اپل با تولید آیفون 14 شریک مونتاژ دوم در هند را آغاز کرد

سیب هند
پگاترون، سازنده قراردادی تایوانی، قرار است پس از فاکسکان که تولید آن در هند در ماه سپتامبر آغاز شد، به دومین تامین کننده اپل تبدیل شود که مدل های آیفون 14 را در این کشور تولید می کند.

کارخانه اصلی ژنگژو فاکسکان که حدود 200000 نفر در آن مشغول به کار هستند، پس از شیوع بیماری در کارخانه که منجر به قرنطینه شدن شهر حدود 10 میلیون نفری آن شد، تحت تاثیر محدودیت های سختگیرانه قرار گرفت. براساس یک گزارش، به دلیل تشدید محدودیت‌های COVID-19 در چین، تولید آیفون ممکن است در ماه آینده تا 30 درصد کاهش یابد.

شرکای مونتاژ تایوانی اپل، فاکسکان، ویسترون و پگاترون، همگی کارخانه‌های تولید آیفون در هند دارند، جایی که آیفون 11، آیفون 12، آیفون 13 و اخیراً آیفون 14 در حال تولید هستند و آخرین مدل با کاهش قیمت کاهش یافته است. تولید چین و هند از ماه ها تا هفته ها.

صادرات آیفون اپل از هند طی پنج ماه از آوریل به 1 میلیارد دلار رسیده است. در حالی که با توجه به استانداردهای چین کوچک است، خروجی فزاینده آیفون هند نشان دهنده تمایل اپل برای سرمایه گذاری در این کشور به عنوان جایگزینی برای سلطه مونتاژ الکترونیک چین است، که اخیراً از سیاست این کشور در برابر کووید صفر آسیب دیده است.

علیرغم تلاقی رویدادها، برنامه های توسعه تولید اپل در هند مدتی است که اجرا شده است، به مشکلات قرنطینه چین مرتبط نیست، هرچند که وابستگی عمیق اپل به یک کشور را برجسته می کند.

اپل یک شریک مونتاژ دیگری را به لیست تولید آیفون 14 خود در هند اضافه کرده است زیرا به دنبال ایجاد پایگاه تولیدی خود در خارج از چین است. بلومبرگ.

اپل در تنوع بخشیدن به خطوط تولید خود به دور از چین، بازی طولانی ای را انجام می دهد که برای سال های طولانی تأثیر عمده ای بر زنجیره تامین خود نخواهد دید. بلومبرگ اخیرا گزارش شده است که حدود هشت سال طول می کشد تا تنها 10 درصد از ظرفیت تولید اپل به خارج از چین منتقل شود، جایی که حدود 98 درصد از آیفون ها هنوز ساخته می شوند.منبع