتمال زیاد iOS 16.4 در اواخر ماه مارس منتشر خواهد شد، اگرچه می‌توانیم شاهد معرفی این آپدیت در هفته اول یا دو ماه آوریل باشیم.

با در نظر گرفتن این تاریخ ها، محتمل ترین نامزدها برای راه اندازی iOS 16.4 عبارتند از سه شنبه، 28 مارس. سه شنبه 4 فروردین؛ و سه‌شنبه، 11 آوریل. به‌روزرسانی‌های نرم‌افزار می‌توانند در روزهای دوشنبه و چهارشنبه نیز ارائه شوند، بنابراین دوشنبه‌ها و چهارشنبه‌های آن هفته‌ها نیز می‌توانند تاریخ انتشار احتمالی باشند.

ویژگی های iOS 16.4

در زمان راه اندازی، iOS 16.4 می تواند بر روی تمام دستگاه هایی که قابلیت اجرای iOS 16 را دارند نصب شود و به روز رسانی رایگان خواهد بود. ما انتظار داریم iOS 16.4 یکی از آخرین به روز رسانی های اصلی برای iOS 16 باشد، با نزدیک شدن به رویداد WWDC در ماه ژوئن، اپل قرار است توجه خود را به iOS 17 معطوف کند.منبع

برخی از جدول‌های زمانی بتا گذشته برای به‌روزرسانی‌های اخیر:

 • iOS 16.3 – RC در 18 ژانویه پس از دو نسخه بتا منتشر شد که در 23 ژانویه عرضه شد.
 • iOS 16.2 – RC در تاریخ 7 دسامبر پس از چهار نسخه بتا منتشر شد که در 13 دسامبر عرضه شد.
 • iOS 16.1 – RC در 18 اکتبر پس از 5 نسخه بتا منتشر شد که در 24 اکتبر عرضه شد.
 • iOS 15.6 – RC در 12 ژوئیه پس از 6 نسخه بتا منتشر شد که در 20 جولای عرضه شد.
 • iOS 15.5 – RC در تاریخ 12 می پس از چهار نسخه بتا منتشر شد که در 16 می عرضه شد.

iOS 16.4 یک به روز رسانی بزرگ با لیست طولانی از ویژگی ها است. ما برخی از نکات برجسته را در زیر خلاصه کرده ایم، اما همه چیز جدید در iOS 16.4 را می توانید در راهنمای اختصاصی ما پیدا کنید.

 • کاراکترهای ایموجی جدید که شامل سر تکان، قلب صورتی، قلب آبی، قلب خاکستری، الاغ، گوزن، پرنده سیاه، غاز، بال، چتر دریایی، سنبل، غلاف نخود، زنجبیل، پنکه، شانه، فلوت و ماراکا هستند.
 • Safari Web Push Notifications برای برنامه های ذخیره شده در صفحه اصلی iPhone یا iPad.
 • گزینه ای برای افزودن وب سایت ها و برنامه های وب به صفحه اصلی از مرورگرهای شخص ثالث مانند کروم.
 • بازگشتی به انیمیشن سنتی چرخاندن صفحه «فرش» در Apple Books.
 • انتشار مجدد ارتقاء معماری HomeKit که از iOS 16.2 خارج شد.
 • به‌روزرسانی‌های رابط برنامه پادکست.
اپل تاکنون سه نسخه بتای توسعه‌دهنده و سه نسخه بتا عمومی را در اختیار ما قرار داده است، و در حالی که تعداد بتاهایی که دریافت می‌کنیم متفاوت است، اغلب حداقل چهار یا پنج نسخه بتا را قبل از عرضه عمومی می‌بینیم. با در نظر گرفتن این موضوع، حداقل یک نسخه بتا دیگر و به دنبال آن یک نامزد انتشار دریافت می‌کنیم، که یک به‌روزرسانی نرم‌افزاری است که اپل در اختیار آزمایش‌کنندگان قرار می‌دهد و همان نسخه به‌روزرسانی‌ای را که انتظار می‌رود به عموم ارائه شود، نشان می‌دهد.

iOS 16
به طور رسمی، اپل می گوید که iOS 16.4 و آپدیت های خواهرش iPadOS 16.4، macOS Ventura 13.3، tvOS 16.4 و watchOS 9.4 در «بهار» عرضه خواهند شد. اعتدال بهاری (معروف به اولین روز بهار) در روز دوشنبه 20 مارس است و این فصل تا 21 ژوئن ادامه خواهد داشت.