اپل توسط ائتلاف صنعت تبلیغات به دلیل سیاست ضد ردیابی خود به ریاکاری متهم شد

اپل در حال حاضر با یک شکایت دسته جمعی روبرو است که ادعا می کند فعالیت های تلفن همراه کاربران را بدون رضایت آنها و با وجود تضمین حفظ حریم خصوصی ثبت می کند. این شکایت اپل را به ارائه تضمین‌های «کاملاً نادرست» مبنی بر اینکه کاربران آیفون کنترل داده‌های خود را کنترل می‌کنند، متهم می‌کند. در این دادخواست آمده است: «اپل داده‌های تحلیلی – از جمله تاریخچه مرور و اطلاعات فعالیت‌ها – را ثبت، ردیابی، جمع‌آوری و کسب درآمد می‌کند – صرف نظر از اینکه مصرف‌کنندگان چه اقداماتی را برای حفاظت از حریم خصوصی خود انجام می‌دهند.

پاپ آپ شفافیت ردیابی برنامه برای برنامه ها لازم است

به گفته کریگ فدریگی، معاون مهندسی سخت‌افزار اپل، اپل از برنامه‌های شخص ثالث می‌خواهد که قبل از ردیابی از کاربران اجازه بگیرند، اما برنامه‌های سهام این شرکت از آنجایی که کاربران را ردیابی نمی‌کنند، این کار را نمی‌کنند. در مصاحبه با مجله ی وال استریت در آوریل 2021 در مورد ATT، فدریگی توضیح داد که هیچ برنامه اپل دارای پاپ آپ ATT نخواهد بود زیرا “هیچ برنامه یا سرویس اپلی وجود ندارد که کاربران را ردیابی کند.” فدریگی اضافه کرد که اگر اپل اپلیکیشن یا سرویسی را راه اندازی کند که کاربران را ردیابی کند، از خط مشی اپ استور خودش پیروی خواهد کرد.

سیاست و رویکرد Apple App Store به حفظ حریم خصوصی، نگرانی فزاینده‌ای برای سازمان‌ها و شرکت‌های بین‌المللی، از اتحادیه اروپا گرفته تا Meta، Google، و Spotify بوده است. این هفته، اسپاتیفای و دیگران نامه‌ای به اتحادیه اروپا نوشتند و سیاست اپل را «ضد رقابتی» و «مضر» برای شرکت‌ها خواندند.منبع

سخنرانی در نشست سالانه رهبری IAB (از طریق AdAgeکوهن اپل را به “حمله” به صنعت تبلیغات از درون متهم کرد و گفت که اپل نشان دهنده “بدبینی و ریاکاری” است. کوهن گفت: “در حالی که هیچ کمبودی برای تندروهایی وجود ندارد که از بیرون به صنعت ما حمله می کنند، برخی از داخل به آن حمله می کنند. مهمتر از همه، اپل نمونه بدبینی و ریاکاری است که زیربنای دیدگاه افراطی غالب است.”

کوهن توضیح می دهد که در حالی که اپل از برنامه ها می خواهد که قبل از ردیابی آنها در بین برنامه ها و وب سایت های متعلق به سایر شرکت ها از کاربران مجوز بگیرند، این شرکت می تواند کاربران خود را بدون پاسخگویی ردیابی کند. کوهن به قابلیتی به نام شفافیت ردیابی برنامه (ATT) اشاره می کند که در آوریل 2021 راه اندازی شد و برنامه ها را مجبور می کند قبل از ردیابی از کاربران رضایت صریح درخواست کنند. کوهن گفت: «شخصی‌سازی در اکوسیستم اپل نمی‌تواند برابر با «ردیابی» در خارج از آن باشد. “این واقعاً یک مبارزه منصفانه نیست.”

ردیابی عمومی آبی

اپل توسط یک گروه تجاری صنعت تبلیغات که متا و گوگل را به عنوان اعضای آن شامل می شود، به “دورویی” و “بدبینی” در مورد سیاست ضد ردیابی آیفون خود متهم شده است.

appleprivacyad پاک شد
دفتر تبلیغات تعاملی (IAB) سازمانی است که استانداردهایی را برای استفاده در سراسر صنعت برای کنترل و تنظیم تبلیغات آنلاین ایجاد می کند. گوگل، متا، ادوبی و بسیاری از شرکت های دیگر را به عنوان عضو دارد. این هفته، دیوید کوهن، مدیر عامل IAB، چند نکته درباره رویکرد اپل در قبال خط‌مشی و حریم خصوصی آیفون گفت.