اپل واچ حق اختراع پالس اکسیمتری Masimo را نقض کرد، قوانین قاضی ایالات متحده


یک قاضی کمیسیون تجارت بین‌المللی (ITC) روز سه‌شنبه اعلام کرد که اپل هنگام عرضه مدل‌های اپل واچ که از حسگرهای نور برای اندازه‌گیری میزان اکسیژن در خون استفاده می‌کنند، یکی از پتنت‌های پالس اکسیمتر شرکت فناوری پزشکی Masimo را نقض کرده است.

اپل واچ 6 اس 202009
ماسیمو که دستگاه‌های پالس اکسیمتری را طراحی می‌کند، بر سر چندین قابلیت سلامتی که در برخی از مدل‌های اپل واچ یافت می‌شود، درگیر نبردی با اپل است و Masimo برای ممنوعیت این مدل‌ها در ایالات متحده تلاش می‌کند.

دستگاه های پالس اکسیمتری درجه پزشکی همان چیزی است که Masimo در آن تخصص دارد و پالس اکسیمتری قابلیتی است که اپل با مدل سری 6 به اپل واچ اضافه کرده است. ویژگی موجود در سری 6 و مدل‌های بعدی اپل واچ از نور برای تشخیص میزان اکسیژن خون استفاده می‌کند و این ویژگی به قابلیت‌های پایش ضربان قلب و ECG می‌پیوندد.

در ژوئن 2021، Masimo شکایتی را برای نقض حق ثبت اختراع با ITC تنظیم کرد و از آن خواست تا واردات اپل واچ سری 6 را به دلیل نقض حق ثبت اختراع مربوط به نظارت بر اکسیژن خون متوقف کند.

در حکم روز سه شنبه، قاضی به این نتیجه رسید که چهار اختراع دیگر مورد بحث نقض نشده است. به گفته سازنده دستگاه های پزشکی، ITC اکنون در نظر خواهد گرفت که آیا ممنوعیت واردات مدل های اپل واچ را که شامل ویژگی نظارت بر اکسیژن خون هستند، اعمال کند یا خیر. انتظار می رود تعیین نهایی تا 10 می تکمیل شود.

جو کیانی، مدیرعامل Masimo در بیانیه‌ای که به این سایت داده شده است، گفت: «ما خوشحالیم که قاضی نقض فناوری پالس اکسیمتری ماسیمو توسط اپل را تشخیص داد و اولین گام مهم را در جهت پاسخگویی برداشت. MD+DI. “تصمیم امروز باید به بازگرداندن عدالت در بازار کمک کند. اپل به طور مشابه فناوری های شرکت های دیگر را نقض کرده است و ما معتقدیم که حکم امروز اپل را به عنوان شرکتی معرفی می کند که نوآوری های شرکت های دیگر را می پذیرد و آنها را دوباره بسته بندی می کند.”

اپل در بیانیه‌ای اعلام کرد: ما با احترام با تصمیم امروز مخالفیم و منتظر بررسی کامل کمیسیون هستیم. رویترز.

Masimo ابتدا در ژانویه 2020 از اپل شکایت کرد و این شرکت را به سرقت اسرار تجاری و استفاده نادرست از اختراعات Masimo متهم کرد. در پرونده قبلی، Masimo ادعا کرد که اپل به طور پنهانی کارمندان Masimo را شکار کرده و از فناوری ثبت شده Masimo هنگام توسعه سنسورهای مورد استفاده در Apple Watch استفاده کرده است.منبع