اپل تبلیغات قمار را در صفحات اپ استور پس از شکایت توسعه دهندگان متوقف می کند [Updated]

تب جدید فروشگاه برنامه تبلیغاتی امروز
تنها چند ساعت بعد، چندین توسعه‌دهنده برجسته از تبلیغات ناپسند برنامه‌های قمار که خارج از کنترل آنها در فهرست‌های اپ استور خودشان ظاهر می‌شوند، از جمله شکایت کردند. مارکو آرمنت، سایمون استورینگ، و دیگران. این موضوع نیز در توییتی که توسط به اشتراک گذاشته شده است برجسته شده است MacStories سردبیر فدریکو ویتیچی.

در ماه آگوست، بلومبرگمارک گورمن گفت که اپل می‌خواهد درآمد فعلی تبلیغات خود را تقریباً سه برابر کند و در آینده به حداقل 10 میلیارد دلار در سال برساند. گورمن گفت که تبلیغات نتایج جستجوی مبتنی بر کلمات کلیدی از سال آینده به اپلیکیشن Apple Maps می آیند.

به روز رسانی: در بیانیه ای که توسط MacRumorsاپل گفت که “تبلیغات مربوط به قمار و چند دسته دیگر را در صفحات محصولات اپ استور متوقف کرده است.” داستان اصلی در ادامه می آید.

برای من واقعاً ناراحت کننده است که اپل باید شروع به دریافت پول تبلیغات بازی کازینو کند تا بتواند خط خود را برای سهامداران افزایش دهد. زمانی که استیو iAds را معرفی کرد و تمام حرف این بود که “این تبلیغات زباله نیستند، شما از این تبلیغات خوشتان می آید.” این بخش اصلاً نباید وجود داشته باشد، imho https://t.co/VHOeryW5Ro — Cabel (@cabel) 25 اکتبر 2022

فراتر از ناراحتی برخی از توسعه دهندگان، اپل به برنامه ها اجازه می دهد تبلیغات را در لیست برنامه های دیگر اجرا کنند، قبلاً این شرکت را به رفتار ضدرقابتی متهم کرده است. در توییت هفته گذشته، کارشناس حقوقی فلوریان مولر استدلال می‌کند که این تبلیغات «وسیله دیگری برای افزایش نرخ مؤثر مالیات برنامه‌ها است که توسعه‌دهندگان را مجبور می‌کند تا تبلیغات را در صفحات برنامه خود بخرند تا از اینکه دیگران مشتریان را از آنجا دور کنند».

آرمنت در توییتی نوشت: «اکنون صفحه محصول برنامه من تبلیغات قمار را نشان می دهد، که من واقعاً با آن موافق نیستم. اپل نیز نباید با آن مشکلی داشته باشد.

اپل امروز آگهی‌های جدیدی را در اپ استور آیفون منتشر کرد که به توسعه‌دهندگان این امکان را می‌دهد تا برنامه‌های خود را در مکان‌های بیشتری از جمله تب اصلی امروز و در بخش «شما هم دوست داشته باشید» در پایین لیست‌های برنامه‌های جداگانه، تبلیغ کنند.

همانطور که توسط Arment اشاره شده است، اپل به تبلیغ‌کنندگان این امکان را می‌دهد که آگهی‌هایشان را در دسته‌های برنامه متفاوت از دسته برنامه‌هایشان نشان دهند، و به آگهی‌های قمار اجازه می‌دهد در لیست‌های برنامه‌های غیرمرتبط مانند برنامه پادکست Overcast ظاهر شوند.