اپل قوانین کار ایالات متحده را با ایمیل های ضد نشت نقض کرد

من امروز می نویسم زیرا از بسیاری از شما شنیده ام که از دیدن محتوای جلسه به خبرنگاران ناامید شده اید. این پس از معرفی محصولی صورت می گیرد که در آن بیشتر جزئیات اعلامیه های ما نیز به مطبوعات درز کرد.

روز حریم خصوصی داده تیم کوک
NLRB می‌گوید قوانینی که اپل در مورد افشای اطلاعات وضع کرده است «مایل است در اعمال حقوق کارمندان تحت قانون ملی روابط کار مداخله، محدود یا مجبور کند» و همچنین اظهارات «مدیران سطح بالا».

تصمیم NLRB به ایمیلی از کارمندان اشاره دارد که توسط تیم کوک، مدیر عامل اپل در نوامبر 2021 ارسال شده بود. کوک گفت که افرادی که اطلاعات محرمانه در مورد اپل را افشا می کنند، به این شرکت تعلق ندارند، خواه در مورد “IP محصول” یا جزئیات مربوط به آن بحث کنند. یک جلسه محرمانه.” در آن زمان، او تهدید کرد که اپل «همه کاری را انجام می‌دهد [its] قدرت شناسایی کسانی که فاش کردند.” از ایمیل کوک:

می خواهم بدانی که من در ناراحتی شما شریک هستم. این فرصت ها برای برقراری ارتباط به عنوان یک تیم واقعا مهم هستند. اما آنها فقط در صورتی کار می کنند که بتوانیم اعتماد کنیم که محتوا در اپل باقی می ماند. من می خواهم به شما اطمینان دهم که ما تمام تلاش خود را برای شناسایی افرادی که فاش کردند انجام می دهیم. همانطور که می دانید، ما افشای اطلاعات محرمانه را تحمل نمی کنیم، چه IP محصول باشد و چه جزئیات یک جلسه محرمانه. ما می دانیم که افشاگران تعداد کمی از افراد را تشکیل می دهند. ما همچنین می دانیم که افرادی که اطلاعات محرمانه را افشا می کنند به اینجا تعلق ندارند.

توجه: با توجه به ماهیت سیاسی یا اجتماعی بحث در مورد این موضوع، موضوع بحث در انجمن اخبار سیاسی ما قرار دارد. همه اعضای انجمن و بازدیدکنندگان سایت می توانند موضوع را مطالعه و دنبال کنند، اما ارسال پست به اعضای انجمن با حداقل 100 پست محدود می شود.منبع

به گفته NLRB، کوک با اظهارات خود حقوق کارگران را نقض کرده است و در نتیجه، اپل برای جلوگیری از شکایت باید با NLRB تسویه حساب کند. NLRB نمی‌تواند به تنهایی برای مجازات شرکت‌ها به دلیل تخلفات عمل کند، اما شکایات NLRB توسط قضات قانون اداری بررسی می‌شود و می‌تواند به دادگاه فدرال مراجعه کند تا در آنجا تغییرات سیاستی اعمال شود.

سال گذشته، NLRB همچنین اعلام کرد که اپل با برگزاری جلسات اجباری ضد اتحادیه و بازجویی و اجبار کارکنان در فروشگاه‌های آتلانتا و نیویورک، قوانین فدرال را نقض کرده است.

ایمیل کوک به نشت محصول اشاره نمی کرد، بلکه در عوض کارکنانی را هدف قرار می داد که جزئیات جلسه ای را با تمرکز بر حقوق برابر، کار از خانه، واکسیناسیون کووید و موارد دیگر به اشتراک گذاشته بودند.

هیئت ملی روابط کار (NLRB) امروز در حکمی اعلام کرد که اپل با ارسال ایمیلی به کارکنان در مورد افشای اطلاعات محرمانه درباره شرکت، قوانین کار ایالات متحده را نقض کرد. بلومبرگ.